• uzun zamandır cekilen en iyi sitcomlardan biri...
  • ilk bolumunu izledim diziporttan, oyle cok muthis bulmadim acikcasi.

konusuna gelince,

--- spoiler ---

3 tane orta yas ve ustu arkadas hanim kizimiz, la'den paris'e bir tatil icin yola cikiyorlar. ama ucak acil inis yapiyor cleveland'a.
    derken kendilerini bir barda buluyorlar. yeni erkeklerle tanisiyorlar falan. iclerinden bir tanesi "ben cleveland'da kaliyorum ve ev tutuyorum" diyor tanistigi adamdan da etkilenerek. diger ikisi once karsi cikiyor ama sonrasinda en azindan 2 haftaligina cleveland'da kalalim, bakalim neler olacak diyolar.

not: bu arada tuttuklari evin uzun yillar bakiciligini yapmis teyzemiz ortaya cikiyor 4uncu kadin olarak (altin kizlardan da tanidigimiz betty white, ki gercekten cok yaslanmis)

--- spoiler ---

http://www.imdb.com/title/tt1583607/

3 orta yas ustu ve 4'uncu cok yasli ve huysuz kadin konseptli sit com olarak karsimiza cikiyor ozetle. bir nevi altin kizlar reloaded.
  • 23 eylül 2010 perşembe saat 20:00'da cncb-e'de başlayacak olan sit-com. sırf betty white için bile izlenir.
  • kadrosunda frasier'ın daphne'si jane leeves, just shoot me'nin nina van horn'u wendie malik ve hatırlatılmaya gerek duyulmayan yaşam enerjisine kurban olduğum betty white var.

daha ilk bölümdeki bar sahnesiyle yardırmıştır. orta yaşlı kadınların ruh haline ve yaşadıklarına yönelik nokta atışlı espriler var. john schneider'ı görmek de hoş oldu. kesinlikle zekice yazılmış replikler ve birinci sınıf bir oyunculuk.

not: ulan kendi yazdığım işi bile bu kadar övemezdim herhalde, ama gerçekten çok eğlenceli.

not2: unutmuşum: ilk bölümde yaşlı kadınların eşofman giyme takıntısı aydınlatılıyor.
  • (bkz: big in japan)
  • jane leeves ve betty white'ın atışmaları ile gayet eğlenceli olacak bir sit-com gibi durmaktadır. ancak dizide bu atışmadan çok daha fazlası var. ilk bölümdeki espriler uzun zamandır duymadığım kadar eğlenceliydi.
  • olmuş bu dizi. betty white faktörü sayesinde sınıf atlamış. jane leeves'i de özlemiştik zaten, iyi geldi.

cougar town'ın derdini o dizinin ekibinden daha iyi anlamış gibiler. umarım bir iki sezon sonra iptal edilen diziler kervanına katılmaz.
  • valla cnbc-e'de ilk bölümünü izledim, klasik amerikan sit-com esprileriyle dolu gayet sıkıcı bir bölümdü. it's always sunny in philadelphia'dan sonra hepsi yavan geliyor artık...
  • son zamanlarda en çok güldüğüm dizi bu. bir wendie malick hastası olarak ağzım açık izliyorum.
  • cleaveland'a mı yerleşsem acaba dedirten dizi *
hesabın var mı? giriş yap