şükela:  tümü | bugün
 • kaş'taki muhteşem denizine tav olup gitme hatasında bulunduğumuz, bize saçmasapan bir 5 gün yaşatmış sorumsuz, tutarsız avrupa standardında düşünecek olursak 2 yıldız etmeyecek otel. en temel rahatsızlık olarak yazilabilecek iki nokta var.

  birinci mesele şudur ki kesinlikle kimseye verilmemesi gereken güvensiz, eski püskü, yedek personel odası olarak kullanılan odayı standart bahçe manzaralı odaymış gibi bize satmış olmaları. ilk gece kaldığımız odanın ortasındaki dolap kapağı gibi görünen kulpsuz kilitsiz ahşap parçanın yandaki (personel) odasında kalan bilmem kaç adamla aramızdaki tek bariyer olduğunu gecenin köründe uyumanızı engelleyen gürültü sonucu öğrenmek ve korkudan doğrudürüst uyku uyuyamamak son derece rahatsızlık vericiydi. şikayetimiz sonucu ertesi gün bu sebeple oteldeki en lüks odalardan birine alındık ve aradaki uçuruma şaşaladık, bu oransız diyebileceğim beklenmedik jeste sevincimiz üst katımızdaki balkonda 4 ingiliz tip avaz avaz şarkı söyleyip partileyinceye kadar sürdü maalesef. 1 ya da 2 gün. ertesi günlerde bu ve benzeri gürültü sıkıntıları üzerine check-out sırasında yeme-içme tutarında indirim yapıldı. oysaki bizim beklentimiz standart aldığımız paket her ne ise o idi. sürekli bir hata-telafi döngüsü var otelde, bununla sorunlar çözülmüyor maalesef. dinlenmek için geldiğim otelde uyuyamıyorum. istiyorlarsa üstüne para versinler, bu hatanın telafisi yok.

  ikincisi ve en önemlisi otelin "herhangi bir şekilde para gelsin" politikası sonucu ucuz kampanyalarla otelde konaklayan profilin bir anda tamamen degişivermesi ve sizin 5-6 çiftten oluşan bir azınlık olarak kimseye söz geçirememeniz. düzgün görünen otellere düzgün insanlar kalıyordur beklentisi içinde olduğunuzdan bu durum çok rahatsız edici olabiliyor.

  örneğin bir akşam akşam yemeği için bir anda otele doluşturulan köylü kitle, birbirine bağıra çağıra konuşan teyzeler, pazarlık yapan amcalar, tam uyuyacakken düğün havası şarkıya türküye maruz kalmak, yemek üstüne çorap üstü sandalet profille aynı ortamda konaklamak. kulağa şımarık geliyor ama bir otele belli bir insan profiliyle rahat tatil geçirmek için gidiyorsunuz. köyde tatil istesek köyde, kasabada tatil istesek kasabada kalırdık. ortama ayak uydurmak bir kenara otel yemeğini kendi evinde altın gününe çeviren insanların gürültüsünü çekmek huzur bozan bir durum.

  ki bu bizim insanımız olduğu için masum bir deneyimdi denebilir. çünkü;

  bahsettiğim gecenin üzerine akşam 6-7 gibi 80 kişilik bir kafileyle gelen bir ingiliz şirketi oteli 3 gün 3 gece kabusa dönüştürdü. bütün gün zil zurna sarhoş istedikleri gibi bağıra çağıra / anıra anıra konuşarak, çıplak deniz partisi yaparak, her köşeden son ses müzik açarak -ki otelin imkanları da buna alet edildi, tüm oteli ahıra çevirdiler. sabahlara kadar uyuyamadık, hani hayvan desek denmez hayvanlara hakaret. böyle bir limitsizlik hali. yani biz türk kafasıyla çıplak parti versek dünya başımıza yıkılır. ama mesele pound olunca her şey mübah. bu demek oluyor ki bu tiplerin "otelde her şey serbest" kafasındaki tanıdıkları seneye muhtemelen tavsiye üzerine gelecekler, bu döngü böyle devam edecek. bu ingiliz rezaleti esnasında çevre otellerden ve koylar tarafından polise yapılan şikayetler sonuçsuz kaldı. müdür şikayetleri dinlemedi. bir türk olarak aynı davranışları londra'da sergilemeye kalksanız ertesi gün sınır dışı edilirsiniz diye tarif edebilirim rezillik seviyesini.

  ingilizlerden kaçıp başka koylara gitmek zorunda kaldık tatildeki son günümüzde. durumu anlattığım resepsiyon görevlileri, "iyi bari kaş'ı keşfetmiş oldunuz böylece" buyurdu. personele böyle bir yüzsüzlük ve patavatsızlık hakim. o ayrı konu.

  bunun yanında başımıza gelen kritik sorunları da detay olduğu halde yazmak isterim.

  1) resepsiyondan dolmuş saatleriyle ilgili yapılan yanlış bilgilendirme sebebiyle meis turumuzu kaçırdık. son dakikada ayarladigimiz taksi ve tur şirketinin anlayışı olmasa ortada kalıyorduk.

  2) otelde ıncık cıncık her detayın peşinde koşmak gerekiyor. jakuzi var ama küveti doldurabilmek için gerekli tıkaç yok. duş perdesi yok, bütün banyo her gün göle dönüyor. ilk gün odada saç kurutma makinesi yoktu. muhtesem görünen okuma köşesinde tam kitap okuyalım diye heveslenmişken fark ettik ki 4 ampul vardı, 3'ü bozuktu.otelin eksiklerini otelden daha iyi biliyoruz şu anda. böyle bir savsaklama durumu var.

