şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hsbc'nin mobil bankacılık uygulaması.

  yaklaşık 40mb civarındadır (kıyasen: işcep 9mb).

  güvenlik için çok saçma uygulamaları vardır:
  bu programı telefonunuza kaydedersiniz,
  internet bankacılığı şifresiyle falan ilk girişinizi yaparsınız,
  sms doğrulama şu doğrulama vs falan ayaklarından sonra program telefonunuzu "ana cihaz" kabul eder,
  bundan sonraki girişleriniz için mobil bankacılık şifresi (veya internet bankacılığı şifresi) ne istiyorsa onunla giriş yapıp internet bankacılığına girebilmek için tek kullanımlık şifre üretirsiniz.

  hesapta çok güvenli gibi gözükse de birkaç denemeden sonra koyduğunuz şifreleri kabul etmiyor ve mobil ve internet bankacılığı hesaplarınızı bloke ediyor. eğer hasbelkader uygulamayı "ana cihaz"ınızdan kaldıracak olursanız, aynı cihaza yeniden kursanız bile o cihazı "ana cihaz" olarak kabul etmiyor. yani telefon bankacılığından arayıp şunu sıfırlar mısınız diye dilenmeniz gerekiyor.

  bu kadar işlevsiz ve bu kadar başarısız bir mobil uygulamaya imza attıkları için tebrik ediyoruz. işcep'i görüp ibret almalarını ümit ediyoruz.

  not: işbu entry android sürümüne ithaf edilmiştir.
 • bu banka nezdindeki hesabınız için cep telefonu uygulaması sahibi olduğunuzda düzenli olarak sakinleştirici almanız gereken bankacılık uygulamasıdır.

  nasıl mı ?

  yanınıza normal zamanda bir arkadaşınız yada yakınınız geldi diyelim. "yaa nakit sıkıntım var bana bir 50 tl yollar mısın?" diye sordu.

  bir başka banka olsa misal kan emici garanti bankasının cep telefonu uygulaması ile yaklaşık 4 dk süren toplam işlem süresinin sonunda normal eft yapılabilir saatler içerisinde başarı ile 50 tl gönderebildiğinizi görürsünüz. bu 4 dk süren işlem ise iki kere teyit ettiğiniz ıban numarasıdır.

  gelelim hsbc ye...

  öncelikle cep telefonunuzdan mobil erişim sağlamak için 2 farklı login bilgisine sahip ekrandan geçtiniz. sonra sms doğrulaması geldi ve ana ekrandasınız. neydi canım senin ıban numaranız diye sorduktan sonra kayıtlı olmayan kişilere para transferi yapamadığınızı görürsünüz. kayıtlı ıban numaraları için bir bilgisayar ve internet şubesine erişime ihtiyacınız vardır.

  geri kalanını zorunlu olarak hsbc yi kullanmak zorunda kalan maaş müşterileri yazsın...
 • dünyanın en geri zekalı uygulaması. amk 45 dakikadır giremiyorum siktiğimin telefonundan. avradını sikeyim bilişimci diye çalışanın.
 • gordugum en kotu ve islevsiz bankacilik uygulamasi. sifre isleri alabildigine karisik ve menusu de olabildigince kisitli. hic yapmasaymissiniz daha iyiymis.
 • guncelleme ile yurtdısında iseniz kullanamadıgınız rezalet uygulama
 • yurtdisinda indirilmesi play store'da engellenmis uygulama.

  musteri temsilcisi telefonun lokasyonunun ayarlardan degistirilmesini oneriyor*. bunun icin mock gps, vpn vs deneseniz de google play store lokasyonunuzu yine de anlayip izin vermiyor.