• ön sipariş etmemeye karar verdim zira sensörleri kumandaları falan stokta yok, başlangıç paketi ortada yok bile. denemiş olan bir arkadaş da sensörlerin takip becerisinin baya kötü olduğunu söyledi.
  • htc'nin geliştirilmiş vive başlığıdır. htc, ilk vive sürümünden sonra ilk olarak geçtiğimiz haftalarda kablosuz htc vive focus ürününü tanıtmıştı. şimdi ise htc vive'ın bir gelişmiş sürümü olan htc vive pro tanıtıldı. bu üründe standart htc vive'dan farklı olarak çözünürlük her göz için 1440x1600 olacak. ses imkanları geliştirilmiş, 2. bir ön kamera konmuş, ki bu son gelişmeyle augmented reality (arttırılmış gerçeklik) için imkanlar ortaya çıkabilir. son olarak başlık da kafaya daha iyi oturabilecek şekilde ayarlanabilir hale getirilmiş. şuradan izlenebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=uaqr2iap9aw

bütün bunlara ek ve belki de hepsindeaha önemlisi olarak intel ile birlikte çalışıp bir de kablosuz çalışma imkanı sağlayan donanım eklentisi çıkartmış htc, böylece htc vive pro, donanım eklentisi ile birlikte alanlar için kablosuz olacak.

https://www.rollingstone.com/…d-on-unveiled-w515190
  • nisan ayında siparişleri ve satışları başlayacak olan başlıktır. geç de olsa geliyor yani. darısı kablosuz aparatın başına, o da 2-3 aya çıkıyormuş. başlığın fiyatı 799 dolar olarak açıklanmış.
  • sanal gerçeklik ile ilgili bütün ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayan bir ürün. kusursuz tasarımı ve yüksek teknolojisi ile gerçekten beni büyüledi.
    ürünü ilk deneyimlemem oyun bağımlısı bir arkadaşım aracılığı ile gerçekleşti.(bu çocuk boş ürün kullanmaz) elime aldığımda ilgimi çeken ilk nokta kusursuz ve dikkat çekici bir tasarıma sahip olmasıydı. ardından kullanmaya başladım ve daha önce bu kalitede bir sanal gerçeklik gözlüğü deneyimi yaşamadığımı farkettim. oyun sahnelerindeki renklerin canlılığından, ses kalitesine kadar her şey muazzamdı. biraz ürünü araştırdıktan sonra 2880x1600 çözünürlüğe sahip bu ürüne hemen sahip olmak istedim ve siparişimi verdim. severek kullanıyorum.

edit: sanırım üründe piyasanın en iyi gürültü engelleme sistemlerinden bir tanesi kullanılmış. oldukça başarılı.(ses kalitesine yeterince değinemediğimi düşündüğüm için ekleme yapmak istedim:)
hesabın var mı? giriş yap