şükela:  tümü | bugün
  • htc’nin 2018 başında çıkacak ve 14 kasım’da tanıtımı yapılmış yeni modelidir. tamamen kablosuz ve tamamen cep telefonsuz ilk vr başlığıdır. tek sorun şu ki dünya genelinde satışa sunulmayacak, ilk etapta sadece çin’de satılacaktır.
    bu başlığın daydream platformunda google ile geliştirileceği açıklanmıştı, ama htc bundan vazgeçmiş, başlığı tek başına çıkarmış.
    yeni yılı merakla bekliyoruz bakalım.

    bu arada bu başlık htc vive 2 değil. bildiğimiz htc vive’ın ikincisi ayrıca geliştiriliyor. focus başka ve htc vive 1 ve 2 arasında bir başlık. vive 2 daha gelişmiş olacak özetle.
  • 2018 başında şubat gibi çıkacağı netleşmiştir. fiyatı mavi renkli olan için 4299 yuan (~2500 tl), beyaz olan için 3999 yuan'dır (~2300 tl). dolar değil de yuan olmasının sebebi sadece çin'de piyasaya sürülecek olmasıdır. avrupa ve amerikaya satılmayacakmış, henüz programda yokmuş. ön siparişler için geri sayım başlamış, 20 saat filan kalmış. https://www.vive.com/cn/product/vive-focus-en/

    açıkçası çok istiyordum böyle bir şeyi, özellikle kablosuz olduğu için. sorun şu ki menüleri de muhtemelen çince olacak. aliexpress'ten falan alsak da ingilizce menüsü olmayacağından alıp kullanamama ihtimali çok yüksek. umutlar başka bahara, veya oculus go'ya artık.