şükela:  tümü | bugün soru sor
 • jodie foster ve dave bautista'nın başrolünü üstleneceği fütüristik gerilim filmi. sofia boutella'nın rol alma ihtimali var.

  https://twitter.com/…iniz/status/858205428949413888
 • resmi fragmanı düşen film.

  https://www.youtube.com/watch?v=jqfuksoeems
 • john wick'teki oteli araklayan film.
 • john wick'teki oteli merkeze koyan film. hatırlanırsa wick'in de müdavimi olduğu o otelde kimseye zarar verilemez. ama wick 2. filmde orada birisini öldürünce haliyle tüm dünyanın hedefi haline geliyor, ki bu mevzu 2019'daki son filmde anlatılacak. hotel artemis'e dönersek... onca ünlü oyuncuya rağmen gişede 2 80 yatmıştı. yılın en kötü batan filmi oldu. öyle ki daha yeni kurulmuş şirketi (global bilmemne) bu batıştan sonra iflas etti. neyse. film yılın kötülerinden. otel zaten (john wick'ten) araklanmış ama kalanı da kötü. diyaloglar içler acısı. charlie day'e yazılmış diyaloglar özellikle. o sahneleri ilerletmek istiyorsunuz. karakterler kötü, merkezdeki hemşire'nin (jodie foster) dramı kötü, aksiyon desen kötü. son derece gereksiz bir film olmuş. batmasına şaşmamalı. muhtemelen şirket bu dandik filmi nasıl pazarlayacağını bilemedi, bu yüzden battı film. aslında fikir güzel: kurallar gereği kimsenin birbirini vuramayacağı bir otele sığınmak zorunda kalan düşmanlar... ama işte bu fikrin hakkı verilemiyor. en iyisi john wick'in otele odaklanacak dizisini beklemek. orada bu fikir daha iyi işlenebilir.
 • anksiyete bozukluğu olan bir hemşirenin dramasını ana merkezine alan ancak yan karakterler ve hikayelerle dengeyi kuramadığı,merkez aldığı konusuna uygun vuruculukta final sağlayamadığı için çok havada kalmış bir yapım.
  filmde kullanılan renkler ve mekan çekimleri hoşuma gitti bu sebeple izlenilir buldum.6/10.
 • başrolde jodie foster'ın oynadığını filmi izledikten sonra öğrendiğim tırt bir film.

  --- spoiler ---

  son zamanlarda siyahi oyuncuları başrolde oynatmazlarsa ölecekler.

  mekan güzel. görüntü efektleri de gayet iyi. fakat, bunun dışında herhangi bir numarası olmayan leş gibi klişelerle dolu, boş beleş bir film.

  jodie foster'ın nasıl olmuş da böyle abuk bir yapımda yer almayı kabul etmiş. insan gerçekten hayret ediyor.

  --- spoiler ---
 • filmin senaryosunu 3 yasinda cocuga yazdirsaniz daha gizemli bir senaryo yazardi sanirim.

  senaryo su sekilde;

  ali evden cikiyor,
  ali bakkala gidiyor
  ali kasaba gidiyor
  ali eve geri geliyor.

  filmin sonunda bu neydi dedim kendi kendime. 1 saat daha var sandim filmin sonuna ancak film lak diye bitti.

  --(bkz: spoiler icerebilir) ---

  karakterlerin kim oldugunu bilen yok. bazi karakterler niye filmde bilen yok. wolfking'in oglu diye bir eleman var. hani bekliyosun burdan senaryo yurur falan filan, adam 5 dk da hacamat oluyor kemal sunal filmlerindeki yancilar gibi. o kadar tantanasini yaptiklari wolfking'in gotunun kili pismaniye olmus, pamuk dede gibi 10 dakikada mefta oluyor. filmin sonlarina dogru everest denen abiyi kenara sikistiriyorlar. filmin sonunda bir bakiyoruz abi 20 kisiyi devirmis. senaryoyu yazarken gotuyle tutmus kalemi senarist kesinlikle. evde torrentten indirip izlemesem; produktoru ayri, senaristi ayri, yonetmeni ayri sikerdim, ilk ucaga bilet alip los angelesta.

  bombos bir film. fikir guzel olsa da uygulama 10 uzerinden -20.
 • drew pearce'ın yazıp yönettiği ortalama veya ortalamanın biraz üstü denebilecek aksiyon/suç filmi. ortalamanın üzerine biraz çıkabilmesinin tek sebebi jodie foster, sterling k brown, sofia boutella, dave bautista ve ucundan da olsa jeff goldblum gibi iyi oyunculukları görmek. sıradan oyuncular olsa hepten ortalama altı kalacakmış. filme ve senaryoya göre oyuncular çok üst seviyede kalmış.

  aslında konu olarak çok yaratıcı olmasa da fena değil. sadece suçluları tedavi eden ve özel bir üyelikle hasta kabul eden bir hastane ve bu hastanenin kendine has kuralları. ancak film aynı anda hem hastanenin işleyişini, hem karakterleri, hem dışarıdaki isyanı, hem kendi hikayesini işlemeye çalışınca ağır bir girdabın içine giriyor.

  hastane işleyişini biraz daha rutin bir zamandan başlatıp, olayların döndüğü güne kadar işlese, karakterleri biraz daha derinden anlatabilse, dışarıdaki isyan saçmalığına hiç girmese (ki hiçbir bağlantısı yok), çok daha başarılı olurdu bence.

  demeden geçemeyeceğim, sofia boutella bu tarz rollerin gerçekten aranan kadın olacak gitgide. inanılmaz yakışıyor.
 • 2028 yılında geçen hikayede; ülkenin azılı suçlularının suç işlerken aldığı yaraların tedavisi için geldikleri otel görünümlü bir hastanede geçen aksiyon dolu bir gece anlatılıyor. film süresi bana kısa geldi. olaylar biraz daha uzatılıp arka plandaki ütopik dünyanın içine de girilebilirdi.

  velhasıl prodüksiyon iyi, oyuncular kaliteli, mekan kurgu da güzel ancak yan karakterler biraz zayıf kalmış. otelin konsepti ve kuralları da ister istemez john wick'teki otele benziyor onu akla getiriyor. jodie foster yaşlanmış ama oyunculuğunu her zaman ki gibi konuşturmuş.

  üzerinde öyle çok yazılıp çizilicek bir şey yok.farklı bir kaç fikir, başarılı atmosfer ve sofia boutella ile seyir zevki güzel bir film.
 • net vakit kaybı. izlemeyin.