şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
6803 entry daha
  • yıllar boyunca tam 4 defa baştan sona izleyip bitirdim ve bu entry'i 4. defa tekrar izlemem sonucunda yazma gereği duydum.

yıllar önce biten fakat gönüllerde hala yaşayan başka bir dizi söyleyebilir misiniz?
    işte bu öyle bir diziydi çünkü izleyen herkes hemen hemen kendinden bir şey mutlaka bulmuş veya yaptığı bir şeyi dizide ti'ye aldıklarına denk gelmiştir.
    14 yaşımda başladığım bu dizi sayesinde ingilizceyi öğrendim. bir dili şakalar olmadan, kelime oyunları ve deyimler olmadan öğrenmiş sayılmazsınız. bu dizi sayesinde sadece ingilizce konuşabilmeyi değil, o dili arkadaş ortamında kullanabilmeyi öğrendim.
    bu dizi sayesinde bir insanın arkadaşlık ve gönül işlerinde düşebileceği neredeyse her durumu öğrendim ve gördüm.
    bu dizi sayesinde insanları analiz etmeyi ve insan tiplerini öğrendim.
    barney stinson replikleri ve özgüveni sayesinde bir çok yabancı kız ile tanıştım. içten içe ted mosby olsam dahi ne kadar acı çektiğini görüp elimden geldiğince barney stinson karakterine bürünmeye çalıştım.
    ne zaman sıkılsam, ne zaman bunalsam açıp bir bölüm izleyerek yüzümdeki gülümsemeyi 20dk içinde geri kazandım.
    arkadaşlarımı bu dizide var olan karakterlerin ilişki düzeyine yakın seçmeye ve hayatımda aynı ortamı kurmaya çalıştım ve hatta fazlasını başardım. onların yaptığı hatalardan ders çıkarıp, elde ettiği başarılardan yol haritası çıkardım ve hala hayatımda bu adımları izliyorum.
    belki size söylediklerim çok abartı gelebilir ama benim bakış açım ile izlemiş olsaydınız ne demek istediğimi anlardınız.
    emin olduğum bir şey var, bu dizi nasıl benim hayatımı değiştirdiyse eminim başkalarının hayatını da aynı olmasa bile bir şekilde değiştirdi ve güzelleştirdi.
    anlatsam emin olun saatlerce yazabilirim ama ne benim, ne de sizin bu kadar vaktiniz var.
    sadece şunu söylemek istiyorum; bir bölümde lily'nin gelecekte yaşlandıkları zaman arkadaşları ile oturacakları veranda muhabbeti vardı... gençlik dönemimde umrumda olmayan bu bakış açısını umursamama ve hayatımdaki kararları bu doğrultuda almama neden olmuştu. izleyenler beni anlamıştır buna eminim.

bence gelmiş geçmiş en efsane dizi ve arşa çıkardığı seviyeyi başka bir dizinin yakalaması neredeyse imkansız.

son sezonu keşke düğün ile bitseydi ve 10. sezon sadece ted'in tanışması ve ilişkisi üzerine olsaydı. keşke bu kadar çabuk sona gelmeseydi ve bitmeseydi. sadece 2 bölümde bir anda yıllar atlayarak sona gelinmeseydi.
    her güzel şey gibi bu da bitti. yıllar su gibi akıp geçiyor ve farkına bile varamıyorsunuz.

15-24 yaş arasındaki tüm gençlere acilen bu diziye başlamalarını tavsiye ediyorum.
    because it is legen - "wait for it" - dary!
1 entry daha