şükela:  tümü | bugün
 • ingilizce adı into the forest of fireflies' light olan, 44 dakika süren kısa bir anime. hikaye ilk kez 2002 yılında manga olarak çıkmış. 2011'de kısa anime gelmiş.

  konusu ise ormanda kaybolan küçük bir kızın, suratında sürekli maske ile dolaşan genç bir çocuk tarafından bulunup / kurtarılıp sonra da bu ikilinin uzun yıllar sürecek bir arkadaşlığa başlamasıdır.

  yalnız bu çocuk aslında insan değildir ve bir insan evladının kendisine dokunması halinde sonsuza dek kaybolacaktır.

  o kadar uzun zaman olmuştu ki herhangi bir şeyden sonra "vay anasını zaman nasıl da geçmiş" demeyeli. işbu anime 44 dakikanın 4 dakika gibi geçmesini sağlayan sihirli bir şey.

  esas kızımızın adı hotaru, esas oğlanımızın adı gin ve ben tabii ki gin'e aşık oldum sorgusuz sualsiz. pençesinde kıvrandığım amansız hastalık için (bkz: anime karakterine aşık olmak)

  hani bazı saatler vardır, uyumak için erken, film izlemek içinse geç olan. işte bu anime tam o vakitlik. kapanış müziğinden sonra kafayı yastığa koyup "vay anasını millet neler düşünüyor da çiziyor, ot gibi yaşıyoruz yemin ediyorum" demelik. son kısım biraz özel oldu sanki.

  neyse, izlemek isteyenler buradan buyurabilir.

  biraz daha kutsal bilgi isterseniz anime hakkında, şöyle bir şey verebilirim: http://en.wikipedia.org/wiki/hotarubi_no_mori_e
 • çok duygusal çok anlamlı bir anime. ayrıca natsume yuujinchou ile bağlantılıdır.
 • --- spoiler ---

  o kucaklaşma sahnesinde gözümden yaş geldi.sevdiğine sarılırken ellerinin arasından kayıp gitmesi nasıl kötü birşeydir.

  --- spoiler ---
 • tipik shoujo anime. tam da bu nedenle 30 yaş civarı hatunlarda "meh" tepkisi uyandırıyor. 17 yaşımda izlesem ağlardım bile ama o işler geçmiş bizden artık hocam. ileride kızım falan olursa ona izletirim artık.

  "bu ne la!" deyip izletmeyebilirim de gerçi.

  kısfmet...
 • kısa süresinde bana bir çok duyguyu yaşatmış anime, mutlaka izleyin
 • süresini bilmeden izlediğinizde 44 dakika olduğuna inanmayacağınız tek bölümlük animedir. bittikten sonra birkaç dakika boş gözlerle ekrana bakmanıza neden olabilir. fazlasıyla etkileyici bir atmosferi var ve karakterlere de istemsizce bağlıyor sizi. kesinlikle izlenmeli.
  --- spoiler ---

  hotaru'nun gin'e "böyle zamanlarda sana çok sarılasım geliyor." dediği ve gin'in "sarıl öyleyse, çok ciddiyim." diye cevap verdiği sahnede sizin de onlara sarılasınız gelmediyse bir sorun var demektir.
  --- spoiler ---
 • yuki midorikawa tarafından mangası çizilen, baş rollerinde hotaru ve gin adında iki karakteri barındıran anime. başta ova olarak yayınlanması beklenirken mangakası midorikawa'nın natsume yujin-cho mangasının popüler olmasından dolayı film olarak yayınlanmıştır. moral bozukken yorganın altına girip izlenmelik animlerden. zira moral bozuk değilse bozacağı çok yüksek bir olasılıktır.
 • her yaz tatilinde dedesinin yanına giden küçük kız * bir gün ormanda kaybolur ve gin adında ideal shoujo erkeğiyle tanışır. **** *

  bu kız her yıl dedesinin yanına gider ve daha bi soluklanmadan dedesinin halini hatrını sormadan soluğu ormanda, gin'in yanında alır. * **

  yıllar geçer küçük, sevimli hotaru güzel bi genç kıza evrilir ve gin'e karşı duyguları romantik anlamda değişir. fakat gin hiç değişmediği gibi duyguları da ne halde bilemeyiz son sahnelere kadar.

  derler ki; natsume ve nyanko-sensei'den önce hotaru ve gin ormanda çoktan tanışmıştı.

  şiddetle önerilir.
 • --- spoiler ---

  gel hotaru, sonunda sana sarılabileceğim.
  --- spoiler ---