  3) ilk gece odaya yorgan istediğimizde nevresimsiz çıplak yorgan verildi. üzerinde kan ve idrar lekeleri vardı. yastık kılıfında da toz lekeleri gördüm. bu sorunları yastığı çevirerek, yorganı pikeye sarmaya çalışıp lekesiz görünen tarafını yüze yakın hale getirerek görmezden geldim, çünkü şikayet, gerginlik vb. istemiyordum. (yani böyle bir kafayla geldiğim tatil sonucu bu yorumu yazdırdılar.) temizlik düzgün bir otelden ilk beklentidir. bunu bile sağlayamamış olmaları akıl alır gibi değil.

  4) sıcak su bazen 10 dakikada geliyor, bazen otelde yoğunluk varsa hiç akmıyor. en lüks kendine ait havuzu olan odada bile durum buydu. son gece soğuk duş almak zorunda kaldık.

  5) menüde yer alan içecek ve yiyecek çeşitleri duruma göre servis ediliyor ya da edilmiyor. ayrıca iki güne bir aynı yemekleri yemek zorundasınız. taş ocakta o pide bu pide beklemeyin. kıymalı yumurtalı standart örneğin. biz iş durumundan ötürü sezonda değil de daha tenha döneme denk geldik, az misafir var bahanesiyle taze hiçbir şey servis edilmiyordu. örneğin nar frozen vb. taze meyveli içecekler yok. neden? servisi kestik. varolan hazır ürünler zaten bayat. neden bayat ürün servis ediyorlar anlamak mümkün değil.

  6) iyi niyetli ama hatalarını sevimli göstermeye çalışan garip bir personel var. ilk gece odamızın ortasında konaklayan personel rulet oynuyorduk heyecanlanmıştık ondan gürültü yaptık diye açıklama yapıyor örneğin. ya da bayat buzlanmış dondurmayı robottan geçirip kahvenize koydum diyenler. odayı taşırken çok güzeldiniz o yüzden yine geldim gibi bir sarkıntılık durumu. yani ne kadar konuşursanız o kadar batıyor diyalog.

  7) otel yabancı/paralı konuklarla dolmadığı sürece havuz kenarı şezlong minderleri gibi detaylar es geçiliyor. türk lirası vs euro kategorilerinde görüldüğünüz çok açık, böyle bir muamele var.

  8) bu yazacağım detay tamamen otelin hatası olmasa da denizle ilgili olduğundan kritik, aklınızda bulunsun: kaş açıklarında herhangi bir tekne bütün çöpünü mazot yağını vb boşalttığında bütün koy tamamen çöple dönüyor, vücudunuza yapışan mazotlar çıkmıyor o derece bir pislik içinde kalabiliyorsunuz. sabah balıklarla yüzüp öğleden itibaren böyle bir tabloyla karşılaşırsaniz şaşırmayın.

  e oteli seçme sebebi akvaryum gibi bir denize sahip olmasıydı bizim için. bir gün çöpün içinde kalmış olduk, bir gün ingilizler her yeri ahıra döndüğü için çareyi otelden kaçmakta bulduk. kaldı 3 gün. zaten bir gün de meis vb gezilerle geçiyor. tabii yanlış bilgilendirme ile turu kaçırıyorduk. kaldı 2 gün. güneş öğleden sonra geldiği açıdan dolayı sırtınızı denize dönerek gunesleniyorsunuz, güneş dört gibi batmaya başlıyor gibi minik bir sorun daha var.

  otelden denize sarkıtılmış çirkin, açıkta bırakışmış plastik borular var. çok rezalet bir manzara. güzelim koyu ne hale getirmişler dedirtiyor. minderler zaten kirli. yani deniz diye ölüp bittiğimiz mesele bile oteli kurtarmak bir yana daha çok soru işaretine yol açtı bizim için.

  özetle çok otelde kaldım ama böyle bir omurgasızlık, pişkinlik, özensizlik, tutarsızlık ve paraya biat görmedim. bu derece prensipsiz, özensiz ve sadece kazanç odaklı duyarsız bir anlayışa sahip yönetimle başa çıkmanın imkanı yok. bütün ziyaretimiz otelin hataları, hataları telafi etmeye çalışması, daha başka hataları ve daha beter hataları şeklinde geçti. otelde hiçbir şey birbirini tutmuyor, keşke ödediğim parayla beklediğim hizmeti alsam başka bir şey istemiyorum diye bir çaresizlik içinde kalıyorsunuz çoğu zaman.

  nihayetinde tatilimiz otelden kurtulduğumuza sevinerek sonlandı. ki daha önce hiç başıma gelmemiş bir durum. uyumaya dinlenmeye, denize girmeye gidip geceleri uyuyamamak, denize şımarık tipler sebebiyle girememek. akıl alır gibi değil.

  bu kadar vakit ayırıp bu yazıyı yazma sebebim şu: online onlarca review okuyarak bu otelde karar kılmıştım. belli ki yetersiz kalmış yorumlar. otelde genel bir tavır sorunu (genişlik, aldırmazlık, sırf para odaklılık, bütün müşterileri önemsememe durumu) var. bu tavır ve mentalite 1 yıl boyunca biriktirdiğimiz tatil günlerimizi yaktı, sizinkini de yakmasın.