şükela:  tümü | bugün
 • oha bugun muhatap oldugum guzel insan. yok ne oldugunu biliyor da hic alakasi olmamis vatandasin, ee okulda nasi gectin proglama derslerini dedim kopyayla ya ehuhuh diye biseyler sacmaladi. ondan sonra da isverenler neden bize 1k lira veriyor, ne verecek olum sana isveren.

  edit: html programlama dili degildir bilmek zorunda degildir diyo ya ay bilmiyoduk sagol ahahah adam programlama dillerinin hicbirini bilmiyor ki aga neyin kafasini yasiyorsunuz anlamiyorum ki.
 • bu gözler röle nedir bilmeyen elektrik yüksek mühendisi gördü. kupon dağıtır gibi diploma dağıtılan ülkemizde normal karşıladığım durum
 • kusura bakmayın ama, bana göre teoride mümkündür, mümkün olmalıdır da. html dediğiniz şeyin açılımı yanlış hatırlamıyorsam hypertext markup language'dir, internette otu boku renkli görmenize, yazıların, başlıkların falan istediğiniz şekilde görüntülenmesine yarar, browser'ların anlayabileceği dildir. bir bilgisayar mühendisi, sadece web tabanlı projeler üzerinde çalışmıyor olabilir. hatta, web tabanlı yazılım üzerine hiç çalışmadan da bilgisayar mühendisi olunabilir. gömülü sistemler, ağ mimarileri, işletim sistemleri, yapay zeka, makine öğrenmesi gibi html bilmenin gerekmediği bir sürü alan var, ve şaşıracaksınız ama bu alanlar üzerine çalışanlar genelde elektronik ve bilgisayar mühendisleri! *

  sanıldığı gibi bilgisayar mühendisliği, sadece website yapmak falan değildir. önce mühendislik kavramını, sonra da bilgisayar mühendisliğinin neler üzerine çalıştığını bilmek gerekiyor.

  yeniyetme bir bilgisayar mühendisinden saygılarla.

  l'edit: imlâ.
 • birisi de çıkıp bilgisayar mühendisliği ne diye sormuyor ki arkadaş cidden bu ne?
  network mühendisligi, yazılım mühendisliği gibi dallara ayirsaniza şunu. usta masayı donat gibi bölüm mü olur hangi dalda uzmanlasacak bu insanlar.

  gozumden kacan bir sey varsa yeşillendirin.
 • html stil ve işaretleme dilidir, programlama dili değildir. çalıştığı alanda böyle bir şeye ihtiyacı yoktur bu kişinin.
  (bkz: machine learning)
 • ne o la :) onu bilmedi mi olmazcılar toplanmış :)
  - bilgisayar mühendisiyim kuantum mekaniği yöntemleri ile nano boyutta üç boyutlu modelleme yapıyorum
  - html?
  - bilmiyorum
  - bari benim bilgisayara format at
  külliyen cahilsiniz ve bilgisayarı açıp kapıyorum benim bilgiayar mühendisimden neyim eksik diyen ilkokul mezunu sokak serserilerinden farkınız yok. ayrıca html bilmiyorum diyerek sizinle ciddi kafa dolduruyorlar uyanın komik duruma düşmeyi bırakın.
 • ya tr'den mezun olup pc'ye format bile atamayan biridir ya da avrupadan mezun olup böyle bilişim hamallığından çok daha yüksek ve geniş ufuklarda takılan kişidir.
 • biliyordurda, bildiğini bilmiyordur gerizekalı.