şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
 • tamam çok güzel dizi ben de bayılarak izliyorum fakat: ulan bu ted denen herif ne pis ne terbiyesiz bi adamdır ki çocuklarına robin teyzenizi şöyle öptüm böyle düdükledim diye anlatabiliyor? bu cavurların aile kültürü yok mu lan? benim babam gelse safiye teyzeni şöyle düdükledim böyle eline verdim o da benim kucağıma oturdu sabaha kadar hoppidi hoppidi zıplattım dese iyi mi? terbiyesiz...
 • 8.sezon 11-12 bölümleriyle zirve yapmış olan dizi.

  ----spoiler----

  barney'in evlenme teklifine ben samsun'dan evet dedim. robin nasıl reddetsin lan :(

  ---spoiler----

  not: erkeğim
 • 6x13'te barney'nin doktor kılığına girdikten sonra sakalı koparılmış hali aşırı şekilde kürşat tüzmen'e benziyor.

  http://img801.imageshack.us/…etyourmothers06e13.jpg

  http://25saat.com/…ploads/2012/06/resim247667_2.jpg

  edit: ikisi de give me five demiş ya lan.
 • --- spoiler ---

  hayvan gibi spoiler

  **************aynı zamanda hayvan gibi friends spoiler'ı, izlemeyen okumasın****************

  yazdıkları dizi finali ile birlikte 9 sezon boyunca anlattıkları tüm o güzel aşklar, aşka dair quote'lar, o güzel bölüm finalleri, hepsini çöpe atmış, sinirden saç baş yolduran dizi.

  barney-robin: o kadar bölüm boyunca bunların birbiri için yaratılmışlığını, barney'nin durulmasını, aşık olmasını vs anlattınız, hepsi yalan şu anda.

  ted-anne: hani 'the one'ı bekleyince bir gün o perfect match'i bulursunuz? hani o güzel anne, 9 seneye yayılmış anne efsanesi? hadi son sezonda tam ısındık anneye, hatta o tren sahnesinde usul usul gözyaşı döktük, ah ne güzel dedik, sonra bütün hikaye robin'e olan aşkı çıktı? ya siktir git ya. çok sinirliyim ya. bu da yalan.

  ted-robin: bu en en en yalanı amk. robin tam bir ilgisini çok sevdiği ezik adamı etrafından uzaklaştırmak istemeyen kişiliksiz türk kızı. ted de am budalası. başka bir şey değil. sezon finalinde birden bire aslında hep robin'di diyerek mi bizi bu aşka inandıracaksınız? sikim gibi, olmayan aşk bu da.

  sonuç olarak bir ross&rachel efsanesi yaratmaya çalışıp sıçıp batıran dizi. bak kardeşim, şu yaşıma geldim hala sektirmeden her akşam işten eve geldiğimde 4 bölüm friends atıyorum ben soyunup dökünme, yemeğimi yeme faslında. her akşam bak. niye seyredebiliyorum her satırını ezberlediğim diziyi hala? çünkü inandırıcılık var. çünkü samimiyet var. ikinci sezonda ross'un rachel'la olan ilk öpüşme sahnesini her izlediğimde gözlerim çıkıyor benim lan hala.

  şimdi ben geri dönüp barney'nin robin için playbook'u yaktığı bölümü izlesem aynı şekilde etkilenecek miyim? ha orospu çocukları? anneyle ted'in ilk tanıştığı anı bir daha izleyince hiç içimde bir şeyler titreyecek mi? ha?

  daha fazla elinize yüzünüze bulaştıramazdınız. hadi siktirin gidin şimdi.

  hayvan gibi spoiler

  --- spoiler ---
 • barney kilisede dua ediyor;

  -tanrım, biliyorum pek sık konuşmuyoruz ama sayemde bir çok kadın adını haykırıyor.
 • --- spoiler ---

  vay amına koyim. olum biz de evlenicez vicdansızlar, bunları izleyen kızı nasıl ikna edicem ben.

  --- spoiler ---
 • ilk entrysi ben olayım dedim.
  yeni cbs sit-com'u. üstelik özleyenleri için alyson hannigan bile var.
  pilot bölüm itibarıyla gayet komik ama komik olmasından da öte oldukça "sevimli".
  biraz olsun two guys and a girl(and a pizza place) tadı almadım desem yalan olur.
 • diziyi 3. sefer izliyorum. daha önce yazıldı mı bilmiyorum. ben şimdi fark ettim.

  dizinin daha 1. sezon 9. bölümünde ted annenin ismini açıklıyor.

