• ks. human powered vehicle. insan gücü ile çalışan taşıtlara verilen isim.
 • human papilloma virusün kısaltması.
 • hours per vehicle... bir otomotiv fabrikasında üretilen bir araç için harcanan adam-saat sayısı.
 • (bkz: bisiklet)
 • reach mevzuatına göre ks. high production volume. yani yüksek hacimli üretim.
 • kamyoncu eşi olanlara dikkat
 • ing. ks. yüksek hacimde üretilen. kavram reach mevzuatından önce epa ve oecd tarafından tanımlanmıştır. oecd tanımına göre yılda bin ton ve üzerinde olan kimyasal madde üretim miktarına tekabül eder. reach'deki tanımını da aynı şekildedir ve oecd'den kaynaklanır.

  (bkz: reach)
  (bkz: #5053354)
  (bkz: oecd)
 • girilen entrylere göz atınca bile ne kadar bilinçsiz bir toplum olduğumuz anbean suratımıza çarpılıyor.

  adama gidip desen erken boşalmayı önleme yöntemleri ya da kız kaldırma teoremi neler diye, sana sağ eli doluyken cilt cilt makale yazacak kıvamda. fakat gel gelelim böyle bir mühim konu üzerine tek bir mütalaada dahi bulunmuyor. üstelik bu konuda yalnız olmadıklarını görüp sevinecek kadar da trajikomik durumdalar.

  ben istemiyorum böyle bir toplumda bu tür ikili ilişkiler yaşamak. kendi vücudunu tanımayıp, salt uçkurunun peşinde olan tonlarca erkek var. üstelik böyle bir virüsün taşıyıcısı da onlar. kendi bilinçsizlikleri yüzünden birlikte oldukları birçok kadına zarar veriyorlar.

  adama penisinin kaç cm ya da ne kadar sürede boşaldığı konusuna açınca destan yazar edalarıyla bize o devasa mübalağaları sıralarken, keşke birazcık da olsa bu konuya eğilmeyi bilseler. jinekolojik muayene kadınlar için varken, erkekler için de androlojik muayene olduğunu unutmasalar. bunun ayıp bir şey olmadığını bilseler. gururlandıkları, böbürlendikleri konunun aslında ciddi bir sağlık problemi olabileceğine kendilerini inandırsalar. keşke dünyaya daha objektif açıdan bakabilseler.

  acaba ben çok mu optimist bakıyorum yoksa gerçekten bu kadar kör müyüz?

  (bkz: human papilloma virus)

  edit: hpv'nin erkeklerde gözle görülür siğil şeklinde olmaması, kişinin hpv taşımadığı anlamına gelmemektedir. ayrıca muayene durumunda da virüs kendini belli etmez. erkekler için bu virüsün henüz belli bir testi yok. kadınlarda kan tahlillerinden ya da vücutta bulunan reaksiyonlardan anlaşılır.

  bu virüsün şöyle de bir sinsiliği var; örneğin sizin içinizde bulunur ama kendisini çok sonra da gün yüzüne çıkartabilir. virüsle baş etmenin en iyi yolu ise düzenli bir hayat. özellikle bağışıklık sisteminin rolü çok büyük bu noktada. sağlıklı beslenmeye, düzenli spor yapmaya ve uyku saatlerinize dikkat etmelisiniz.

  burayı okuyorsanız zaten muhtemelen virüs bulaşmıştır bile. şimdiden geçmiş olsun. tedavinizi ertelemeyin. günden güne büyüyen ve yayılan bir virüs, sizi uğraştırmaması için erken teşhis ve tedavi mutlak.
hesabın var mı? giriş yap