• eskiden kamerayla bakinca hayali amelyatin goruldugu sahne beni cok korkutmustu, deminki gosteriminde ya kanal d sansurledi ya da ban buyudum entel dantel oldum
  • filmi izleyen çoğu kişinin haberdar olmadığı bir nokta da şudur ki filmin cast'ı verildikten sonra görüntüye giren yaklaşık 30 saniyelik bir bölümü daha var.
  • bunca klise korku filminden nasibini almis olsa da bazi sahnelerinde gözlerimi kapamama neden oldu hatta bayagı tırstım. doktorun göründügü sahneler de korkunc sayılır.
    (bkz: yigitlige bok sürdürmemek)
  • favori korku filmlerin içerisinde yer alır. halen periyodik olarak izlerim.
  • finali çok gülünçtür bu filmin.

--- spoiler ---

kötü ruhu defetmek için "ben evlatlık alınmıştımm!" diye bağırmak nedir? ruh da "ha, öyle mi?.. peki." deyip bıraktı elemanların yakasını. yanlış hatırlıyorsam biri beni dürtsün.

--- spoiler ---
  • filmin başında eğlence parkındaki* oyuncaklar ne de güzellerdi öyle..o asansör oyunu ve radarın yaydan fırlaması orda olmalıydım dedirtir insana ve ayrıca ophelia'nın dediği gibi "doktorun kamerada görünmesi normalde görünmemesi ve hareketlerinin kesikliği" filmdeki tek elle tutulur sahneydi..gece yatağa yattıım zaman gözümün önüne gelmesiyle uykumun kaçması bir olmuştu*
  • ufaklığımdan kalma güzel anılar barındıran ve benim için ayrı bir yeri olan film.
  • favori oyuncularımdan bi grup barındıran ve çok iddialı bi korku olmasa da her zaman zevkle izleyebileceğim bi film.
  • 1959 yapımı da pek aman aman değildir ama vincent price'ın eşsiz karizması tüm filmi ayakta tutuyor diyebilirim. yütübdan izlenebiliyor. http://www.youtube.com/…l (1959) of 8&search=search
  • 13 yaşındayken gece odada tek başıma, kulaklık takılı vaziyette izlediğim ve kalp atışlarımı götümde hissetiren filmdir. klişe birçok şey vardır muhtemelen zaten ben de çok hatırlayamıyorum filmi ancak bazı sahneleri var ki hala filmi izlemeye korkutur insanı.
hesabın var mı? giriş yap