  --- spoiler ---

  ted sprittiz kulübündedir. kızlardan biriyle tanışır.
  - ben amber
  -ben de ted
  -benim adım aslında tracy
  -ben yine ted ‘im

  sonraki planda ted 2030 yakındaki çocuklarına “ işte çocuklar annenizle böyle tanıştım”

  çocuklar şok geçirir “ neeeee” derler. ted ise “şaka şaka” der.

  çocuklar annelerinin adı gerçekten de tracy olduğu için bu kadar şaşırıyor.
  burada son derece ince bir spoiler vermişler. çocuklar bu kadar çok şaşırdığı için izleyinin anlaması gerekirdi ama ted spoilerı iyice görünmez yapmak için “şaka şaka” diyerek izleyiciyi uyutmayı başarıyor.
  --- spoiler ---

  edit: allah ellerimi kırsaydı da bu entriyi yazmayaydım. yok la! allah, sözlük serverlarında daha önce yazılmış olan 1kb yer bile yer kaplamayacak bir bilgiyi yine yazdığım için özelden onlarca hakaret taciz aşağılama mesajı atanların ellerini kırsın da bir daha insanları taciz edemesinler.

  çok sevdiğim bir dizide bir detay fark ettim ve bi heyecanla bunu sözlüğe yazdım. öyle über zeki felan olduğumu da söylemedim. üçüncü sefer izlediğimde bunu fark ettiğime göre gerizekalı bile olabilirim.
  (saygılı bir üslup ile bunun daha önce yazıldığını belirtenleri tenzih ederim)
 • sezon finalinde yüzünü de gördüğümüze göre -her ne kadar inanmayanlar, kabullenemeyenler(!) olsa da- anneyle ilgili şu ana kadar öğrendiğimiz şeyleri bir sıralamak gerektiğini düşündüm.

  --- spoiler ---

  (3x12 - no tomorrow)
  - ted ve barney'nin gittiği aziz patrick günü partisinde "anne" de oradaymış ama orada tanışmamışlar.ertesi gün ted kaybettiği telefonunu bulmak için oraya döndüğünde, "anne"ye ait olan sarı şemsiyeyi aşırdı.

  (4x21 - the three days rule)
  - ted annenin telefonunu aldığında onu hemen aramış.

  (5x01 - definitions )
  - ted columbia üniversitesi'nde ilk dersi için yanlışlıkla iktisat sınıfına girdi ve anne de oradaydı. yani anne iktisat öğrencisi.

  (5x02 - double date)
  - ted shellfish-selfish esprisini yaptığında anne gülmüş.

  (5x11 - last cigarette ever)
  - ted anneyle çıkmaya başladıktan iki hafta sonra son sigarasını içmiş.

  (5x12 - girls vs suits)
  - ted "anne"nin ev arkadaşı cindy'le çıktı.
  - annenin bir grupta bas gitar çaldığını öğreniyoruz, ki ted de mükemmel kadınını hep bas gitar çalan biri olarak tanımlamıştır.
  - ted'in "bu albümü kendimden başka kimsede görmemiştim." dediği unicorns'un who will cut our hair when we're gone albümünü ve t.c. boyle'un world's end kitabını anne de seviyormuş.
  - ted'in 2030'da çocuklara bu hikayeyi anlatırken arkalarında duran minik sarı otobüs de anneninmiş.
  - annenin kahvaltılıklara şarkı söyletmek ve robotların spor yaptığı resimler çizmek gibi tuhaf huyları varmış ki ted bunları süper buluyor.
  - ayrıca bu bölümde ted cindy'nin evine o sarı şemsiyeyle geliyor ve giderken orada unutuyor. böylece annenin sarı şemsiyesi ona geri dönmüş oldu.

  (6. sezon dvd'sinden)
  -annenin en sevdiği çiçek leylakmış. ve ted'in ona ilk verdiği çiçek de oymuş, hem de tanıştıkları anda. ( ted, düğün sahnelerinde ve tren istasyonunda da açıkça görüldüğü gibi takım elbisesine leylak iliştirmiş. )

  bonus olarak bu da benden : 1x21 milk 'de ted çöpçatan merkezinde onun için mükemmel olan kızla eşleşiyor ama son anda kızla tanışmaktan vazgeçiyordu. o kız da bas gitar çalıyordu. ayrıca kızın en sevdiği kitap "love in the time of cholera"ydı. ne alakası var derseniz, o tren istasyonunda beklerken ted'in okuduğu kitap da bu kitap.

  --- spoiler ---

  evet oturup bunlarla uğraştım.
hesabın var mı? giriş yap