şükela:  tümü | bugün
 • david mameti david mamet yapan filmdir. filmi izlerken o kadar cok sasirirsinizki bir süre sonra agziniz acik kalir sürekli a a! hissinden.
 • david mamet yaptığı bu ilk filmle gelecek vaad etmişti. senaryosuna el attığı son filmi hannibal'ı görünce hayal kırıklığı yaşamıştım.
  yine de house of games, bir yönetmenin ilk filmi olması açısından aşırı derecede başarılı.
 • filmin seceresi:
  yapım yılı 1987(orion) yazar ve yönetmen. david mamet (özgün hikaye jonathan katz ve david mamet) edt. trudy ship , muzik alaric jans
  star. lindsay crouse (dr. margaret ford), joe mantegna (mike), steve goldstein (billy hahn), mike nussbaun (joey), ricky jay (george/vegas man), lila skala (dr. maria littauer), j.t. walsh (business man/cop)

  edward hopper'a göndermeler yapan ışık kullanımı ve juan ruiz anchia imzalı görüntü yönetimini unutmayalım
  (http://www.oir.ucf.edu/wm/paint/auth/hopper/)
 • --- spoiler ---

  hatun kisinin her hatunun yaptigi gibi tutup adama asik olma hatasini yaptigi bi filmdi ama iyi filmdi.
  *

  --- spoiler ---
 • izlerken sürekli 'tamam artık daha fazla üçkağıt çıkmıyacak heralde' demekten kendimi alamadığım ,usual suspects tadında ama asla onun kadar şaşırtamayan güzel film
 • senaryo konusunda rüştünü ispatlamış david mamet'in yönetmen koltuğuna oturduğu ilk filmi. suç filmlerinden hoşlananların tam da ağzına layık şeyler sunuyor. zekice yazılmış bir senaryo, usta oyunculuklar ve sürükleyici bir konu. daha önce ve sonrasında hiçbir filmde görmediğim lindsay crouse ablamız cool doktor rolündeyken, jön olarak daha mafya rollerinin gediklisi olmamış joe mantegna'i izlemekteyiz. baştan sona numaralarla bezeli bir hayatı ipuçlarını önümüze sunan film, sonlara doğru beklenen sürprizini kabından çıkarıp seyirciye beklediğini veriyor. o değil de film sayesinde 3-5 numara öğrenmiş olduk, üstüne gitsek voliyi vurur muyuz?
 • bir ilk filme göre gayet başarılı olmakla birlikte, yönetmenin de en iyi filmidir. bu filmden sonra çektiği güzel bikaç film* daha vardı. peki bütün bunlar size kimi hatırlattı.**
 • hollywood'un yeniden uyarlama yapması gereken filmler listesi yapılsa, bu film kesinlikle ilk sırayı alır. almalıdır.

  bayılırım david mamet'in senaristliğine ama nedense bu film hep bende üzücü bi taraf bırakıyor, bi yarım bırakılmış addediyor. sinematografisi yüzünden olabilir. bi de tiyatro kafası çok ağır basıyor, bi yerden sonra trickten abondone olmuş izleyiciyi filme bağlayamıyorsunuz.
 • hustle adlı dizinin film versiyonu gibi olan eser.

  ayrıca, filmi bir tiyatro oyununu izliyor edasıyla izledim.
 • senaryosu birçok yeni güzel senaryolu filmlerin ilham kaynağı olabilecek film.

  örneğin the score filminin senaristi kario salem, hikayeyi kaleme alırken house of games filminden esinlendiğini itiraf etmiştir.