şükela:  tümü | bugün
  • htc'nin valve ile birlikte tasarladığı yeni sanal gerçeklik gözlüğü.

https://pbs.twimg.com/…ia/b_batd7wkaai44b.jpg:large
  • htc ve valve isbirligi ile cikacak sanal gerceklik cihazi.

elim ayagim titredi lan. birinin iki nesildir telefonlarini kullaniyorum, oteki zaten our saviour and lord. ya kozmos, sen nelere kadirsin.
  • oculus rift'ten çok daha fazla heyecanlandırmış sanal gerçeklik gözlüğüdür. 2015 bitmeden son kullanıcıya ulaşacak hem de.
  • steam desteğinin olacağı açıklanan cihaz. kafa hareketlerini algılayarak, oyuna dahil edecekmiş. 1200x1080 çözünürlükte 90fps destekleyebilen cihaza, google, lionsgate ve hbo gibi firmaların içerik üreteceği de açıklanmış. yani sadece oyun oynamak için değil; dizi ve film izlemek için de kullanılacak gibi görünüyor. heyecanla bekliyoruz.*
  • (bkz: htc re vive)
  • portal'ın bir bölümünün demosunu tecrübe ettim ben bununla. bir ömür kalabilirdim içinde. o derece yani. vr is the next big thing yeap.
  • çıkış fiyatının 1500$ olacağı konuşulan cihaz. kim verir la buna 5000 lira?

kaynak
  • nisan başında 799 dolar fiyat etiketiyle çıkacak cihaz. iki ele takılabilen iki farklı kontrol cihazı ile gelecek. çeşitli akıllı telefonlarla bağlantı kurabilecek, headset'i çıkarmadan telefon görüşmesi yapabileceksiniz.
  • pretty order ın ilk 10 dakikasında 15 bin adet satılan hede. ilk incelemeler düştü webe ve hepsi çok olumlu. 2. jenerasyonundan alınası sanal gerçeklik gözlüğü.
  • yorumlara bakılırsa oculus dan dan daha yüksek performanslı vr headset.

yorumlarda, oculusla oturduğun yerden etrafı izlersin ama vive de onu yaşarsın diyorlar.