şükela:  tümü | bugün
 • buyrun size yerli ve milli din. kuruluşundan, kurucularından, kristolojinin temellerine ve teolojik yapısının inşa edilip kredo'sunun belirlenmesine ve ilk kiliselerine kadar a'dan z'ye yerli ve milli'dir; türkiye ürünüdür.

  işin magazinel kısmını geçersek ; yahudi ve müslüman iddialarını bir kenara bırakıp, mevcut hristiyanlık ve çekirdeğini oluşturan isa kristolojisine bilimsel ve tarihsel olarak baktığımızda; ortaya gerçek bir türkiye patent'li parodi çıkmaktadır.

  birçok kişi incil dendiğinde matta, mark, luka ve john isimlerini duymuştur.
  genellikle bu 4 sinoptik incil'in isa'nın havarileri tarafından kaleme alınıp daha sonra tahrif edildiği düşünülür, oysa ki gerçek; çok daha vahim bir sahtekarlıktır. ne matta, ne mark, ne luka ne de john incil'leri isa'nın havarileri tarafından yazılmamıştır.

  bilimsel araştırmalar ışığında dünyaca ünlü teoloji scholar'larının (mark fitzgerald, dr. richard carrier, dr. robert price vb) incelemeleri sonucunda 3 sinoptik incil'in pseudögrafi (yazarın hikayesini önceki 3. bir başka kişiye atfetmesi / kaleme alması) olduğu ilan edilmiştir. sadece mark incil'inin biyografi olduğu düşünülmektedir.

  romalı mark incil'i yunanlı luka tarafından kopyalanmış, luka incil'i antakya'daki "matta komünitesi" adlı gruptan kimliği belirsiz biri tarafından kopyalanmış, matta incil'i ise "en az" 3 farklı john kod adını kullanan kim olduğu belirsiz yazarlar tarafından kopyalanmıştır.

  peki ilk yazılan incil olan mark incil'i nasıl oluştu ?
  hayatında ne isa görmüş, ne havari tanımış bir roma vatandaşı olan mark'a nereden "vahiy" geldi de roma'da otururken 35 yıl önce kudüs'teki yaşamış ve romalılar tarafından tehlikeli görülerek çarmıha gerilerek öldürülmüş isa adında birinin hayat hikayesini oluşturmaya karar verdi ?
  işte hristiyanlığın ortaya çıkışı bu sorunun cevabında gizlidir. tarihteki ilk "isa" adını kullanan ve böyle bir adamın yaşadığını iddia eden kişi türkiye'nin tarsus kentinde doğmuş bir başka roma vatandaşı olan paul adlı bir maceraperest'tir.

  m.s. 50 yılında tarihteki ilk hristiyanlık yazıtı olan "selaniklilere mektup" bu şahıs tarafından kaleme alınmıştır.
  hikayesini kaleme aldığında daha ortada sinoptik incillerin 1.'si olan mark incil'i bile yoktu.
  paul kendi kendine bir "isa" üretti ve kendisinin de bizzat selaniklilere mektup'ta dile getirdiği gibi "benim incilim bu, kimseden birşey duymadım ben yazıyorum herşeyi, isa bana çölde göründü..." açıklaması ile zirveye ulaştırdığı kristoloji daha sonra tüm roma coğrafyasına yayılmış ve "paul" adını kullanarak nice pseudografisyenin türlü isa hikayeleri uydurmasına ve incil'ler yazmasına sebep olmuştur.

  işte roma'lı mark'ın ms. 65'te ürettiği "incil" de paul adlı türkiye'li maceraperest'in hikayesinden esinlenmiştir.

  27 kitap'tan oluşan incil kanon'una baktığınızda bilimsel açıdan inanılmaz bir evrim örneği ile karşılaşırsınız.

  örneğin, ilk sinoptik incil olan mark yazıtlarında isa'nın dirilişi diye birşey yoktur, bu bölüm tam 80 yıl sonra kendini mark olan tanıtan bir başka pseudografisyen tarafından diğer sinoptik incillerin kapanış kısımlarından kopyalanmıştır.

  ms 50 paul: isa günahlarımız için öldü tövbe edin eski ahit'i terkedip isa'ya iman edin yeterli, şabat günü anlamsız, domuz eti serbest, sünnet gerekli değil.

  ms 65 mark: isa günahlarımız için öldü, tövbe edin eski ahit'in yerine isa kanıyla yeni ahit'i getirdi. isa büyük mucizeler yaptı ve iddiasını kanıtladı. sonra yahudiler ve romalılar tarafından çarmıha gerildi.

  ms 80 luka: isa günahlarımız için öldü, isa günahlarımız için öldü, tövbe edin eski ahit'in yerine isa kanıyla yeni ahit'i getirdi. isa büyük mucizeler yaptı ve iddiasını kanıtladı. sonra yahudiler ve romalılar tarafından çarmıha gerildi. + isa'nın mezarının önüne büyük taş koyuldu ama o dirildi.

  ms 90 matta: isa günahlarımız için öldü, isa günahlarımız için öldü, tövbe edin eski ahit'in yerine isa kanıyla yeni ahit'i getirdi. isa büyük mucizeler yaptı ve iddiasını kanıtladı. sonra yahudiler ve romalılar tarafından çarmıha gerildi. isa'nın mezarının önüne büyük taş koyuldu ama o dirildi. + koyulan taş oldukça büyüktü mezarının önüne, romalı askerler dikilmişti.

  ms 90 matta: isa günahlarımız için öldü, isa günahlarımız için öldü, tövbe edin eski ahit'in yerine isa kanıyla yeni ahit'i getirdi. isa büyük mucizeler yaptı ve iddiasını kanıtladı. sonra yahudiler ve romalılar tarafından çarmıha gerildi. isa'nın mezarının önüne büyük taş koyuldu ama o dirildi. koyulan taş oldukça büyüktü mezarının önüne, romalı askerler dikilmişti. + mezarının önünde devasa bir kaya vardı sonra iki melek göründü.

  vb. her kopyalayan bir öncekine kendinden birşeyler eklemiştir. bunun gibi inanılmaz çarpıklıklar ve eklentiler ve evrimleştirmeler mevcuttur tüm incil boyunca.

  ve tüm bunlar türkiye'de olmuştur.