şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de mart ayında satışa çıkacak olan akıllı telefon. özellikleri de bir hayli iyi.

parmak izi, 5,5 inç hd ekran, 3000 mah batarya, 13 mp arka, 5 mp ön kamera, 2 gb ram, 16 bg dahili hafıza (64 gb artırılabilir), 8 çekirdekli. çekirdeklerin 4'ü 1.2 ghz, 4'ü 1.5 ghz.

5 parmak izini farklı işlevler için tanımlamanız mümkün. huawei gr5’in parmak izi sensörü; gelen bildirimleri görüntüleme, istenmeyen bildirimleri hızlıca silme, çağrı cevaplama ve selfie çekimlerinde kullanımı önemli ölçüde kolaylaştırıyor.

tavsiye edilen satış fiyatı türkiye için 1.299 tl ama internette 1.350 tl civarında satılıyor.
  • yakında edineceğim cihaz. hakkındaki deneyimlerimi elime ulaşınca gireceğim

edit:cihazı dün vodafone kampanyası ile edinmiş bulunuyorum. daha önce nexus 4 kullanmıştım. nexus'un stock rom olduğu herkesin malumu. stock rom'um avantajları stabilite hız ve sade görsellik bence.

huawei gr5 de ise ios benzeri emui 3.0 arayüzü kullanıyor. stock rom kullanıcıların alışık olmadığı kocaman ikonlar var ve launcher sadece ana ekrandaki sağ ve sola kaydırılan menülerden ibaret.

bu benim için en büyük zorluk olmuştu acncak google launcher yükleyerek bu sıkıntıdan kurtuldum. cihazın görsel dizaynı stock rom'dan daha afili daha bir yakışıklı. benim gözüm çok rahat alıştı.

yazılım olarak bunun dışında bir sıkıntı yaşamadım her şey hızlı ve hatasız.

ayarlamanız gereken bir şey daha var: güç seçeneklerinden akıllı mod yerine normal mod seçmelisiniz çünkü batarya süresi açısından aralarında bir saat fark var ve ekstra performans için değiştirmeye değer. değiştirmediğiniz taktirde de günlük kullanımda yine bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

donanım özelliklerine geldiğimde ise cihazın ikinci günü olan bugün 3 saata yakın ekran kullanımı sonrası bataryam halen yüzde kırkbeş seviyesinde. bu kullanımın büyük çoğunluğu wi-fi ağ bağlantısı mevcutken yapıldı. sadece 3g performansı hakkında bilgi veremem. ancak tatmin oldum.

parmak izi okuyucusu kısmına gelecek oursam

büyük rahatlık!

artık ekran kilidi için garip şekiller çizerek vakit kaybı yaşamaya gerek kalmadı. yarım saniye içinde parmak iziniz okunarak telefon tuş kilidiniz açılmış oluyor. başarı oranı her 10 denemenin 8 i şeklinde şuan.

kamerasıyla ilgili çok fazla deneme yapacak vaktim olmadı ancak birkaç foto çekebildim. bir eksiklik görmüş değilim.

alacak olanlar gönül rahatlığıyla edinebilirler....
  • android 6 güncellemesi alacak mı diye merak ettiğim telefonum. bilgisi olan yeşillesin.
  • bi kaç aydan beri kullandığım telefondur. çok büyük beklentilerle almadım tabiki, orta seviye bi makina. yalnız bana kötüsü denk gelmiş sanırım çünkü baya takılmaya başladı bu aralar. oyun oynamıyorum gibi birşey , olanda vakit öldürmelik küçük bi oyun. internette gezerken özellikle baya yamuluyor hele spotify' da açıksa eyvah eyvah. nedenini çözemedim yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.