şükela:  tümü | bugün
 • internet ortamlarındaki eleştrilerden dolayı ürünlerine çekinerek yaklaştığım daha sonra alıp paşa paşa kullanmaya başladığım marka.
  ingiliz ve italyan kırması sanırım.
  indesitin bir markası imiş
 • bunların çamaşır makinesi uzay-zamanı büküyor. makine programın sonuna bir dakika kaldığını gösterebilir ancak bir dakika sonra bu süre yedi dakikaya çıkmış olabilir. sonuçta zaman göreceli bir kavramdır. bravo hotpoint-ariston. adamlar görelilik teorisine göre çamaşır makinesi üretmiş.
 • bende bunun çamaşır makinesi var gayette dayanıklıdır arada bozulursada servise falan gerek yok. aşağı tampon yerinde bir tıpa göreceksiniz(eski modellerde) o tıpayı açıp parmakladığınız zaman kendine gelecektir.
 • beyaz eşya ve küçük ev aletleri üreten marka. bizzat kendi deneyimlerime göre sattığı malın arkasında durmayan bir servis politikası izlemektedirler. ayrıca 3 ay ocağımı serviste bekletip beni piknik tüpüne mahkum etmiş markadır. uzan durulması tavsiye olunur.
 • 28.02.2016 tarihinden aldığım çamaşır makinasının çalıştığımdan ve yeni ev kurduğumdan dolayı 05.03.2016 cumartesi günü teslim edilmesini ve kurulmasını talep ettim.

  aldığı yer bana biz servis randevusunu alırız çamaşır makinasının teslim edildiği gün servis gelir kurarlar dedi ve ben ödemeyi yapıp olay mahallini terk ettim.

  05.03.2016 günü geldiğinde nakliye gerçekleşti fakat aldığım yer servis talebinde bulunmamış bekleye bekleye bir hal olmuştum. aldığım yerinde ''abi biz aradık servis gelmemiş'' gibi cümlerle kandırmasını sindirdim. zaten zamanım olduğu için önümüzdeki hafta cumartesi günü yani 12.03.2016 tarihine randevu alma kararı aldım.

  sükunetle servis çağrı merkezi numarası olan 444 50 10 ' u aradım. bir bayan çıktı ve bundan sonra konuşmalar başladı.

  ben: ben bir çamaşır makinası aldım böyle böyle olayları geçti ben 12.03.2016 tarihine kurulum için servis almak istiyorum.

  ariston: peki beyfendi yardım olalım (isminiz falan filan...)

  ben: fakat ben çalıştığım için ve şuan burada oturmaya başlamadığım için ancak 2 den sonra burada olabiliyorum.

  ariston : beyfendi o bölgeye servisimiz 9:00 - 13:00 saatleri arası olduğunda o saatlerde servis gelmez.

  ben : peki ben hiç o saatlerde burada olmazsam ve her servis randevsundan orada bulunmazsa makinayı kullanamayacakmıyım.

  ariston : peki bir yakınınız akrabanız filan yok mu?

  ben : yok istanbul' da tekim ve kimsem yok.

  ariston : beyfendi sadece en son randevuya alabilirim. başka birşey yapamam.

  ben : peki istinai bir durum olarak göze alma şansınız yok mu? (halen müşteri olduğumun farkında olmadan sanki ben bir şey satmışım gibi rica eder durumdayım)

  artiston : hayır beyfendi böyle bir uygulamamız yok.

  bu konuşmaların devamı kısır bir döngü içerisinden devam etti ve parasını ödeyip aldığım ve müşterisi olduğum hotpoin ariston'un isteklerine uymak zorunda olacağım.

  özetle bu tür markaların müşterisinin parasını aldıktan sonra tanımaması durumunu başıma geldikten sonra öğrendiğim alınmaması gereken bir markadır.
 • tam 2 sene önce satın aldığım buzdolabı artık bugun son nefesini vermiş ben yokken. eve bi geldim, dolapta ne var ne yok bozulmus. alt kısım neyse ki. ya da ust de bozulduysa su an için anlayamadım. her seyi attım. aldığım günden beri su akıtıyor, garip sesler cıkartıyor. neyse iyi kötü 2 sene idare etti de düşündüm, annem 15 sene falan bi arcelik buzdolabımız vardı, boyle gri renkli, enine geniş boyu cok da uzun değildi. yani takır takır calısıyordu artık yenilik olsun diye değişirmişti. ben bu buzdolabını 4 ay sorunsuz kullanamadım. markanın baska ürününü de bilmiyorum belki benim şanssızlıgımdır ama umarım bir de garanti olayından sorun yaşamam.

  çağrı merkezinde görüştüğüm kişi çok iyiydi. sabırla ilgilendi. umarım teknik servis de boyle olur.
 • her yerde deli gibi reklamlarla satıldığına bakmayın. teknik servisi falan yoktur. beyaz eşya tamircilerinin tabelalarına ismini yazdırır sadece. en yeni makinesi bile arıza yaparsa yedek parça bulamazsınız, bulduramazsınız. hurdası dahi para etmiyor aletlerin. hurdacılar evinize gelip almak dahi istemez. o derece çöplük bir marka.
 • öncelikle bir rezalet başlığı açma gereği duymadım şayet bunu her teknik servis yapıyor ve markanın ürünlerinden memnunum.

  olay 12/07 tarihinde gerçekleşti. yeni aldığımız bulaşık makinesinin kurulumuna gelen servis klasik şekilde, kireç önleyici başlık gibi bir aparatı anneme satmaya çalışıyor ve 60 yaşındaki, teknolojiyle arası olmayan kadıncağız da reddedince tehditvari bir şekilde "garanti kapsamından çıkar" gibi bir argümanla anneme (daha sonradan sadece montajın yapıldığına dair bir kağıt olduğunu öğrendiğimiz) bir evrağı imzalaması gerekeceğini söylüyor. korkuyor kadın tabii. mecbur imzalıyor. ben eve gelince de bilmediği bir kağıdı imzaladığından kızacağımı düşünerek utana sıkıla bana söylüyor.

  soruyorum size: evde bir başına, kimsesiz bulduğunuz bu kadına yaşattığınız, saatler süren stresin bedelini kim ödeyecek? kimse tabii.
 • markamsı, markamtrak beyaz eşya üreticisi ama kesinlikle marka değil. 35 yaşındayım, bu icattan daha kötü bir marka görmedim. babamın kahvehaneden satın aldığı 10tl'lik abuziddin marka traş makineleri bunlardan değerli benim gözümde. bence tek departmanları var, o da satış departmanı. satıyorlar ve konu kapanıyor.

  kendileri ile ilgili şikayette bulunmayacağım, deşifre edeceğim daha ziyade. sözlükte, sosyal medyalarda, evde, kafede, otobüste, metroda, maçta. diş macunu pazarlamacısı gibi tanımadığım kullanıcılara mail atacağım, fotoğrafçılardan yeni evlenen çiftlerin iletişim bilgilerini alıp, üşenmeden arayıp, bu markamsının ürünleri ile ilgili sunum yapacağım, 911'i arayıp nypd'ye şikayet edeceğim, etrafıma insanları toplayıp aristo'nun retorikanlattığı gibi bu markamsıyı anlatacağım.

  almayın, almaya kalkanı dövün. bunlara öfkem çok büyük.
 • 10 yıldır buzdolabını kullandığım markadır. buzdolabı iyi fakat servis hizmetleri bir arçelik değil maalesef. o yüzden ben de bu markadan ürün almanızı tavsiye etmiyorum.