şükela:  tümü | bugün soru sor
  • maçka'da lokali bulunan ve üyelerini referans ile seçen yeni nesil gentleman's club. üyelerinin özelliklerini yolu viskiden geçen, hayattan zevk almayı bilen, stil ve gusto sahibi kişiler olarak tanımlıyorlar.

websiteleri şuan yapım aşamasında, ilgi ile takip ediyoruz efendim.

edit: duyduğuma chivas regal in kulübüymüş.
  • "zengin olduğumuzu gösterelim" veya "zenginmiş gibi davranalım"cıların yeri.

kasıntı tavırlarını takip edip yarılmak adına instagram hesaplarını takip ediniz.

https://www.instagram.com/brothers1801/?hl=en
  • babalarının parasıyla gezdikleri yerlerde gördükleri asıl abileri taklit etmeye çalışıp çok komik hallere düşmüş insanlar toplulugu. çogunun daha tüyü sakalı bitmemiş ama instagramda bir pozlar ki görme gitsin.

önce o parayı kazanana kadar geçtiğin yollardan, kusurlarını kapatmak ve doğru insan olmak için harcadığın emekten mütevellit insanın gözüne, yüzüne oturan bir olgunluk vuku bulur çocuklar.

ancak o zaman dışarıdan bakan sizin gerçek bir centilmen olduğunuzu anlar. bu yüzdendir esas abileriniz ne bir kulüp kurar, ne sağda solda fotoğraf paylaşır. köpekbalığı gibi süzüle süzüle hayatın içinde yaşarlar.
  • içinde, tanıdığım bir iki kişiyi görmemle beni yaran oluşum.

biri bizim üniversitenin enn normal/standart elemanlarından biri, öbürü dünyanın en hödük reklamcısı, beriki dijital dünyanın töbe estağfurullah bir üyesi...

giyinip kuşanıp röportajlar filan vermişler. “brothers know how to entertain each other” yazmış; konum: “gödelek’s house”

abicim burdan da mı bi ayma gelmedi hiç?

senin bro’nun soyadı gödelek, yani ne kadar brotherhood olabilir ki ortamda? kaç miligram?

anca “vaykoçum1801” olabilecek bir oluşumu bu kalıplara sokunca dikiş tutmuyo.

leğende kırklanmış adamlar, göbek sıkan yelek üstüne ekose ceket giyince ve ellerinde viski tutup, ağızlarına yarrak stayla puro sokunca lord olduklarını zannediyorlar ya... hastasıyız.

boş adamlar demiyorum. avukatlar, tarihçiler, iletişimciler var aralarında ama yandan yemiş masonculuk oynamayı anlayamıyorum. lions, rotary filan da...

insan neden bir kulübe ait olmak ister? çıkar ilişkisidir mutlaka. bu çıkar illa maddi olmak zorunda değil. ama şunu düşünelim: bu brolardan biri istifa etse, değil takım elbise kol düğmesi alamaz hale gelse; ne kadar kalır o kulüpte? “kardeşleri” iskoç etekleri ve skoçlarıyla yardıma koşarlar mı?

“kardeshlique” sanırım buraya kadarmış.

ben de açıcam lan kadınlar için...
    papatyalar vardı; şimdi de lilies1801 yapalım. tabii erkekler güçlü ve seksi olduğu için viski içebiliyorlar ancak biz kadınlar naif ve kibar olduğumuz için şarap markasıyla devam etmem gerekicek.

toplantılara tuvaletle iştirak ederiz. iş konuşmak erkeklerin dünyasına ait olduğundan spa merkezlerini filan değerlendirebileceğimizi düşünüyorum.

ya ben sizin cinsiyetçiliğinizi sikiym. (evet cinsiyetçi küfürle yapiym bunu. hypocricy seviyom. hoşuma gidiyo.)
  • kot pantolon altı kösele ayakkabıyla, golf öğrenmeye giden übersüperzevkligastronomikviskitadımcısıcentılboylar.
  • aslında çok mantıklı bi oluşum. galericiler basmadıysa üye olmak isterim.
  • üyeliği ücretli değildir, referans sistemi ile üye olunur, o yüzden soho house'dan biraz daha farklıdır, daha seçicidir. böyle şeyler yazmaktan imtina ediyorum ama bu noktada uyuyor "evet önüne gelen üye olamaz". ayrıca türkiye'de yaratılmış bir fikirdir, franchise değildir, uyarlama değildir, hatta buradan diğer avrupa ülkelerine yayılması da merkezin gündemindedir.

kaliteli sohbetler, güzel kokteyller, güzel viskiler bulunur ve evet chivas regal özelindedir haliyle. kasıntı falan değildir kimse, siz bakmayın instagrama. o gördüklerinizin olumsuz örneklerin çoğu bir etkinlik vasıtasıyla gelip de o gece oradaydım tarzı paylaşımlardır. etkinlik olmadığı günlerde de daha sakindir, daha keyiflidir.

en sevdiğim üyeliklerden biri.