şükela:  tümü | bugün
  • yeni tanıtılmış airpods'a rakip kablosuz kulaklıklar.

https://twitter.com/…ile/status/1170313288711856128
  • airpods proya göreye daha uygun fiyatlı aynı özellikler de mevcut kısa bir incelmesi linkte var ve airpodsa göre daha tercih edilesi duruyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=evttu_vg0lg
  • kuveytte 49.9 kd (164 usd) odeyerek buradan pre-order ile alinabilecek kulaklik.

apple airpods pronun satislarini etkileyecek gibi.

turkiye fiyati ne olacak acaba.

edit: 20.11.2019 itibari ile turkiye fiyati belli olmus.

edit2: 30.11.2019 itibari ile sahip oldugum kulaklik. urunden memnun kaldim. (bkz: noice cancelling) ozelligi muhtesem. tavsiye ederim.
  • satın da alalım kardeşim dediğim kablosuz kulaklık..
  • bugün elime geçen muhteşem zamazingo.

öncelikle ürünü 1059 / 9 taksitle aldım pişman değilim. ertesi gün elime geçti.

kutusu biraz büyük gibi gelmişti ama çakmak cebine sığdı.

kablosuz şarj gibi çok über gereksiz bir özelliği var. merak eden hastası olanlara duyurulur.

2 yönlü ses engelleme sistemi beni kendine aşık etti. öncelikle sürekli konuştuğum arkadaşım arabanın sinyalinden, evdeki torba sesinden illallah etmiş ve bir çok kişi dışarının sesini duymaktan benim sesimi duymadığını belirtiyordu.

ses engelleme sayesinde etrafta çalan müziği dahi duymuyor karşı taraf. program üzerinden yapılan ayarla dinleyen kişi için de ses kesme desteği veriyor.

15 dakika içinde hem kutu hem kulaklık full şarj oluyor.

şu ana kadar sırayla kullandığım tws'leri sayayım ;

airpods 1, redmi airdots, xiaomi airdots pro, galaxy buds, xiaomi mi neckband, google pixel buds ve huawei freebuds 3.

açık ara en iyisi freebuds.
  • gerçekten 15 dakikada tam şarj oluyor. ayrıca konuşma sırarında karşıya sesi çok net iletiyor. aklımda çok soru işareti ile almıştım. özellikle telefon konuşma performansı çok önemliydi benim için. ama performansı beklediğimin çok üzerinde başarılı.
  • ses kalitesi, batarya yönetimi ve gürültü önleme teknolojisi harika olan bir ürün. severek kullanıyorum.
  • mikrofon dış ses engelleme özelliğinin air podlara kıyasla ne durumda olduğunu merak ettiğim kulaklık.

edit: satin aldim ve cok memnun kaldim. siyah rengi bence daha karizmatik. xiaomi telefonumla cok guzel kombo oldu.

edit2: sesim karşıya güzel gidiyor yalnız sanki sesli ortamda karşı taraftan gelen ses biraz kısık gibi. onun dışında hiçbir eleştireceğim yanı yok. aynı sorunu müzik dinlerken yaşamıyorum, sadece sesli görüşme. belki kullandığım telefonla alakalidir. xioami redmi note 7 kullaniyorum.

edit3: çift basarak kapama açma yapmakta zorlanan arkadaşlar için söylüyorum; olay ne kadar sert vuruş yaptığınızda değil, ne kadar hızlı çift vuruş yaptığınızda.
  • bugün mağazadan gittim aldım. kutusunu açtım tuşuna bastım bağlandı hemen. noice cancelling özelliği güzel, o kadar iyi ki insan içinde kullanınca tedirgin oldum. doğal gelmedi. dışarıda bu özelliği kullanmayı düşünmüyorum ama farkındalığımın düşük olması tedirgin etmeyecek yerlerde kullanacağım.

konuşma kalitesi güzel karşıya ses net gidiyor. kendi sesi de gayet yeterli.

edit: bir de markette kasiyerle konuşurken sol kulaklığı çıkarıp yere bıraktım. kablolu kulaklık alışkanlığı. bu sebeple başına bi şey gelirse üzülürüm.
  • bir başka çinli markadan bir başka apple esinlenmesi ürün.