şükela:  tümü | bugün
  • htc one serisinin çıkacak yeni modeli. çıkış tarihi belli değil. konsept tasarımları ve özellikleri paylaşılmış. iyi gibi duruyor. fabrizio d'onofrio tarafından tasarlanmış. kimse o?

http://www.silikonvadisi.tv/…-one-m9-konsept-svtv-0

7mm inceliğinde
    alüminyum ve titanyum kasa.
    3 gb ram. ( oha ) ( oha değil, sony z2, samsung note serisi ) ( reikonsan'a teşekkürler )
    3500 mah.
    12 ultrapixel arka duo kamera + 5.1 megapixel ön kamera.
    128 gb'a kadar micro sd desteği.
    64 bit snapdragon
    1440 x 2560 çözünürlükte safir ekran.

edit : çıkış tarihi / tanıtım tarihi 1 mart olarak belirtilmiş. ve kamerası da farklı özelliklerle gelebilirmiş. mry gc 'ye teşekkürler.
  • tasarimina bakilirsa m8de yapilan hata tekrarlanmayip m7 cizgilerine geri donuluyor. hatalarindan ders alan firmalari seviyorum. htc m7 ile gelmis gecmis en iyi telefon tasarimina imza attiktan sonra m8de klasik cizgiden uzaklasarak acikcasi hayal kirikligi yaratmisti.

ayni hatayi apple da yapti, telefonlari gayet guzel iken hic kulturlerinde olmayan bir sey yaptilar ve m8i kopyaladilar. umarim onlar da yeni modellerinde dogru yolu buluyorlar.

m9a gelince gercekten cok guzel gozukuyor. m7sini degistirmek isteyenler icin mukemmel bir telefon geliyor.
  • guzel makina olacak. kamerasi da iyi olursa simdiki sıg piyasayi soyle bir sallar.
  • ocak 2015 ces te görücüye çıkacak telefon.
  • 5.2 inch büyüklüğündeki ekranın çözünürlüğü hala bir sır.
  • htc'nin aklı varsa ekran çözünürlüğünü 1080p'den yukarı taşımayacağı telefon. zira çözünürlükle orantılı şekilde bataryayı büyütmezse pil sorunu, büyütürse de ağırlık sorunu yaşayacaktır. metal yapısı dolayısıyla zaten ağır bir telefon olacapı kesin gibi. 5,2'' de artık "telefon" kavramının üst sınırı. bu yüzden dikkatli tercihlerde bulunmaları gerekiyor.
  • özellikleri hakkında çok fazla spekülasyon olan telefon. her kaynak farklı özelliklerle çıkacağını söylüyor. son olarak daha önce birkaç telefonun sızıntısını da yapan twitter'da @upleaks adını kullanan kaynak telefonun özelliklerinin şöyle olacağını açıklamış:

5 inch 1080p ekran
    3gb ram
    20.7 mp arka kamera, 13 mp veya 4 up ön kamera
    64bit 4 çekirdekli snapdragon 810
    2840mah pil
    renk seçenekleri: gri gümüş altın

diğer kaynaklarla tamamen farklı özellikler, bambaşka telefonlar oluyor. htc resmi olarak açıklayana kadar da bu spekülasyonlar devam edecek heralde.
    ayrıca yine aynı kaynağın verdiği bilgiye göre htc beklenenin aksine telefonu ces veya mwc fuarlarında tanıtmayacak, kendi özel lansmanında tanıtacak.

kaynak:
    http://www.phonearena.com/…e-of-ces-and-mwc_id63859
  • htc one v kullandığım için htc'ye aşırı nefretim olmasına rağmen bu modeli almak isteyeceğim telefon.
  • sızan fotoğraflarında görülüyor ki, alttaki hoparlör, htc yazısı, ileri-geri tuşları ve program menüsü yine ekranın yarısını kaplıyor. o yazıya ne gerek var orda bir, hadi koydun ileri geri tuşunu oraya koysana iki. neyse alıcam. kaçırılmaz bu fırsat. 1 martı iple çekiyorum. sonunda galaxy s2den kurtulucam. 4 sene oldu ay.
  • görüntüsü sırf iphone taklidi olduğu için piyasanın 1 numarası olsa da alasım gelmeyen telefon. z4 bekledik bu kadar ay o da sony telefon işinden çıkarsa olayına döndü..

keşke toplama telefon yapabilsek bilgisayar gibi.. bırakmıyorlar ki..

güncelleme: gelen uyarı üzerine m8 in i6 dan önce çıktığını öğrendim. bu bakış açım konusunda birşeyi değiştirmedi. iphone seni taklit etse bile sen iphone a benzememeye çalışacaksın. çünkü son 4 yıldır ortada bir "iphone klonu" kavramı var. iphone fanboy ları bolca olabilir ama benim gibi anti iphone cular da var.. ve sayısı hiç de az değil bence. android in ulaştığı yüzdeler ortada.