şükela:  tümü | bugün
  • sözlükte nasıl başlığı açılmamış şaşırdığım telefon. tasarım desen tasarım, kamera desen kamera, hız desen hız. parasına göre mükemmel denilecek bir telefon olmuş. fakat htc'nin başarısız türkiye politikası yüzünden çok kenarda köşede kalmış. şurda görüleceği üzere ön kamera konusunda iphone 7'nin eline vermiş bir telefondan bahsediyoruz. arka kamerası da çok iyi fotoğraflar çeken bir telefon. hatta optik imaj sabitleyici bile var arka kamerada. işlemci mediatek olmasına rağmen bence çok akıcı bir kullanımı var. 1000-1100 liraya üstelik htc türkiye garantili olan bu telefon bence alınabilirliği yüksek biri cihaz. bilhassa kalite hissiyatı çok yüksek. mağazalarda bulabilirseniz muhakkak bir göz atın derim.

    edit: batarya değeri düşük kalmış. fakat kullanıcı yorumlarında süper gidiyor diyen de var öğleye kadar bitiyor diyen de var. bence de düşük bir değer fakat günü çıkartabilir.
  • 2500 mah kapasiteli piliyle yarım gün kullanılabilecek telefondur. htc biraz daha yüksek kapasiteli pil kullanmayı tercih etseydi ideal orta seviye cihaz olabilecekken şu haliyle evinden ya da ofisinden çok fazla uzaklaşmayanlar için ideal telefon olabilir.
  • 1.5 seneden fazla oldu alalı. başlarda her şey iyiyken bataryası bir anda tükenmeye başladı, yazılım desteği almıyor. htc'nin en büyük sıkıntısı yazılımı alt model telefonlara göndermiyor. teknik hatalar çok fazla meydana geliyor, kullandığım uygulama arkaplanda durdurulup kapatılıyor. bu telefonu tavsiye etmem, htc telefon alacaklara htc'yi hiç tavsiye etmem. şirket git gide küçülüyor, almayın aldırmayın.