şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uygun fiyatı ve güçlü performansıyla dikkat çeken telefon.
 • tasarım, donanım, fiyat ve performans acısından harika telefon.
  marshmallow güncellemesi halen beklenmektedir.
 • o mu bu mu derken son kararımı vererek aldığım, beklentilerimi fazlasıyla karşılayan akılı telefon. kararımda hem donanımı karşısında fiyatının uygunluğu hem de eleştiri kısmında sadece "biraz ağır" ve " iç ekran çerçeveleri göze batıyor." diyen uzman yorumları etkili oldu doğrusu. sonuç: tavsiye edilir. benim iki katı param var, sıkıntım yok diyorsanız sizin bileceğiniz bir şey ama, bence bu fiyata iyi kalite aldığınızı söyleyebilirim.
 • 1 haftadır kullandığım f/p ürünü telefon. eksi olarak yazılabilecek tek şey şarj süresinin uzun olması. kamerasi iyi , ekranı fevkalede ve pil tüketimi çok iyi. parmak izi zımbırtısı gayet iyi çalışıyor. metal kasa vs. 1250 tl
 • bende kullandım çok memnundum. tek ana menüsü ve ufak tefek bazı güzellikleri vardı.
 • 1 ay önce aldığım ve almak isteyenlere gözüm kapalı tavsiye ettiğim telefon.

  edit: bu telefonla ilgilenip bana bir çok sözlük yazarı ulaşıp bilgi almak istedi ve bende bu düzenlemeyi yapmamın daha doğru olacağını düşündüm.

  1. herkese aynı şeyi söyleyerek söze başladım : kesinlikle bir telefon daha alacak olsam bu modeli alırım.

  2. telefonun batarya kapasitesi : yoğun kullanımda 1 ya da 2 gün, az kullanımda 3 ya da 4 gün.

  3. tasarım : kişilere göre göreceli olsa da ben tasarımın çok şık buluyorum, alüminyum kasa olmasından dolayı çok güzel bir ağırlığı var.

  4. kamera: bir sony kalitesinde olmasa bile ben yeterli buluyorum ama selfie kamerası daha iyi olabilirdi.

  5. cihazın çalışması: ben herhangi bir tutarsızlığını, takılıp kalmasını ve ya olumsuz bir işlem yürütmesini görmedim. cihaz gayet stabil çalışıyor.

  6. fiyatı: cihazın en beğendiğim özelliği bu. rakiplerine göre yaklaşık % 30 daha ucuz ve aynı şeyleri vaat ediyor.

  7. parmak okuma zımbırtısı gerçekten çok iyi çalışarak beni şaşırtmayı başardı.

  8. ekran parlaklığı: çok aydınlık alanlarda maksimum parlaklığa alınırsa sıkıntı olmuyor.

  eleştirim: cihaz çok satılan bir model olmadığından kozmetik ürünleri (kapak, kılıf, ekran filmi vs.) fazla piyasada bulunmuyor. benim en büyük eksikliğini hissettiğim şeyi ekran filmi. cihazın ekranının kenarları eğimli. bu tasarım olarak çok şık duruyor fakat satılan ekran filmleri düz olduğu için ekranın kenarlarını tamamen kavramıyor ve kenarlarda 2-3 milimetre kadar havalı kısımlar kalıyor. ekran filmi ekranı çiziklerden koruyor fakat görsel olarak kenarlarında hava kaldığı için şık durmuyor. bir çok aksesuar satan yere hatta toptancılarına sordum. kenarları esnek ekran filmi üretilir ama ne zaman üretilir bilemediğini söyledi. ben de üretilmesini bekliyorum; temin eden varsa bana ulaşsın kaç paraysa 3-4 tane alacağım. kapak ve kılıf bulunuyor ama ülkemizdeki seçenekler az. bunun için de malum bir çok çin sitesinde 15-20 gün beklemeyi göze alıp temin edebilirsiniz.
 • 2 hafta önce aldığım ve almak isteyenlere gözüm kapalı olmasa da kısık şekilde tavsiye edebileceğim telefon.
 • gözüm kapalı tavsiye edeceğim 8 aydır benimle olan biricik telefonum.
 • iki gün önce bana 1,29 gb' lık androit 6.0.1 güncellemesinin geldiği telefon

  ilk izlenimlerim hissedilebilir bir şekilde pil tasarrufu sağlamış olması.
  menüler falan değişti alışmak zor olmaz sanırım.
 • 2 yıldır kullanıyorum ve hala ne donma ne kasma hiç bir sıkıntı yok. parasının karşılığını çoktan verdi. daha bir süre de verecek gibi.