şükela:  tümü | bugün
 • şuan sadece turkcell üzerinden satışta görünen telefon. 1.399tl fiyatla.
  üzerinde henüz yeterince inceleme yapılmamış olması sebebiyle alıp almama konusunda kararsız kaldığım telefon.
 • ilk akıllı telefonum olarak dün itibariyle kullanmaya başladığım telefon. şu ana kadar ilk izlenimlerim olumlu.
  benim gibi twitter, spotify gibi programlar dışında fazla beklentisi olmayanlar için ideal bir orta segment cihazı.

  akıcı ve ekran 720p olmasına rağmen kötü değil. 1080p'nin yokluğunu aramadım hani. sabah 12 itibariyle şarjdan çıkardım bugün, arada bir twitter, spotify, biraz web browser kullanımı ile şu an şarj seviyesi yüzde 58'de. gayet tatmin edici.

  kameradan über beklentileriniz yoksa o da gayet iş görüyor. boomsound hoparlörleri cihazın en güçlü yanı. kısacası tavsiye edilir.

  2 ay sonrasında edit: gece, karanlık mekan çekimi harbi kötü maalesef. bunu göze alarak alın. gündüz bir sıkıntı yok.
 • eski bir iphone kullanıcısı olarak dün itibariyle aldığım telefon. ilk izlenimlerim hayli olumlu. 17 saat önce sarj etmiştim, bir hayli de kurcaladım ve şu an sarj seviyesi %65.
 • tam genç işi tasarımı var. mavi çerçevelisini kardeşime aldım bayıldı.
 • diğer telefonlarda da aynı olay var mı bilmiyorum ama internette 5 dakikalık seyahat yaptığınızda ısınıyor telefon. ha "ısınmıyor lan" diyen varsa benim alette bir sorun var demektir.
 • bu hafta nihayet android lolipop güncellemesini alarak sevindirmiş telefondur.
 • yaklaşık bir aydır düzenli ilişki yaşadığım cep telefonu. oyun, film vs. ne varsa denedim herhangi bir ısınma sorunu ile karşılaşmadım. elmalara, samsunglara bir dünya para vermeyim ama telefon her işimi de görsün diyen orta sınıf kullanıcılar için rahatlıkla alınacak bir f/p ürünü. gün içerisinde normal kullanımda tam şarj iki günü akşamlara kadar rahat götürüyor. gece çekim yapmadığım için gece çekilen fotolar hakkında fikrim yok fakat gündüz hem ön hem de arka kamera profesyonel kamera çekimi beklemeyenler için gerçekten çok güzel fotolar çekebiliyor.
 • marshmallow güncellemesi bugün itibariyle başlayan telefon.
 • tek simlisinin yazılımını aradığım cihaz. bu htc 820 cihazlarından bir kaç tane var sonu 820g 820s gibi bazıları mtk işlemcilidir. ben bu htc firmasının anlamıyorum cihaza yazılım yüklemek için bu kadar niye uğraştırıyor.
  kaç gündür htc 820 a51_ul serisine yazılım arıyorum ama nafile bulamadım. bulduklarım da hep arşiv bozuk hatası verdi. aramaya devam.
 • birçok tüketici gibi benim de aniden gidiveren ekranıyla sorun yaşadığım telefon. alalı bir sene dahi olmamasına rağmen, iki kez aynı sorunu yaşadım. birinde, zaten engin bir masadan düştü, benim hatam olduğunu düşündüm. servisten geldiğinde, ki alalı 4-5 ay olmuştu, yalnızca twitter kullandığım halde çok ısındığını fark ettim. fakat tekrar servise götürmek için dahi vaktim yoktu. geçen sabah ekran yine kendiliğinden gidiverdi. internete baktım, birçok kullanıcı bu durumdan şikayet etmiş. ya bu modelle ya da bu modelin bazı ürünleriyle ilgili bir sorun bu, ekran görünürde hiçbir sebep yokken kararıyor, ne yaparsanız yapın açılmıyor.

  buraya kadar büyütülecek bir şey yok. çağrı merkezi çalışanları sorunu anlamaya çalışmıyorlar, "elektronik ürünler bildiğiniz gibi hassas." cevabı aldığımda zaten gereken özeni gösterdiğimi ama masada duran bir telefonun nasıl bozulduğunu soruyorum. çünkü sorun benimle birlikte birçok kullanıcının yaşadığı bir sorun. prosedüre göre ürün dördüncü kez arızalanınca yenisiyle değiştiriyorlar, oysa talebim bu bile değil, telefonum durup dururken arızalanırsa veri kaybını nasıl önleyeceğimi düşünüp dertleniyorum ben. canlı destek birimiyle görüşüyorum, bunu aktarıyorum, bu durumdan şikayet eden başkalarının mağdur olmaması, üretimle ilgili bir sorunsa incelenmesi ve benimle hiçbir ilgisi olmayan bir arıza için ödeme yapmak zorunda kalmak istemiyorum çünkü elektronik ürünlere sene içinde yığınla ödeme zaten yapıyorum. şikayetimi nereye bildirebileceğimi soruyorum, verilen cevap: "tayvan'a mail atabilirsiniz ama ingilizce yazmanız gerekir." gerçekten mi? ürün türkiye'de satılıyor, siz türkiye temsilci ve dağıtımcısısınız, ama tayvan'a benim mail atmam gerekiyor. ürünün dördüncü kez arızalanmasını beklemek demek benim dördüncü kez bir hafta kaybetmem, bu ihtimal yüzünden mütemadiyen veri yedeklemek zorunda kalmam demek.

  bu telefonu almaya kalkışırsanız lütfen internetteki yorumları muhakkak ciddiye alın ve bir sıkıntı yaşarsanız htc türkiye'den bir muhatap bulmanın zorluğunu unutmayın.