şükela:  tümü | bugün
 • 1971 dogumlu ingiliz hakem. ingiltere'nin gelecegi en parlak hakemi olarak gösterilir. fenerbahce'nin $ampiyonlar liginde psv eindhoven macını da yönetmi$ti.

  3 kasim 2007 arsenal manchester united macindan sonra kendisini ele$tiren alex ferguson icin soru$turma ba$latti fa.

  2005'den beri fifa listesinde ve üst düzey maclara cıkıyor. cok kolay sarı kart gösteriyor.

  fotospor onun icin 25 ekim günü '' webb lalesi'' diye ba$lik atti.
 • arsenal ıle bırlikte iki hafta pes pese iki büyük maca cıkan hakem
  (bkz: 28 ekım 2007 lıverpool arsenal macı)
  (bkz: 3 kasim 2007 arsenal manchester united maci)
 • 2008 avrupa futbol şampiyonası'nda görev alacak 12 hakemden biri olacağı açıklanan ingiliz hakem. 12 ülkeden birer hakem seçilmiş, dolayısıyla kendisi ingiltere'den tek seçilen oldu. sanırım slovak lubos michel'le birlikte en önemli hakemlerden biri olacak turnuvada.
 • premier league'de oynanan manchester united - tottenham maçında manchester lehine verdigi penaltı kararının yanlış oldugunu söyleyip özür dilemiş hakem.
  aynı hatayı bizim memlekette yapıp özrünü dilese bülent uygun ona şiir yazar, adnan polat başkan paper moon da bulaşık yıkama cezası verirdi.
 • son zamanlarda verdiği gubidik kararlar sebebiyle ingiliz medyasının maymunu olmuş hakem. the guardian okurları da bu hafta kendisini the gallery malzemesi olarak kullandı.

  işte o fotoşoklar;

  http://www.guardian.co.uk/…d-webb?picture=349292529
 • kendisi ingiltere'de bir polis memurudur.

  (ertem şener'in hâlâ haberi yoksa, öğrensin. belki işine yarar)
 • 26 ağustos 2009 fiorentina sporting lizbon maçındaki yönetimiyle neden tüm ingiltere'de daşakoğlanı muamelesi gördüğünü bir kez daha kanıtlamıştır. önce kendisini aldatma olarak nitelediği pozisyonu 1 dakika sonra ceza sahasının dışında olunca faul olarak çaldı. ilkinde jovetic'e bariz penaltı pozisyonunda sarı kart verdi kendini attın diye, bir sonraki pozisyonda ise yine fiorentina'ya faulü çaldı. bize penaltı değil deyip, sporting'e de aynı pozisyonu faul diye verse tamam da iki pozisyonda da faul yapılan taraf mor formalılar olunca hakem komik duruma düşüyor..
 • 20 eylül 2009 chelsea tottenham hotspur maçı'nda gösterdiği rezil ötesi yönetim ve robbie keane'in düşürülmesinde veremediği penaltı ile yine tartışmalara yol açtı kendisi. maç 1-0 iken keane'in pozisyonunda kırmızı kart-peanltı vermesi gerekirken keane'in kendisini aldattığını düşünmesine rağmen ona da kart göstermemiş olması çok ilginç.
 • hata da yapsa, kötü maç da yönetse, çoğu ingiliz hakemi gibi futbolu bilen ve futbolu güzelleştirmeye çalışan adam. en azından sahada oynanan futbolu baltalamıyor. iddia ediyorum bütün hakemler kafa yapısı olarak howard webb gibi olsa, maçlar şimdikinden çok daha zevkli geçerdi.
 • 2010 güney afrika dünya kupası final maçını yönetecek hakemdir