şükela:  tümü | bugün
  • 2001 yılında 200 milyon dolara satın aldığı seattle supersonics i o zamandan beri 60 milyon dolar zarar etmesine rağmen 400 milyon dolara satması kuvvetle muhtemel olan iş adamı.
  • starbucks'ın ceo'su. forbes dergisine göre 2007 yılında 98.6 milyon $ kazanarak amerika'nın en çok kazanan ceo'ları listesinde 5. sırada yer almıştır.
  • amerikada ki amcam ailecek ölmesini bekliyoruz.
  • "hire people smarter than you are and get out of their way" (sizden daha akıllı insanları işe alın ve yollarından çekilin)

howard schultz, başarılı bir ceo'nun mottosunun bu olması gerektiğine inanıyormuş. bunu yönetim kadroları için düşündüğünü belirtmeme gerek yoktur heralde. adam şoför alırken kendisinden daha akıllı birini neden arasın değil mi? tabi ki şoför kendisinden çok daha akıllı olabilir, bu da mümkün. akıllı insanlar hayatta iyi yerlere gelecek diye bir şey yok. hem bunu söylerken şoförlerin hayatta iyi bir yere gelememiş kişiler olduğunu söylemek de istemiyorum. bunu düşünmek son derece yanlış olur sevgili okuyucular. nedir ki hayatta iyi bir yere gelmek? ceo olmak mı? hiç sanmıyorum. belki de mutlu bir ailesi olan ve kimseye muhtaç olmadan yaşayabilen bir şoför olmaktır hayatta iyi bir yere gelebilmek. fakat mutlu bir ailesi olmayan insanların hayatta iyi bir yere gelmiş olmadıklarını söyleyebilir miyiz? neyse takıldım yine..

buradaki akıllı kısmına pek takılmamak lazım aslında. buradan çıkması gereken sonucun iyi bir yöneticinin alt yönetim pozisyonlarına gerçekten bu işin üstesinden gelebileceğine inandığı kişileri alması ve işlerine mümkün oldunca az karışması gerektiği olduğunu söylemek en doğrusu olacaktır kanımca. ve schultz bunu söylerken halkımızın yönetim konusundaki başarısızlığın en önemli sebeplerinden birine de parmak basmış olmuş aslında. durumu ister gerçekten işin üstesinden gelebilecek kişileri almak açısından, ister aldığı kişilerin işine mümkün olduğunca az karışmak açısından ele alın farketmez. malesef..
  • starbucks'ın ceo'su olan howard schultz kendisiyle yapılan bir söyleşide " babam mavi yakalı bir işçiydi. çalıştığı yer tarafından hiç bir zaman değer verilmedi ve saygı görmedi buda onu hep sinirli ve katı bir insan yaptı. ben her zaman starbucks'ın hiç bir çalışanını arkasında bırakmayacak bir şirket olmasını hayal ettim." demiştir.
    düşük gelirli bir aileden olması, sağlık güvencesi olmayan babasının bir iş kazası sonrası bileğinin kırılması ve çalıştığı şirketten hiç bir şekilde maddi-manevi destek çıkmaması yüzünden genç yaşlarında zor günler geçiren howard schultz, ileriki yaşamında starbucks'ta part-time çalışanlarına kadar binlerce işçisinin bütün sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlamış ve bütün çalışanlarına aynı saygıyla yaklaşmıştır.
  • ivy league değil, hatta vakıf üniversitesi bile değil, bildiğin devlet üniversitesi mezunudur. allahına kurban.
  • twitter'da yaptığı gafla tt olmuş kişi. boş bulunup en iyi kahvenin evde yapıldığını söylemiş.

bunu gören bir başka kahve markası cafem'o ise, pası görüp gol atmış resmen, bayıldım şahsen:

https://twitter.com/…shop/status/192529625799340032

"howard schultz'u tek tuşla kahve keyfi için cafem'o'ya bekliyoruz. evde kahve keyfi için dilediği kahveyi kullanmaya devam edebilir."
  • steve jobs evinin garajında apple'ı dizayn edince bir şey yok howard schultz kahvesini evinde yapınca oooovvvv!!!1!
  • yahudidir.