• izlediğim en güzel en samimi dizi. bittiği için üzülüyorum. aslında dizi hayatımızın da kısa bir özeti gibiydi. her anınızı paylaştığınız o güzel arkadaşlıklar yıllar içinde kayboluyor sanırım. bunu bilmek üzücü.
  • ilk izlediğimde sonundan nefret etmiştim.

şimdi ise bayıldım.

değişen tek şey; aradan geçen 6 yıl oldu. yirmilerimin başındayken şimdi sonlarına geliyorum. birçok kişinin de benzer şeyleri yaşadığını okudum burada. ilk izlediğinde barney’e hayran olup ted’i loser yapanlar yollar sonra aslında birer ted’e dönüştüklerinden bahsetmişler.

sanırım bir 6 yıl sonra izlersem yine başka şeyler bulacağım bu dizide.
  • --- spoiler ---

ikinci sezonunun sonundayım, hala barney'in ne iş yaptığı belli değil. umarım hiç bir zaman söylemezler. sanırım bu diziyi en çekici yapan kısım.

edit: 9. sezonda açıkladı
    --- spoiler ---
  • friends kitlesinin sevmediği dizidir

hımym izleyenler de friends sevmiyor
  • yeni öğrendiğim ve hoşuma giden bir easter egg:

--- spoiler ---

barney/swarley, ne zaman kendi uydurduğu bir istatistik verecek olsa %83, uydurduğu bir tarih verecek olsa 1883, yaşlı adam kılığında kız tavlamaya çalıştığı zaman yine 83 yaşındayım diyor. bu şekilde pek çok barney’nin 83 sayısı ile ilgili olayı daha doğrusu atıf var.

bunun sebebi ise, babasının (uncle jerry) barney’i
    1983 yılında terk etmesiymiş.

--- spoiler ---
  • (bkz: suit up)
  • bu diziyi zaten abartılı bulurdum ama son zamanlarda twitter'da türeyen ted mosby profil resimli bomboş profiller yüzünden iyice nefret etmeye başladım.
  • ara ara açıp gülüyorum evet ama devamlı izleyemiyorum ben bu diziyi. biri bana spoiler falan değil direk sonunu açıkça söyleyiverse çok sevinirim hatta. kim bu çocukların anası? dönüp dolaşıp yine robin mi?
  • yukarıdaki biri barney in işini söylemediler daha yazmış. lütfen daha dikkatli bak :)
  • çakma friendsin çakma fanları doluşmuş yine buraya.

her bölümünde buram buram araklama kokusu olan, yoklukta gideri olsa da romantizmi iç bayan, hayalkırıklığı ile final yapan az komik dizi.

taklitler boş durmuyor, yine asıllarını yaşatıyor. friendsin ne kadar efsane bir dizi olduğunu bize hatırlıyor.
hesabın var mı? giriş yap