şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 28 aralık 2012'de vizyona girecek olan türk işi "slasher" film. ahan da bu da özeti: "bir ana haber bülteni haberiyle çıkış noktasını oluşturan film, büyük ilaç firmalarının, yeni ürettikleri ilaçları piyasaya sürmeden önce, üçüncü dünya ülkelerinde yaşayan ve bu ilaçlar piyasaya sürülmeden önce firmalar tarafından kobay olarak kullanılan insanların hikayesini konu alır. türkiye de bu ülkelerden biridir. ana haber bülteninde çıkan habere göre bu tip ülkelerin yoksulluklarından faydalanarak uyguladıkları bu insanlık dışı eylem türkiye'de yüzlerce kişinin ölümüne neden olur. aradan bir yıl geçer... ormanda dolaşan iki amerikalı, washington'a türkiye'deki htr2b kobaylarının kaçtığını bildirir...". konu ilginç, en azından memleketimden de yaratıcı fikir çıkabiliyor dedirtiyor. öte yandan filmin bazı sahnelerini görmüş şanslı azınlıktan biri olarak şunu söyleyebilirim ki küçük bütçesine rağmen görsellik tavan yapmış vaziyette. hani bütçeyi de bildiğimden yer yer "oha" dedim izlerken. elalem o paraya sikindirik bir ağlak dizinin 20 dakikasını bile çekemez, o kadar diyeyim...
 • filme daha akılda kalıcı bir isim seçseler kendileri için daha hüzel olurdu sanki.boş bir vakitte şans vermeye değer gibi duruyor bakıp göreceğiz artık.
 • türk sinemasına yeni bir soluk getireceği belli olan, acaip bir film.

  facebook sayfası bile bir garip.
 • konunun orijinal olduğunu kimse iddia etmesin. bu, en hafifinden, holivud filmi gençliğini adamdan saymamak olur. evet bu gen yeni keşfedildi sayılır, ama ne slasher türü, ne ormanda bir başına duran evde yaşayan aile, ne frenkenştayn tipi yaratıklar, ne nedensiz/amaçsız canilik, ne de masum adamın tehlike karşısında testereye dönüşmesi yeni.
  ama özellikle korku sinemasında klişeler iyidir, (bkz: american horror story). yeter ki onları iyi yorumlayan bir yönetmen olsun.
  görelim bakalım, umarım güzel olur.
 • her seferinde hayal kırıklığına uğradığımız türk gerilim/korku filmlerine yeni bir parça daha ekleniyor. bu sefer diğerlerinden farklı olarak yönetmen, oyuncu, set ekibi vs. tüm ekibin müthiş biz özveri örneği sergilediği, inanılarak hazırlanmış bir filmle karşı karşıyayız. özellikle yönetmen osman evre tolga'nın her anına, her ışığına, her kelimesine özenle dokunduğu ve tüm gücünü aktardığı film, türk sinema tarihinde kendi alanında bir kırılma noktası ve bir eşiği belirleyeceğe benziyor.
 • "kobay" filminden aşırma olması muhtemel olan filmdir.
 • kendisine şans tanımanın yerinde bir karar olduğunu düşündüğüm film. bitince korkutan film diye tanıtılıyor. şiddet geni üzerine yapılan bilimsel araştırmalar üzerinden esinlenildiği ve yine türünün ilk örneği olduğu da aynı tanıtımlarda dile getiriliyor.

  ilgi çekeceğe benzer. 28 aralık'ta vizyona giriyormuş. yetenekli oyunculardan veda yurtsever ipek , tuğrul tülek ve serkan altınorak da filme ruh katanlardan...

  http://www.youtube.com/watch?v=_ykaxst0qqm
 • güzel de bir web sitesi var bu filmin. http://www.htr2b.com/
 • bundan önce memlekette 'korku filmi' yahut 'gerilim filmi' diye yapılmış hiç bir filmle adının yan yana anılamayacağı kadar iyi, türün sonuna kadar hakkını veren, tekniğinin olanaklarını uçlara zorlamış, temposu bir an bile düşmeyen türk sinema filmi. ve evet bir 'slasher'. ne seyredeceğinizi bilerek gidin! öyle televizyonlarda zırvalandığı gibi sonunda falan korkutmuyor, başından itibaren bildiğin geriyorrr.
 • web sitesindeki fragmanın neden 720p veya 1080p olmadığını merak ettiğim film. şaşı etti izlerken.