şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kripto para birimi.
  https://h.cash/

  binance.com üzerinden alım satımı yapılabilir. ytd.
 • ilerde değerlenecektir. şu an için uygun alım seviyesinde. 1680 sats. ekşiciler %100 artınca gelir yazarlar buralara.
 • white paper'ini okuyabileceginiz, teknolojisi ile iota dahil çeşitlilik barındıran, takımında ciddi bir akademik personel barındıran bence özel ve an itibariyle fiyatı makul olan, 1600-1700 sats arasında "tutulan" son birkaç günde btc hareketine duyarlı olarak yukselemeyen ve de yukseltilmeyen, çok ciddi bir aykırılık olmaması halinde ocak 2018 sonu fiyatının x3 ile x6 arasında değer kazanacağını düşündüğüm alt yapısı, telnolojisi ile parlayan şu an için sönük görünse de bir yıldızdır.
  ocak sonu buraya gelip "hacı hsr coin diye bı şey varmış, acayip teknolojik " falan demeyin, o zaman geldiğinde ben size hsr satıyor olacağım:)
  açın, okuyun, kendiniz karar verin.
  binance borsasında kayıt olarak btc vb karşılığı satın alabilirsiniz.
  isteyen referans linkimden kayıt yaptırabilir, ben sembolik de olsa sizin islemlerinizden gelir elde ederim hem de sizden bı şey eksilmeden ha yaptırmaya bilir de tercih sizin.
  referansli üyelik
 • artan hacmine karşın yukarıdaki entry'de bahsedildiği gibi 1600-1700 seviyelerinde tutulan coin. ocak ayı sonunda önemli gelişmeler bekleniyor ve buna yönelik fiyatın yükseleceği düşünülüyor. 1750 sats seviyesi için indikatörler al veriyor.

  araştırmanızı yapın derim, önümüzdeki aylarda çokça adını duyabiliriz.
 • kendi seviyesine göre dibinde dibinde neredeyse. diğer coinler öyle pumplanıyor ki aşağıda uyuyanlar gözden kaçıyor. bugun bir miktar yatırım yaptım. hiçbir zaman günde %100 kar hedeflemediğim için içim rahat. yavaş yavaş yükseleceğine inanıyorum.

  yatırım tavsiyesi değildir.
 • herkesin yardır yardır alın diye tavsiye ettiği coin. tüm altcoinler yükselirken bu sadece izlemekle yetindi fakat sıra buna geldi gibi görünüyor.
 • herkesin temennisi gibi benimde güzel bir şeyler beklediğimdir. umarım yüzümüzü kara çıkarmaz.
 • internet aleminde sahtekar bir decred (hcash) ve peercoin (hshare) kopyası olarak bilinen kripto para birimi. türk kriptocular pompalamaya çalıştığına göre uzak durulması evladır. ytd.
 • decred marketcapte (an itibariyle) 53., peercoin 161. iken 40. olan hshare'in nasıl sahtekar oluyor onu anlamıyorum. büyük düşüşünden önce yaklaşık 20. sıradaydı. düşüşünün makul bir sebebini aradım ancak bulamadım. muhtemelen yine yukarı doğru tırmanacaktır.
  ben coinlerin teknolojisinden hiç anlamıyor olmakla birlikte, block bazlı blockchain ile block bazlı olmayan block chainler arasında bir köprü köprü yerine geçtiğini ima eden çizimler mevcut. bir tarafta bitcoin diğer tarafta iota amblemi vs. var. ortada da hshare var. buradan benim bir cahil olarak çıkarttığım önemli şeyler arasında köprü olmaya çalışması hasebiyle bu coinin de önemli olduğu. merak edenler white paperini buradan okuyabilir:
  https://h.cash/…ist/pdf/hcash whitepaper v0.8.1.pdf

  bu arada ilk mesajlarda 1600 satoshi mertebesinde olduğu yazılmış. şu an 139770 satoshi ki bu da en yüksek fiyatına göre 5/6'lık bir değer kaybına uğramış haliyle. coin babamın coini değil. ama attım kenara btc'ye karşı 2'ye 3'e 4'e katlar mı diye bekliyorum. yukarıdan da anlamışsınızdır. konunun tam bir cahiliyim. ama bana katlar gibi geldi. 0'a düşse de satmayacağım. 4' e katlarsa biraz daha uzun araştırmalar yaparım. bu yazdıklarıma karşı çıkıp başlığı kirletmeyeyim diye yazmayan arkadaş varsa bana özelden mesaj atıp uyarabilir.
 • sma100 4 saatlik mum grafiğinde kesişip her an mumların altına doğru yol alabilir. eğer öyle olursa uzun süredir yüksek hacim, düşük voltalite izleyen hsr'den bir şeyler bekleyebiliriz, yükseliş trendine girebilir. ama yatırım tavsiyesi değildir, onu belirteyim.

  ve fakat o kadar çok kişiyi bekletti ki en ufak hareketinde yüksek satışlar gelebilir, altlardan girdiyseniz keyifle izleyiniz efendim.

  edit: bu entry'nin üzerine bugün yaklaşık %30 yükselmiştir. dediğim gibi uzun süredir beklendiği için satış bol oldu. şimdi balinalar tekrar topluyor, hacim büyütüyor. doğru zamanda tekrardan yukarı zıplayabilir. dün gece altlardan giren arkadaşlara küçük ama garantili bir kar bıraktı. teşekkür mesajları için sağolun ama riski siz aldınız, zira yatırım tavsiyesi olmadığını söylemiştim. ayrıca twitter'da kripto paylaşımı yaptığım bir hesabım yoktur, kısıtlı bilgilerimle sadece buraya yazıyorum.