şükela:  tümü | bugün
 • tarifi zor bir sesin sahibi. haluk levent'in elfida yorumunu beğenenler buyrun burdan yakın.
 • bu adam uzerine bilimum akademik kurumun muzikoloji departmanlarında zorunlu doktora tezleri yazdırılmalıdır..

  uzun zamandır sesin peyda oldugu "gırtlağı" ile "yuregi" aynı olan adam dinlememis idik. ses tellerine kan dolmus hozan beşir'in. ömür billah iflah olmaz artık..
 • sesini duyduğumda aklıma bayhan geldi. amatör bi havası var. (bkz: gelmiş bahar) ı şiddetle tavsiye ederim
 • özgüveni çok yüksek olan şarkıcı. yoksa bu kadar berbat ses,iğrenç yorum başka türlü açıklanamaz. sevdiğim tüm şarkıların da içine etmiş ayrıca.
 • şarkılarını kürtçe söylerken kürtçeye, türkçe söylerken türkçeye, sazının tınılarını dinlerken sazına aşık olabileceğiniz müzisyen. zindi albümü ses plaktan çıkmıştır. bu güzel sesi dinlemek insana huzur veriyor vesselam.
 • aklımı zay eden ,insan! bu kadar mı güzel, içli söylenir, söyleyenin içi lime lime olmaz mı, dinleyenin olurken?
 • türküye başladıktan 30 saniye sonra kendinden geçen gece külahlı sanatçı.

  eserini bütün vücuduyla icra ediyor. gözleriyle, dudaklarıyla, kollarıyla, ayaklarıyla, başıyla... önce kendisi hissediyor, sonra karşıdakine hissettiriyor. canlı izlenmesi şiddetle tavsiye edilir. bıyık bir başka yakışıyor kendisine.
 • onsekizine varmadan, hazar 'ın sularında yitip giden yeğenimin bir yaz boyu bizlere dönüp dolaşıp dinlettiği, gelmiş bahar ve elfida şarkılarını söyleyen adam...

  acıtır sesi, fazla dinlemeye gelmez, yüreğinizi yakar....

  zındi/canlı albümünde yer alan biyografisi şöyledir;

  "73'ün newrozunda doğmuşum. babamın eski bir kağıttaki yazdığı nota göre... bi de amed'de doğmuşum ama yazmamış babam bunu... ben de sonra öğrendim amed'de doğduğumu... neyse doğum çok sancılı olmuş ki daha doğamadık bi türlü... ama acısını çıkaracam ta üniversite yıllarına atlayarak... bölgedeki üniversitelerde biraz bocaladıktan sonra beceremeyeceğimi anlayıp tamamen bıraktım, zaten hiç tam olarak başlamamıştım... sonra ileride hayat hikayem çok uzun olmasın diye 13 yıl müziğin dışında hiç bi şey yapmadım. evet bugüne kadar tam 13 yıl... umarım yanlış bir yolda olmadığımın kanıtı olursunuz bir parça..."

  aynı albümde;

  "kimine göre bir eroinman, kimine göre bir anarşist, kimine göre deli... o deli diyen kimselerin içinde ben de varım...parayı, pulu, mevki kariyeri, eften püften gelenek görenekleri, hiçe sayıp yüreğimi fethedebilen bir deli... kanat seni çok özlüyorum, var mı zulanda saklanacağım bir yer? diye seslendiği kanat güner'in anısına, kırık kanadım isimli bir şarkı yapmıştır.
 • kendisini ardı ardına dinlettiren zat-ı muhterem.hakkında fazla bilgiye ulaşmak mümkün değil. en son 9 mayıs'ta siverek'te bir gecede konser vermiş,...
 • hayatla ölümü teğelliyen bir adam. annenizi teğel yaparken seyrettiyseniz ne dediğimi iyi anlarsınız. sıkı bir dikiş değildir. her ölümlü bir teğelle bağlı gibidir ya yaşama. sesini alttan kullanırken dünyada gibidir sesi üst perdelere çıkarken dünyanın öte haline geçer. `(bkz: gelmiş bahar)` böyle sesler insanların önyargılarla kelepçeli olmadığı yerlerde efsane olur.