şükela:  tümü | bugün
  • özellikle dv5000 modellerinde görülen sorundur efendim. bu modelini alırken internetten araşatırma yapılmasını salık veririm. aksi takdirde üzülebilirsiniz. ben 2006 yılında almıştım, yeni çaktım bu sorunu. o kısmı benim gerzekliğim ama wireless hardware'inde cidden sorun çıkarmaktadır. wireless broadcom kartını değiştirttim bugün. bana sürekli sorun çıkarıyordu. bakalım, diğer hardwarelerle bir sorun çıkarmazsa uzun süreli bir ilişki içerisine girmeyi düşünüyorum.

internetten kısa bir aramayla bile bulduğum wireless sorunları için aşağıdaki linklere gözatabilirsiniz. hp laptop almadan önce gözöününde bulundurun:

http://sudan.ubuntuforums.com/…wthread.php?t=957032
    http://forums.opensuse.org/…-trouble-hp-laptop.html
    http://answers.yahoo.com/…qid=20080722120411aasmxwv
    http://www.asifism.com/…ps-wireless-broadcom-cards/

edit: buarada eleman sorunu iyi çözümlemiş. aynı sorunu yaşayanlar için:

--- spoiler ---

the wireless card disappearance problem seems dominant in all hp dv series laptops. not only that, it seems like the issue is not restricted to the windows os, but also comes up in linux and ubuntu. only common ground we have is that it’s only after a certain os update that the card starts to malfunction. i have been unable to isolate which update that is, but it works before i update win xp with the 78 updates that come up after sp2. one of those suckers is the root of all evil.

however, it does seem like there is a hardware defect involved, something that conflicts with a security issue across all os platforms. the worst part is that hp doesn’t address the issue, even though it has happened to thousands of people. i’m doing some work on getting started for a class action lawsuit, and will post updates on the site, so look out for that.

now, the geforce driver issue only resolves problems in windows vista. it has been useless to me in xp. i just switched back to xp yesterday. the only way the card works, and works once before a reboot is by resetting the bios. here’s how to do that. take out the batter and unplug the power to the laptop. hit the power button and keep it pressed for 30+ seconds. then, connect the battery and the power again and reboot. the wireless card is detected almost every time you do this routine, but it will most certainly disappear when you reboot.

it’s a disappointing issue, and i want hp to pay for the abyssmal support and lack of quality products. this is like the ford sales of the inflammatory windshield vipers, and ford had to set it right. i hope hp has to do the same. communist bastards!

--- spoiler ---
  • dv5000'in anakartı, harddiski ve şu an da ekran kartında yaşadığım sorunlar nedeniyle "hp" ve "laptop" kelimelerinin her türlü kombinasyonundan gelecekte uzak duracağım. hp laptop almadan önce isterseniz "bir de bana sorun!"
  • kendi kendine, hiç sorgu sual etmeksizin işletim sistemi ile birlikte kurduğu hazır sürücüleri ile öyle bir süründürebilir ki, sabahtan akşama kadar kafayı çizersiniz hangi sürücüyü kaldırıp hangisini yenileyeceğinizi düşünerek. size bu mereti sokuşturanlar için din, iman, allah, kitap, sülale, 7ced, züriyet, soy, sop, silsile, gelmiş, geçmiş, ecdat, avrat, ana, bacı, yenge nidaları yankılanır evin duvarlarında; öyle böyle değil, hem de öyle böyle değil.
  • (bkz: #17478995)
  • an itibariyle benim laptopumun da içine dahil olduğu sorun.her türlü yardıma açığızdır efendim..
  • esas itibarıyla intel centrino wireless n-1030 kablosuz adaptöründen kaynaklanan sorundur. bu sadece hp laptoplarda değil bu adaptörü kullanan tüm laptoplarda görülebilen bir sorundur. işbu adaptörün sürücüsünden kaynaklanan bir problem nedeniyle bazı kablosuz modemlerle uyumsuzluk ortaya çıkmakta ve bağlantı kopmaları ya da kablosuz bağlantıda aşırı derecede bir yavaşlık söz konusu olmaktaydı. ilk olarak hangi versiyonda bu sorun çözüldü bilemiyorum fakat intel'in sayfasından bu adaptörün sürücüsünün 15.2.0 sürümü indirilerek sorun çözülebilmektedir. ne yazık ki bu konuda ne forumlarda ne de hp'nin sitesinde açık bir ifade yer almamaktadır. üstelik hp'nin sitesindeki sürücü güncellemeleriyle de -her ne hikmetse- sorunu çözmek mümkün olmamıştır. bir haftadan fazla süredir saatlerce arama tarama yaparak çözüm aradığım bu sorunu çözmenin vermiş olduğu mutluluk ise paha biçilemezdir.
  • benimkinde şöyle vuku bulur:

bilgisayar açılır, wifi üzerinden hemen salonda bulunan modeme bağlanır ancak bağlantı "sınırlı" dır...
    aslında bağlantı falan yoktur.
    modemle olan bağlantı manuel olarak kesilir tekrar bağlanılır, wifi kapatılır tekrar açılır...
    bu işlemler bir kaç defa tekrarlanır ardında bağlantı sağlanır...
    böyle işte...
  • benim de başıma gelen sorundur, işin garibi bazen sıkıntı var bazen yok, hatta evde sıkıntı çoğunlukta iken, okulda genellikle sorunsuz internete girebiliyorum.

ancak garanti servisi çok iyi çalışan bilgisayardır, aradım sorunu söyledim (bkz: ups) kargo ile gelip evden aldılar, umarım sorun kısa sürede çözülür.