şükela:  tümü | bugün
 • ana karakterin olayla alakasızlığı/aptallığı/körlüğü nedeniyle hikayeye konsantre olmakta zorlandım.

  bunun haricinde farklı bir tarz, hoş ama ağır ifadeler diyorum. gerçi neil gaiman'den de başkası beklenemezdi o da ayrı mevzu.
 • bbc editörü tarafından gelmiş geçmiş en kötü filmlerden biri olarak eleştirilmiştir.

  --- spoiler ---
  everything about mitchell’s film is so misguided that he could well be an alien who has heard about such earthling concepts as ‘punk’, ‘love’, ‘comedy’ and ‘entertainment’, and who, much like zan, hasn’t understood any of them. nobody who isn’t from outer space should watch it.
  --- spoiler ---

  bbc
 • 2017 yapımı john cameron mitchell filmi.

  her eve imdb
 • vasat bir film ama fena halde eğlendim ne yalan söyleyeyim. yalan yok, punk konusunda fazla bilgim yok. dolayısıyla yönetmen punk'ı biliyor mu, bilmiyor mu konusunda bir yorum yapamam. zaten genel olarak müzikle ilişkim epey yüzeysel. film 80'lerde londra'da açılıyor, o dönemin popüler müzik türü olan punk'ı seven üç gence, bu üç gencin yollarının spoiler vermeyeyim, bir grupla yollarının kesişmelerine odaklanıyor, sonrası bi' dolu saçmalık, fantastiklik. eleştirmenler, yönetmenin punk'ı anlamadığını, punk konusunda bilgisinin olmadığını, bu yüzden film boyunca saçmaladığını falan yazmışlar. punk'ı bilenler daha iyi yorumlayacaklardır filmi. ben punk bilgisizi birisi olarak dediğim gibi eğlendim, belki nedeni punk'la ilgili bilgimin olmaması. elle fanning, zan rolünde şahaneydi. üç genci oynayan oyuncular da büyük isimlerin (nicole kidman, ruth wilson) gölgelerinde kalmıyorlar. hatta bu üç gencin tepkileri filmi epey eğlenceli kılmış. kidman ise farklı imajıyla dikkati çekiyor ama harcanmış, fazla görünmüyor, rolü hiç derinleşmiyor. klişe yok mu? fena halde var. karakterler doğru dürüst tanıtılmıyorlar. yani sıkıntılı bir film. lakin dediğim gibi tüm sorunlarına rağmen eğlendirmeyi başarıyor.
 • punk kültürü hakkında en ufak fikri olmayan benim gibi bünyeler için eğlenceli bir film.

  yönetmen, punka uygun bir film yapmamakla eleştirilmiş ama bende punk kavramının altı boş olduğu için epey eğlendim. tek bilgim pembe, mor çılgın stilli saçlar, yırtık file çoraplar.

  enn rolündeki alex sharp, dün nişantaşı city's'deki gösterimdeydi. film öncesi iki kelam etti, sonrasında soru-cevap söyleşisi varmış ama herhalde kimse 12'de buna kalmamıştır. ya da ben yaşlıyım bilemiyorum.*

  nicole kidman da role yakışmış bence, kadın çok güzel. ne kılığa girse oluyor.

  fantastik bir filmdi; hem evdeki hem de kulüplerdeki parti sahnelerini çok komik buldum. salonun geneli de öyleydi, biz baya eğlendik.

  derinliği olan etkileyici bir film bekliyorsanız doğru adres değil ama keyifli vakit geçirmek için tercih edilebilir.
 • neil gaiman'ın kendine has tarzına hakim olmayanların hiçbir bok anlamadım diyerek çıktığı, if istanbul 2018 kapsamında izlediğim film. uyarlandığı hikayeye küçük eklemeler yaparak uzun metrajlı bir film haline getirilmiş ve tarzı seven birini bile sıkabilecek kadar uzun kimi sekanslar bulunsa da genel itibariyle eleştirilerin ağır olduğunu düşünüyorum. film içerisinde ingiliz kültürüne dair pek çok gönderme varken benim adıma en dikkat çekicisi "this is england" savaş çığlığıydı.

  7/10