*

şükela:  tümü | bugün
 • tam hali "habertürk'ün mustafa cengiz'den korana çarkı haberi"

  --- spoiler ---

  https://twitter.com/…por/status/1242829610951327744

  derbi öncesi: aslanlar gibi gelin, seyircili oynayalım
  bugün: maçlar oynanmasın diye yalvardım

  galatasaray başkanı mustafa cengiz'den 'korona' çarkı!

  https://www.haberturk.com/…orona-carki-2624982-spor

  galatasaray başkanı mustafa cengiz'in bugün yaptığı açıklamalar şaşkınlık yarattı. erteleme konusuyla ilgili "maçlar oynanmasın diye yalvardım" diyen cengiz'in beşiktaş derbisi öncesinde "bu virüs stadın içinde var da dışında yok mu? bunu anlamıyorum. insanlar nasıl sosyal yaşamını birden bire keser? bunu yapmamak gerek. önlemimizi alalım ve italya'nın düştüğü hataya düşmeyelim. aslanlar gibi gelelim, maçımızı oynayalım" ifadelerini kullanmış olması "bu ne yaman çelişki" dedirtti!

  ...

  "bu virüs stadın içinde var da dışında yok mu? bunu anlamıyorum. insanlar nasıl sosyal yaşamını birden bire keser? bunu yapmamak gerek. önlemimizi alalım ve italya'nın düştüğü hataya düşmeyelim. biz ciddiye alıyoruz fakat bunu ülkenin ekonomisini ve sosyal yaşamını felç edecek bir panik havasına dönüştürmeyelim. aslanlar gibi gelelim, maçımızı oynayalım. dezenfekte edildiğinden emin olalım."

  ...

  --- spoiler ---

  taraftarına yakışan başkan mustafa.

  buradaki taraftarları da gerçekleri inkar etmek için grup halinde, profesyonelce, eğitilmiş ve talimatlandırılmış gibi hareket ediyorlar. ki, "kronoloji" kelimesi filan... birkaç gün önce ekşi sözlük'te açtırılmış başlığı bugün "kronoloji uymuyor" diye dillendiriyor... adamlar organize.

  oysa, futbol dediğin şeyin bir öneminin olmadığını gördük. ama adamlar nerede nefret başlığı var, nerede bölücü konu var hep konuşuyorlar, hep onları hortlatıyorlar.

  herkes geçmiş olsun dileklerini iletirken, bunlar "sevmeyenleri daha çok çalışsın" diye kötülük saçıyorlar.

  "futbol insanlıktan mı çıkarıyor, yoksa insan olmayanlar mı futbolun içinde başarı kovalıyor?" bu ülkede cevaplanması gereken ve çözülmesi gereken soru bu.

  umarım bu kafa yok olmadan bu ülkede bir daha futbol oynanmaz. bu profesyonel cehalet ve organize kötülük "spor" kavramını savaşa ve nefrete çeviriyor.

  spor dünyasını; yalan söyleyerek kandıranın itibar gördüğü, yüceltildiği, kötünün el üstünde tutulduğu bir nefret havuzuna dönüştürüyorlar.

  insan olan utanır, ama insan olan...
 • başkanından,teknik direktörüne,
  yorumcusundan,taraftarına, biz de bu işin başında hata yaptık oynamak istedik yanlışmış düşünememişiz diyebilecek bir kişi çıkmıyor bu kulüpte..
  insan kalitesi bu kadar yerlerde ve bir takım bu kadar itici olabilir.
 • çok kibar bir dille yayımlanmış haber. zira nizip filozof(!) unun yaptığına halk dilinde çark etmek değil başka bir şey denir.
 • haberde tff ve spor bakanlığının adı ve sorumluluğu yazmıyor. yazmayacaktırda...
 • göze göz demişler.

  neyse ki 1800'lü yıllarda değiliz, 2 hafta öncesini açıp okuyabiliyoruz.

  yalancılık bu yıllarda çok zor başgan bey (:
 • bunun için bi tabir vardı. göte göt demek evet. tebrik ederim htsporu.
 • fatih altaylı vurdu gol oldu.
  daha durun liseliler de kan alacaklar
 • daha 2. başkanına ve teknik direktörüne karantina kurallarını uygulatamamış başkana az bile söylenmiş haber
 • birazdan sucuk ekmek müptelası suriyeli maklubeciler gelip utanmadan gözümüzün içine baka baka yooo öyle demedi der. utanma da yok.

  bunlar bir anda hipokrat oldular seyircisiz kararı çıkınca. ondan önce biz türküz yae bize bir şey olmaz modundaydı hepsi başkanlarıyla birlikte. gelin asnlar gibi oynayalım dediler. sonra çıkıp halen sıkılmadan biz öyle demedik diyorlar.

  bu haberi yazan arkadaşı tebrik ederim. böyle zamanda bu tip haberler yazmak güzel iş. hayreti mucip.
 • (bkz: korana)

  edit: korona olarak değişmiştir başlık.