şükela:  tümü | bugün
 • artık isminiz@hotmail.com.tr şeklinde mail adresi alınabilen mail servisi
 • yıllar önce turkcell vasıtasıyla alınabilinen bir uzantıydı. belirli bir kontör karşılığında cep telefonuna yollanan bir pin koduyla aktif oluyordu hesap. sonra kapattılar, şimdi beleş yaptılar.
 • microsoft'un kaçan trenin ardından dizini dövmesidir. (bkz: gmail)
 • orjinal bi ad soyadın ihtiyacı olmadığı uzantı.
  (bkz: cihandabir biricik birtane birleşik meltem)
 • reklamda geçen yeni ibaresine anlam veremediğim microsoft hizmeti. yaklaşık 6 sene önce çıktığında biraz hızlı davranıp, d&r'a gidip 3 aylık kontör kartı alarak isim@hotmail.com.tr şeklinde sahip olabildiğim mail adresi (6 karakter sınırı yoktu, niye gidip x@hotmail.com.tr almadım, bilemiyorum).

  3 ayda 1 kontör kartı satın alıyordunuz ve bu sanırım 1-1.5 sene boyunca sürmüştü. 2 gb disk alanı, 20 mb dosya gönderme limiti (hotmail.com'un sunduğu disk alanı 10 mb idi) ve akılda kalabilecek bir mail adresi için almıştım. tabii o günlerde gmailin davetiye usulü deneme yayınlarına başlaması ve yaygınlaşması ile bu işten para kazanamayan microsoft, hotmail.com.tr'yi bir süre sonra ücretsiz hale getirmek zorunda kalmıştı.

  bu saatten sonra tek güzel yanı, (işi bilmeyen) birisine isim@hotmail.com.tr adresinizi verdiğinizde, yüzündeki şaşkınlığı görüp "bak oğul buralar eskiden hep dutluktu" ya da "ben 6 yaşından beri internetteyim ulan" havasına girebilmenizdir.
 • bir arkadaşım bana bu linki vermişti ve aramızda şöyle bir diyalog geçmiştir:

  - abi koş hotmail.com.tr hemen bi tane al.
  - aldım ben aldım senin adresini söyle ekleyeyim.
  - tamam bi saniye
  - ?
  - al [burda mail adresini yazar]

  evet işin ilginç yanı mail adresinin komikliğiydi kısaca değinmek gerekirse bu arkadaşımın adı ahmet olsun soyadı da çakar olsun, mail adresi şu biçimdi:

  ahmet.cakar_34fbistanbul@hotmail.com.tr

  ulan ne anladım yeni hotmailden, apaçiler heryerde apaçi.
 • dünyanın en vizyonsuz şirketinden dünyanın en kötü mail adresi.

  microsoft'un geçen ayki bir demecinden alıntı yapıyorum:
  soru: tüm şirketler bulut (cloud) a geçerken sizin yerinizde saymanızın nedeni nedir?
  microsoft cevabı: biz yıllar önce 2 mb mail kotası ile cloud hizmeti veriyorduk.

  olm 2 mb ne lan? işte vizyon
 • msn messenger olmasa kimsenin yüzüne bakmayacağı mail adresidir. ha messengerdan daha iyi alternatifler yok mu?, var, ama gel gör ki bizim insanımız öyle eski köye yeni adet felan istemez. msn'e alıştık msn'e devam yolundalar. mesela facebook arayüzünü değiştiriyor 100'lerce grup açılıyor. millet isyanlarda. ulan ekmeğine dokunsalar bu kadar ağlamıcan.

  neyse gmail dururken hotmailin yüzüne kim bakar. tanım da forumlara, üyelik diye götünü yırtan ıvır zıvır sitelere üye olmak için alınabilecek junk mail barındırma adresi.

  edit: yaw mesajlar gelmiş memesen adresi dışında da giriliyor diye. tabi ki giriliyor. ancak bu meret bayadır olduğundan herkes gibi biz de memesen adresi aldık. gmail'den bir zamanlar girince nickini falan değiştiremiyordun falan bin tane poroblem oluyordu. neyse haklısınız giren, gmail'den de girer yahoo'dan da girer. gireni kimse tutamaz.
 • ölü ata vurulan son kirbac darbesi.
 • hotmeyilkom telaffuzundan sonra sıranın hotmeyilkomtere'ye geldiğinin habercisi.
hesabın var mı? giriş yap