şükela:  tümü | bugün
 • queen den 1982 yapimi, bekleneni vermeyen fakat yine de gonlumde taht kurmus disposable pop tadinda bir album. under pressure kulaklarda cinlamaktadir hala.
 • ingiltrede 19 hafta, amerikada da 22 hafta müzik listelerinde kalabilmeyi başarmış parçalardan oluşan queen albümü. parçalar sırayla:1. staying power [4:12]
  2. dancer [3:46]
  3. back chat [4:33]
  4. body language [4:31]
  5. action this day [3:33]
  6. put out the fire [3:18]
  7. life is real (song for lennon) [3:31]
  8. calling all girls [3:51]
  9. las palabras de amor (the words of love) [4:00]
  10. cool cat [3:26]
  11. under pressure [4:02]
 • "body language" ve "life is real" tavsiye edilir...
 • freddie mercury'nin, tanıtım konserinde staying power'ı söylemeden önce şöyle yorumladığı albüm;

  --- spoiler ---
  now, most of you know that we've got a, some new sounds out in the last week, and, ah, for what it's worth, um, we're gonna do a few songs in the ah funk/black category, whatever you call it. that doesn't mean we've lost our rock 'n' roll feel, ok? i mean, it's only a bloody record, people get so excited about these things, i mean um, we just wanna try out a few sounds, this is 'staying power'.
  --- spoiler ---

  göğüs kabartan bir ayrıntı olarak albüm kartonetinde aynen şöyle yazar;
  special thanks to arif mardin who arranged and produced some hot and spacey horns on staying power
 • queen'in disko tarzıyla deney yaptığı bir albüm desek yeridir. hayranları tarafından pek sıcak bakılmadığını kabul etmek lazım. zaten satış grafikleri de bunu yansıtmakta. zira queen'in yetmişlerde başlayan progressive rock anlayışının bu albümde kenara itildiğini ve çok farklı işler yapıldığını hissetmemiz hiç de zor değil. özellikle albümde synthesizer etkisi yoğun olarak ortaya çıkmakta. kısaca, queen'in en sıradışı albümü diyebiliriz hot space için.
 • the game'den sonra gerçek queen'in için gerçek bir düşüşü sembolleyen albüm. the game bir düşüşü simgeliyordu ama hot space'i queen'e asla yakıştıramadım, brian may'in bu albümle ilgili bir röportajını okumuştum, istediğimiz çalarız şeklinde, kusura bakma ama istediğiniz bu olamaz sayın may, a night at the opera'yı, a day at the races'ı hatta news of the world'ü çıkaran bir grup bu kadar bayağılaşamaz, hakkınız yok efendim sayısız art-rock dinleyicisini böyle bir disco albüme mahkum etmeye... 1982'deyken aor yapmaya çabalasanız bile daha hoş hatta komik görülebilirdi ama hot space, disco'nun bile bittiği bir dönemde statlarda disko plaklarının parçalandığı bir dönemde kaydedilerek gerçek bir hayalkırıklığı yarattı, keşke yapmasaydınız da hot space gibi bir albüm yapmayı da 1982'de donna summer'a bıraksaydınız.
 • michael jackson'a büyük ölçüde ilham veren queen albümü.*
 • mükemmel bir albüm kapağına sahip olan queen albümü. otuz yıl sonra hala ciddi ölçüde eleştirilmektedir, fakat queen'i oluşturan üyelerin müzik beğenilerinin, deneyimlerinin, ruh hallerinin sıradan dinleyiciler gibi zaman içinde değişime uğradığı, grubun da kendi içinde çok zorlu bir dönemden geçtiği düşünüldüğünde insanların bu kadar zaman sonra dahi duyduğu kırgınlığı ve öfkeyi anlamak zordur. kendi alanında başarılı olan bu albüm adeta kara bir leke muamelesi görür. dönemin ruhu ve bir önceki albümde görülmeye başlanan eğilim de (bkz: another one bites the dust) işin içine katılırsa, özellikle de bugün bakıldığında ne kadar kaçınılmaz olduğu görülebilir bu albümün. hayal kırıklığı yaratması oldukça anlaşılır bir durum olmakla birlikte, insanlar cebindeki parayla istediği albümü alabilirken ve queen'den rock müzik bekleyen dinleyicinin yönelebileceği pek çok grup varken rock dinleyicisini bir şeylere mahkum edip etmedikleri tartışılır.
 • queen'in dönemin ** post-disco modasına kapılarak meydana getirdiği bir albümdü. david bowie de ışığı görmüş olacak ki, bir sene sonra piyasaya sürdüğü let's dance albümünü nile rodgers'a prodükte ettirmiştir.
hesabın var mı? giriş yap