şükela:  tümü | bugün
 • tatile gidilen yerde birden patlak veren üçüncü dünya savaşının ortasında kalmak. atonement ve the lovely bones'daki saoirse ronan başroldeymiş. bir dakota fanning olmasa da başarılı bir kız.

  şu da filmin soundtrackinden olduğunu sandığım klip. http://youtu.be/z6zv_pzz_v8

  sonu acıklı bitecekmiş gibi duruyor :/
 • meg rosoff'un aynı isimli kitabından uyarlanan, özgün bir konusu, harika müzikleri ve oyunculukları olan kevin mcdonald filmi.
 • bu filmde saoirse ronan yine döktürmüştür.
 • güzel başlayıp sıkıcı devam eden bir film. savaşın neden, kimler arasında, ne politik sebeplerle çıktığına dair bir iki detaya yer verselermiş daha keyifli olabilirmiş. fakat bu haliyle tam bir ergen filmi olmuştur.

  savaş kötüdür ama aşk iyidir.
  savaşmayın sevişin.

  yine de boş vaktiniz varsa izleyin derim.
 • orta karar gençlik filmi gibi başlayıp sonradan açılan film. özellikle bilinmezlik insanı germeye yetiyor. savaş varsa kimlerin savaştığı çok da önemli değil. keza anlatım ve görüntü yönetimi gayet başarılı olmuş. klasik ingiliz soğuk tonlamasından bir parça çıkmış hoş olmuş o sarılar yeşiller. zaten yönetmen bol bol belgesel çekmiş biri olarak etrafını güzel anlatmakta zorlanmadığını düşünüyorum. saoirse ronan'ın oyunculuğu ise yaşıtları arasında sivrilmeye yetiyor. ben sevdim filmi. kurgu sevenler izlemeli bence.

  edit: imla
 • saoirse ronan'ın tek başına götürdüğü film. tek kötü tarafı, sonu daha iyi işlenmeliydi. gerisinde, gayet iyi işlenmiş bir senaryo var.

  ergenlerin ergen filmi diye eleştirdiği film olmuş. zira filmi anlamak yerine sevişmeli, gömmeli sahnelere takılı kalındaysa eğer.
 • tarz olarak "ergen post-apokaliptik" kategorisine girer. filmin 30. dakikası civarında çıkan fırtınadan sonra izlemeye gerek yok. bilenler bilir.
 • --- spoiler ---

  tesadüfen alıp bu akşam izlediğim ve afişiyle ilgisinin 30.dk sından sonra koptuğu film.baya romantik-şirin sahneler varken 3.dünya savaşı patlar ve işler çirkinleşir.nerde hem drama,hem romantizm varsa sevebilen bir yazar olduğum için ben filmi sevdim.fakat filmin senaryosu ilginç olmasına rağmen bazı şeyler kolay tahmin ediliyor.afişteki tatlı kız-çocuğa göre gergin sahneler mevcut.
  kızın saçları,kazakları,burnu çok çok çok güzel.
  esas çocuğumuz zaten baya baby face ve vücutlu
  gözlüklü kardeş de senaryoyu ben yazsam asla ölmezdi,kurtarırdım onu
  bu arada anneleri ne kadar sorumsuz,savaş çıkabileceğini bilerek çocukları bırakıp bırakıp gidiyor sürekli.
  --- spoiler ---

  mutlaka izlenmeli diyemem ama zaman kaybı da değil. iyi izlemeler
 • cennetten sahneler gibi başlayan film resmen hard-core post-apokaliptik dünyaya döndü. şaşkınım. çocuk oyuncuların ayrı ayrı hastası oldum ama saoirse ronan tek başına götürüyor zaten.

  p.s. buna mı takıldın diyeceksin ama kızın kakülleri o kadar uzadı dip boyasının da gelmesi gerekirdi.