şükela:  tümü | bugün
  • masterdisk (http://www.masterdisk.com/) isimli firmanin populer calisanlarindan birisi... bilir misiniz ki raflarinizda duran o cdlerin bir cogu bu adamin mastering mucizesidir ? bilir miydiniz ki nirvana-nevermind, tool-undertow, cure-disintegration, sonic youth-goo, garbage ve smashing pumpkins albumleri ve daha niceleri bu adamin elinden gecmistir ??
  • bilir miydiniz ki, milyonlarca insanın nirvana'nın o güzelim nevermind'ının kapanış şarkısını endless nameless değil de something in the way olarak bilmesinin sebebi, bu andon arkadaşın ilkin şarkıyı albüme koymayı unutması, daha sonraki sürümlerde ise şarkıdan önce yanlışlıkla 10 dakika süren bir boşluk koymasıdır?..

    açıklama şurada: http://www.empmuseum.org/…-punk-to-the-masses.aspx#

    "ın 1991 nirvana traveled to sound city studios in california, to record what would become their breakthrough album nevermind. the song "endless, nameless," was supposed to follow "something in the way," but was accidentally left off during initial pressings of the album. cobain complained to engineer howie weinberg who added about ten minutes of silence before the start of the hidden track on future pressings."

hesabın var mı? giriş yap