• abdullah oguz'un cektigi klibiyle mtv'de odul alan emel müftüoglu sarkisi. soz ve muzigi sezen aksu'ya, duzenlemesi murat yeter'e aittir. ilk defa hosgeldin huzun ile birlikte single olarak yayinlanmis, ardindan cikan albumde de yer almistir. ayrica yanilmiyorsam emel'in sezen aksu'yla calistigi ilk sarkidir.
  • yıllar sonra tesadüfen klibini izlediğim ve zamanında çocukluk dolayısıyla cidden bir bok anlamamış olduğumu fark ettiğim şarkı.. klip ile şarkı sözlerinin uyumu, oynayanlar ve mekanların birbirini tamamlaması ile gerçekten iyi bir iş çıkartılmış.. oysa ki benim o yaşımdan aklımda kalan tek şey bir çift göğüs.. onunda seray sever'e ait olduğunu az önce farkettim, bi tiksindim kendimden.. çocuktuk, bilemedik.
  • türk popu'nun gördüğü en iyi/en özverili/en mütevazı ama yaratıcı kliptir: http://www.youtube.com/watch?v=jxo5qrmehdg

şayet, o evlerde yere bırakılan cisimlerin kendilerini sokakta bulması (telefon ahizesi, küvetten uçuşan baloncuklar, vs.) gibi görsel detayları da yönetmen ürettiyse, 'orijinal'i de ekleyebiliriz güvenle bu en'li nitelemelere. ben ki hayatımdan kaydadeğer bir dilimi türkçe pop izleyerek/dinleyerek çarçur ettim, öyle de iddialıyım.
  • oyunculukların mükemmel olduğu klip. emel'in soda şişesini cama fırlatması olsun, deniz arcak'ın serseri halleri olsun, seray sever'in kahve ikram ederkenki tavırları olsun çok doğaldır.
  • deniz arcak'ın kirli pis hallerine hayran olduğum, harika kostümlere sahip bir klibi olan doksanlar şarkısı.
  • deniz arcak'ın "oyuncuyum" diye geçinenlere taş çıkarttığı bu klipte, esas abinin karizması da tavan yapmaktadır. elbise, şapka, araba, hal ve tavırlar filan 10 numara.. şarkı zaten efsane.
  • sadece çapkınlık yapan anlamına gelmez. saçıp savuran, uçucu yaşayan kişileri de temsil eder.
  • 90'lara dair hatırladığım en güzel şeylerden biri. küçücük bebişken bile en sevdiğim klip bu şarkınındı, şimdi de bakıyorum daha iyisi gelmemiş. sözleri zaten yorumlamıyorum bile, özellikle baharda artmakla beraber devamlı götü başı ayrı oynayan, ortalama aşık olma süresi 25 dakika olan bir insanım, bu yüzden çığlık ata ata söylemek istiyorum her sözünün üstüne basa basa.

bir de şarkının temiz bir kaydını bulmak imkansız gibi bir şey. müyap'ın youtube'a yüklediği video çok kalitesiz. diğer videolar ise hep tırt dj'lerin mixleri. şu cover dışında işe yarayan hiçbir şey yok. hani elinde temiz bir kayıt bulunan varsa diye sesleniyorum burlardan.

a ciğerim söyle neyleyelim? sevmeyelim de taşa mı dönelim?
    bu yüreği kimlere gösterelim, kim bilir kimdir aşk ile yanan!

insan insana hovarda diye kıyar mı lan?
  • muhteşem bir kilibe sahip olan parça.
    sanki güzel bir film bile çıkarmış bundan.
hesabın var mı? giriş yap