şükela:  tümü | bugün
 • italyan goth-doom grubu.. ki italyadan sivrilen goth-doom grupları arasında -henüz patlamamış da olsa- (bence) en iyilerinden..

  goth-doom adına ne ararsanız var bu heriflerde. tristania + on thorns i lay + tiamat karışımı bir soundları var.. keman, piyano, violin gibi enstrümanlar çok yerli yerinde kullanılmış ve metalin önüne geçmeden feci şekilde beslemiş şarkıları.. 2001'de çıkardıkları the winter's near demosunun ardından 2003'te beyond my grey wake albümünü piyasaya çıkarmışlar ki italyan goth-doom'unun ne kadar kalite yükselttiğine dair en güzel örnektir.. henüz keşfedeli çok olmadı ama albümü çok rahat sindirdim diyebilirim, kulak tırmalayan en ufak bir ayrıntı yok, önleri çok açık..
 • kendi tarzlarinda gayet basarili bir albume* sahip olmalarina ragmen, yillardir yeni bir seyler uretmemis adamlar. dagilmis bile olabilirler. websiteleri de 2005'ten beri update edilmemis. oysa ki ne guzel muzik yapiyorlar, soyle 2 album daha cikarsalar buyuk bir hayran kitlesi edinebilirlermis.
  isin biraz da poz kismina girmisler grup elemanlari soyle ki(hala duruyorlarsa tabii);
  tragedy: bayan vokal
  misery: bayan vokal
  agony: keman
  bane: bass
  mist: gitar
  dust: vokal, piyano

  bu da pek ozensiz* yapilmis siteleri: http://www.howlikeawinter.it/
 • yıllar sonra bana yeniden goth dinleten grup. * özgünlük sıfır, melodi bolca, doom dünyasının her zamanki bunalım tadını taşıyorlar olsa da dinlenilmesinde fayda vardır. * *.
 • a flower that sears in silence adlı parcasıyla insanı hüznün derinliklerine indiren topluluk.
 • zaman zaman arabesk melodileriyle şaşırtsa da mutlu da olunsa mutsuz da olunsa dinlenesi kalitede müzik bir grup. 1999'da kurulup 2003'te tek albümlerini yaptıklarını varsayarsak ikinci albüm için vakit gelmiştir. nitekim grubun herşeyi olan dust (sadece vokal ve piyano değil, aynı zamanda orkestral yönetimini de üstlenmiştir kendileri) 2005'te kurduğu the foreshadowing adlı grupla daha çok ilgilendiği için, ya da popülarite daha tatlı geldiği için (klimt 1918 gibi italya'nn ünlü gruplarından üyeler barındırıyor) how like a winter ikinci plana atılmıştır. zaten o grubun da geçen sene çıkardıkları tek bir albüm var. gönül isterdi ki how like a winter'ın diğer üyelerinin de birçok grubu olsun, kazanan müzikseverler olsun ama napalım bu grup da böyle işte.