şükela:  tümü | bugün
 • web sitelerini düzenli bir şekilde takip ettiğim terör örgütünün silahlı kanadı.

  sık sık güncellenen bir siteleri var. vakit buldukça bildirilerini okuyor, videolarını izliyor, kullandıkları ekipmanları inceliyorum. bu şekilde kendileri hakkında kısmen de olsa fikir sahibi oluyorum.

  ana sayfada, imralı'da tutuklu bulunan terör örgütü liderinin bir deklarasyonu gözüme çarptı. metini baştan sona dikkatlice okudum. örgütün silahlandığı tarihten bu yana verilecek mücadelenin sadece belirli kurumlarla sınırlı kalması gerektiği ancak kendilerine bu yönde yetki verdiği güçlerin kendisinin öngördüğü türden bir mücadele yürütmediği yazıyordu. ben buradan anlıyorum ki kendilerine rehber gördükleri ve fikirlerini kayıtsız şartsız benimsedikleri bu kişi, başlıbaşına bir ikon. ne düşündüğü çok da önemli değil. sadece başlarında dursun ve örgütün propagandasını yapsın, geniş kitlelere ulaşsın. hoş, tutuklu bir fikir insanı profili uluslararası kamuoyunda daha çok etki yapıyor. zalimken mazlum olmak iyi prim yapıyor olmalı.

  sonra bir video gördüm. bunu da baştan sona dikkatle izledim. yaşını başını almış dağ filozofu rumuzlu bir örgüt üyesi fikirlerini beyan etti. önce militarist devletin oligarşik yönelimlerine karşı direnişte olduğunu söyledi. sonra uzun ve bolca süslü bir laf salatasının ardından sermayeyi iktidarda arayan ukala burjuva tayfasından kaçarak kendi kurtuluş karargahlarına katıldığını söyledi. terör örgütünden proletarya ordusu diye bahsetti. ancak izlediğim künye videolarında örgüte dahil olan genç nesilin birçoğu, ülkede işlediği bir suçun hukuki sonuçlarından kaçınarak direnişe katıldığını söylüyordu. benim bildiğim proletarya kavramı bu tutumla bağdaşmıyor. yine astronomik fiyatlar karşılığında avrupa'ya kaçırdıkları, yeri geldiğinde denizin azgın sularına terk ettikleri insanlar da işsiz işçilerden oluşuyor. örgütün gelirinin büyük bir kısmını oluşturan uyuşturucu piyasası da kendi rehberlerinin belirttiğinin aksine kamu kurumlarından çok sivilleri vuruyor. bunun dışında türkiye'deki(?) kapitalist sistemin o çok ukala burjuva sınıfının tutumlarından kaçarak diğer ülkelerin şefkatli burjuvazisinden silah satın alıyorlar. sivillerin bolca bulunduğu şehir merkezlerinde tahrip gücü yüksek patlayıcılarla onlarca insanı öldürüp bir o kadarını kolsuz bacaksız bırakarak burjuvadan intikam alıyorlar.
 • fransanin en buyuk erkek porno yildizi.ilk filmlerinde gercek adini kullanan sonrasinda adlarinin ve soyadinin ilk harfleriyle kendini sifreleyen bir seks makinasi.yayinladigi otobiyografisi ile daha bir sevilir sayilir oldu kendileri.

  http://www.hpgnet.com/
 • şehit künyeleri diye bir olayı var; gazetelerde okuduğumuz bilmemkaç terorist etkisiz hale getirilmiştir şeklindeki haberlerinde bahsedilen kişiler bunlar oluyor sanırım: http://www.hpg-online.net/…ehit_kunyeleri/2008.html

  yaşlarına, örgüte katılım yılına ve ölüm yılına bakmak ilginç oluyor. neticede bu kişier de orospu çocuğuyum ben o halde örgüte katılayım diyen insanlar değildir diye tahmin ediyorum, 17 yaşında örgüte katılıp 20 yaşında öldürülmelerinin arkasındaki hikayeyi merak ediyorum.
 • bu arada yapılabilecek diğer bir şey de bu siteden ölümün gerçekleştiği tarihe ve yere bakıp google da arama yapmak, haberleri okumak; kavgalı iki arkadaşın hikayelerini ayrı ayrı dinlemeye benziyor.
 • ara ara sitelerine girip ordu hareketliliği ne durumda diye bakarım. zira anaakım medyaya yansımayan bir sürü şeyin bilgisi bulunuyor. öte yandan, yaptıkları eylemlere dair nasıl salladıkları belli değil. başka bir alemde yaşıyor gibiler. yazdıklarına inanıyorlar da herhalde. senelerdir böyle. şimdi savaş çıkmışken gene sapıttılar. mesela söylediklerine bakılırsa 26 ağustos'ta bingöl'de öyle bir baskın vermişler ki "en az 15 asker" ölmüş. bu devirde böyle hacimli bir kaybın saklanabileceğine nasıl iman etmişlerse, propagandalarının absürdlüğünü de görmüyorlar. (bu arada yukarıda biri "kürtçe iki kelime yok" demiş. siteleri 4 dilde lan? güncellenince mi eklediler bilemedim. sizin de kafanız güzel olabilir çünkü)
 • "derdimiz turkiye halklariyla degil, fasit erdogan ve surekasiyla" demisler.
  bu minvalde, 20 yasindaki mehmetcige degil, kacak saraya bi guzellik dusunuyolardir heralde.

  http://www.imctv.com.tr/…dirisina-iliskin-aciklama/
 • su kadar asker öldurduk bu kadar asker oldurduk "faaliyet raporlari"na alismistik da alenen "dusman" dediklerine sahit olmamistim. "ayrıca tarafımızdan netleştirilen düşmanın 15 askeri de yaralanmıştır.” demisler cukurca'da yaraladiklari askerler icin. dusmanin 15 askeri demisler. ordu icin. dusman. sinirlara sizip "dusman" derseniz insanlara o zaman "baris"a ne olacak?
 • bu ekibin sitesindeki catisma ve dusman(!) kayiplarini okudukca turk silahli kuvvetlerindeki zirhli arac ve personel kaynaginin yaklasik 5 yil icinde tukenecegi fikrini olusuyor insanda.

  ya hadi, yakılan karakolları, patlayan yuzlerce zırhlı arac ve dusurulen onlarca helikopterleri gectim. her yıl gizlice bine yakin sehit verip, yine gizlice defnediyormusuz da haberimiz yok. komik misiniz gencler?
 • bu örgüt senelerdir her yıl bin civarında polis, asker ve korucu öldürüyormuş ama sorsanız "türk devleti bize soykırım yaptı" derler. dillere pelesenk olan 40bin kişi öldü sayısı zaten hiç değişmez.
 • son açıklamalarına göre, 19 haziranda 8 değil, aslında 37 asker öldürmüşler. kendileri de sadece 3 tane kayıp vermiş. sonra daha önceki açıklamalarına da baktım... verdikleri bilgiye göre; bu adamlar ayda ortalama en az 200 asker öldürüyor, tank, top ne varsa ele geçiriyorlar.

  tanım: alayı palavracıdır.