şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: the hours)
 • 1. outside'daki kurgusallığın ve earthling'deki soğukluğun yerini dinginliğin ve samimiyetin aldığı, bowie'nin heathen ve reality ile devam eden olgunluğunun başlangıcı olan 1999 çıkışlı albüm. kapağında değişimi görmek mümkündür: yeni bowie'nin kollarında ölmek üzere olan eski bowie.
 • ana-baba olmayanların mümkünse izlememesi gereken bir film. sonra "vakit kaybı, gereksiz, çok kötü" gibi saçma sapan yorumlar ortaya çıkabiliyor. zira film tamamen ana-baba duygusallığına yönelik kurgulanmış bir senaryoya sahip.

  ben şahsen bir kız -bugün doğumundan sonra geçen 242. gün- babası olarak (bkz: kız babası olmak) son derece beğendim bu filmi. hatta aynı senaryo, minicik düzeltmelerle çok daha güzel olabilirmiş. fakat bu hâli bile çok iyi. hiç değilse yaşattığı duygular açısından, "kendi başıma gelse ne yapardım?" dedirtmesi yönünden gayet başarılı ve inanılmaz etkileyici.

  son sözde başta dediğimi tekrar ediyorum: anne ya da baba değilseniz, bu film büyük ihtimalle sizin için hiçbir şey ifade etmeyecektir. o nedenle boşuna bunu izleyip de film hakkında insanları aldatacak yönde gereksiz olumsuz eleştiriler yapmayın. lütfen.

  bu arada doğa nilciğim, esracığım, ben sizin için nefes alıyormuşum da bundan pek haberim yokmuş. sizi çok seviyorum...

  7/10
 • eric heisserer tarafından hem yazılmış hem de yönetilmiş, türkçe'ye "yaşam savaşı" olarak çevrilmiş 2013 yılı yapımı bir drama.

  katrina kasırgası sırasında eşini doğum için hastaneye getiren nolan hayes beklemediği bir durumla karşılaşır. doğum sırasında eşini kaybetmiş, yeni doğan bebeğini de doktorlar yaşam ünitesine bağlanmıştır. hava şartları daha da kötüleşince hastane yönetimi acilen tahliye kararı verir, ancak yaşam destek ünitesi elektriğe bağlı olduğu için nolan ve minik bebeği hastanede kalmak zorundadır.
 • benden önceki entrylerde zaten söylenmiş, evladınız varsa izleyin . biz hanımla oğlanı uyutup , hafiften kafaları çekip bu filmi izledik, filmin sonunda salya sümük ağlıyorduk gecenin 1’inde. güzel film izleyin efendim.
 • film çok yavaş akıyor, artık ne olacaksa olsun diyorsunuz izlerken. tavsiye etmiyorum.

  --spoiler--

  bizim gibi sıkılan ve sonunu seyretmeyenler için ; bebek kurtuluyor sonunda.
 • --- spoiler ---

  türkçesiyle "yaşam savaşı", 2013 abd yapımı gerilim-drama filmi. eric heisserer’ın senaryosunu yazıp yönettiği filmin başrolünde hızlı ve öfkeli (fast and furious) serisinin ünlü oyuncusu paul walker yer alıyor. neredeyse walker'ın tek başına oynadığı filmde, ona eşlik eden genesis rodriguez de başroller arasında sayılabilir. eric heisserer'ın ilk yönetmenliği olan film, ünlü aktör paul walker'ın da son filmi özelliğini taşımaktadır. zira walker, bu film gösterime girmeden iki hafta önce vefat etmiştir. 97 dakikalık film, 4 milyon dolarlık cüzi bir bütçeyle çekilmesine ve ancak bu düzeyde gişe yapabilmesine karşın, gerilim anlamında oldukça başarılı bir film olarak not edilmelidir. ayrıca film, new orleans'ta 2005 yılında katrina kasırgasının gerçekten yaşandığı yerlerde çekilmiştir. son olarak, filmin imdb.com puanı 6,5/10'dur.

  konusu
  film, nolan’ın (paul walker) hikâyesini anlatıyor. katrina kasırgası sırasında nolan'ın eşi abigail (genesis rodriguez) doğum sırasında hayatını kaybeder. kasırga felakete dönüşüp hastane tahliye edilince, nolan ve yeni doğmuş bebeği hastanede tek başlarına kalırlar. nolan, şimdi doğa şartlarına ve yağmacılara karşı mücadele vermek zorundadır.

  imdb.com - https://www.imdb.com/title/tt2094018/

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/hours_(2013_film)

  trailer - https://www.youtube.com/watch?v=gkn4vct2ixw

  --- spoiler ---