şükela:  tümü | bugün
 • ana karakterin olayla alakasızlığı/aptallığı/körlüğü nedeniyle hikayeye konsantre olmakta zorlandım.

  bunun haricinde farklı bir tarz, hoş ama ağır ifadeler diyorum. gerçi neil gaiman'den de başkası beklenemezdi o da ayrı mevzu.
 • bbc editörü tarafından gelmiş geçmiş en kötü filmlerden biri olarak eleştirilmiştir.

  --- spoiler ---
  everything about mitchell’s film is so misguided that he could well be an alien who has heard about such earthling concepts as ‘punk’, ‘love’, ‘comedy’ and ‘entertainment’, and who, much like zan, hasn’t understood any of them. nobody who isn’t from outer space should watch it.
  --- spoiler ---

  bbc
 • 2017 yapımı john cameron mitchell filmi.

  her eve imdb
 • vasat bir film ama fena halde eğlendim ne yalan söyleyeyim. yalan yok, punk konusunda fazla bilgim yok. dolayısıyla yönetmen punk'ı biliyor mu, bilmiyor mu konusunda bir yorum yapamam. zaten genel olarak müzikle ilişkim epey yüzeysel. film 80'lerde londra'da açılıyor, o dönemin popüler müzik türü olan punk'ı seven üç gence, bu üç gencin yollarının spoiler vermeyeyim, bir grupla yollarının kesişmelerine odaklanıyor, sonrası bi' dolu saçmalık, fantastiklik. eleştirmenler, yönetmenin punk'ı anlamadığını, punk konusunda bilgisinin olmadığını, bu yüzden film boyunca saçmaladığını falan yazmışlar. punk'ı bilenler daha iyi yorumlayacaklardır filmi. ben punk bilgisizi birisi olarak dediğim gibi eğlendim, belki nedeni punk'la ilgili bilgimin olmaması. elle fanning, zan rolünde şahaneydi. üç genci oynayan oyuncular da büyük isimlerin (nicole kidman, ruth wilson) gölgelerinde kalmıyorlar. hatta bu üç gencin tepkileri filmi epey eğlenceli kılmış. kidman ise farklı imajıyla dikkati çekiyor ama harcanmış, fazla görünmüyor, rolü hiç derinleşmiyor. klişe yok mu? fena halde var. karakterler doğru dürüst tanıtılmıyorlar. yani sıkıntılı bir film. lakin dediğim gibi tüm sorunlarına rağmen eğlendirmeyi başarıyor.
 • neil gaiman'ın kendine has tarzına hakim olmayanların hiçbir bok anlamadım diyerek çıktığı, if istanbul 2018 kapsamında izlediğim film. uyarlandığı hikayeye küçük eklemeler yaparak uzun metrajlı bir film haline getirilmiş ve tarzı seven birini bile sıkabilecek kadar uzun kimi sekanslar bulunsa da genel itibariyle eleştirilerin ağır olduğunu düşünüyorum. film içerisinde ingiliz kültürüne dair pek çok gönderme varken benim adıma en dikkat çekicisi "this is england" savaş çığlığıydı.

  7/10
 • sevgili ağabeyimiz neil gaiman'ın hikayesinden vizyona giren filmimizde luther'deki kepçük ağızlı sevgili ablamız ruth wilson da oynuyor imiş. hikayeyi okumuştum gayet keyifliydi ama bunu saymazsak bile bu iki güzel anı bırakan insanın isimleri var diye gidilir. koşa koşa gidilir. izledikten sonra da entry editlenir.
 • --- spoiler ---

  finaline alternatif olarak, başroldeki gencimiz 2010'larda kadıköy'e taşınıp rainbow45 plak dükkanını açıyor:

  http://haber.sol.org.tr/…/11/29/1_salih_karagoz.jpg
  --- spoiler ---
 • ilginç bir film. isminden atmosferine, kostümlerinden animasyonlarına kadar bu ilginçliğin hakkını veriyor. punk kültürünün ya da başka bir olgunun hakkını vermek gibi bir iddiası var mı bilmiyorum, eğer varsa o olguların hakkını veremediğini söyleyebiliriz.
  bu arada filmin ismindeki vaadi bulmayı amaçlayan arkadaşlara kestirme bir yol göstereyim; önce doğru partiye gittiğinizden emin olun. başınıza nelerin gelebileceği "spoiler" kapsamındadır.
 • bence imdb puani izledigim filme gore dusuk olan filmdir. kesinlikle 6'dan fazlasini hak ediyor.
  basindan sonuna kadar oldukca eglendim, yer yer etkilendim. elle fanning'in kusursuz guzelligi ve dinginligi zan karakteri icin bicilmis kaftan, cok dogru bir secim olmus.

  --- spoiler ---

  stellalar beni bulsun. birlikte yeni cakralar, koloniler, renkler uretelim.

  --- spoiler ---

  bbc editoru tarafindan gelmis gecmis en kotu filmlerden biri olarak lanetlenmis, sevgili editore bizim ilk punk filmimiz olarak tanitilan arada adli rezaleti izletmek isterdim. bakalim kac dakikasina dayanabilirdi. if istanbul 2018 resmen bu iki filmi ayni festivalde gosterime sokarak buyuk trolluk yapmis. yonetmeni mu tunc bu filmi izledikten sonra kendi cektigi seyden utanmistir umarim.
 • ortamda espri yokken durumlara gülebiliyorsanız, gülüp eğlenceli zaman geçirebileceğiniz ama genele vuracak olursak çoğu kişinin beğenmeyeceğini tahmin ettiğim film. ben gülen kısımdanım.*

  --- spoiler ---

  nicole kidman'ın etkilenmiş gibi yapıp, sonra da ben o işleri çoktan bıraktım yavrum tavrı çok güzeldi! nicole kidman her şeyiyle güzeldi.*

  --- spoiler ---