13 entry daha
  • bence hollanda'nın çirkefliğine rağmen 2010 dünya kupası finalini adilane şekilde yönetti. ona futbol adına şükran borçluyuz. taraflı vs. olsaydı 2 tane hollandalıyı 60. dk.ya kadar rahatlıkla atabilirdi. hollanda bunca kasaplığı üstüne verilmeyen, bu hakemin göremediği bir kornerleri yüzünden şampiyonluğu kaçırdıysa kendilerine geçmiş olsun. webb her şeyi doğru görebilseydi jong 28. dakikada direk atılır hollanda da ortada sıçana dönerdi ve maç doksan dakikada biterdi.

2010 dünya kupası finali'ne bert van marwijk tüy dikmiştir.
  • 11 temmuz 2010 hollanda ispanya maçı'nda van bommel'e ikinci sarı kartı, de jong'a direkt kırmızı kartı es geçmesine ve birçok pozisyonda maçın dengesini hollanda lehine koruma çabalarına rağmen hollanda'ya kupayı kazandıramamıştır. neden? çünkü futbolun ve futbolcunun güncel ve büyük örneklerinden andres iniesta'mız sahada yapması gerekeni yapmıştır. helal olsun ona, bir kez daha! (bkz: andres iniesta/#19673129)
  • goygoyculuğu yüzünden kendi kafası gibi (bkz: kabak) korneri vermemiş, 30 sn sonra ise ispanya'nın golü gelmiştir.

bence en az bir 5 hakemimiz bu kupada (bkz: güney afrika 2010) yer alabilirdi. bu kadar kabiliyetsizlik bizimkilerde de var.
  • iniestanın yatıp kalkıp dua etmesi gereken ingiliz hakem.
  • de jong'un ve robben'in yatıp kalkıp dua etmesi gereken ingiliz hakem. robben'in düdükten sonra topa vurmasından sonra ömer üründül hakem idare etti dedi. dünya kupası finali yönetiyosun idare etmek ne demek lan.
  • süper lig hakemi olsa şimdiye kadar çoktan ipe çekilmiş, ahmet çakar ve erman toroğlu tarafından ifadesi alınmıştı. bu maçta ver(e)mediği kırmızı kartlar ve ver(e)mediği fauller ile çok tartışılacak. ayrıca son dakikalarda,
    golden önce hollanda' nın serbest vuruşu sonrası ispanyol barajına çarpıp dışarı giden topa aut demesi ve akabinde gol olması kendisi için hiç iyi olmamıştır.
  • bildiğin son of the bitch.
  • rezalet bir yönetimle finale direkt etki etmiş hakem. bir hatayı kapatayım derken diğerini yaptı sonra diğeri derken zincirleme boku mu çıktı, yoksa gerçekten mi göremedi bilemiyorum fakat de jong'a göster(e)mediği kırmızı kartı mı söylesem, ikinci sarı kartı geçtim uyarısız bırakılan meşhur van bommel tekmelerini mi desem, iniesta'nın kendini yere bırakışını atlamasını mı desem, sneijder'in kornere çıkan frikiğini atlamasını mı desem, ne desem bilemedim..
  • bbc spikerine göre karısı "yahu benim adam çocuklarını idare edemiyor koskoca dünya kupası finalini nasıl idare edecek" demiş.

karısı haksız çıkmadı.
  • anne tarafından de jong'la veya ( hatta ve) takım arkadaşları ile akraba olması gereken birilerini üzmüş galiba. o futbola rağmen hollandayı tutan ve ona üzülenlere başka bir açıklama getiremiyorum.
48 entry daha
hesabın var mı? giriş yap