şükela:  tümü | bugün
  • 5ghz 802.11 ac destekli, superonline'ın yeni abonelerine taktığı fiber modem. ilk 2 gün izlenimlerim çok olumlu, çekiş gücü oldukça iyi. üstelik ac destekli olması ile sağa sola ethernet kablosu çekme derdinden kurtarıyor. ethernet performansında kablosuz bağlantı yapılabiliyor. tabi bunun için bir de 802.11 ac destekli wireless receiver sahibi olmanız gerekiyor.

bu başlığı google'dan aratarak bulan kişiye de şunu söylemek istiyorum: modemin şifresi "superonline".
  • farklı bir dns sunucu kullanmaya izin vermeyen modem. dns değiştirdikten bir süre sonra o dns de kara listeye mi alınıyor noluyor anlamadım, yine yasaklı sitelere giremiyorum.

dns problemini çözen varsa yeşillendirsin mesaj kutumu
  • an itibariyle ilgili şirketin sitesinde listelenmemiş, gigabit ethernet switchli modem.

dect baz istasyonu olmak gibi on numara bir özelliği vardır; dect telefonunuzun standını modeme telefon kablosuyla bağlamanıza gerek kalmaz.
  • huawei tarafından üretilmiş, tahminimce turkcell'e özel kısıtlanmış şekilde dağıtılan 5ghz wifi özelliği olan router.

superonline'ın modem veya pppoe kullanıcı - şifre bilgilerini ısrarla paylaşmaması sebebi ile pppoe şifresini sniffledikten sonra kenara kaldırmak zorunda kaldım. benim evimde bulunan network ekipmanlarına benim bilgim ve iznim olmadan güncelleme, ayar değişikliği vb. imkanını hiç bir operatöre vermem.
    tabii ki evde 5ghz router var iken 2.4ghz router kullanmak ta pek mantıklı görünmüyor. bu sebeple iki haftadır superonline tarafından bana zimmetlenen modemin garantisini bozmamak adına aynı router'dan bir tane daha arıyordum. dün bit pazarından 20tl karşılığında bir adet edindim. board üzerinde console pinlerini bulmayı deneyeceğim, olmadı jtag ile yazılımı dump edip şifreyi içerisinden elde etmeyi deneyeceğim.

tüm bunları yaparken logic analyzer'ım veya bir osiloskopum bile olmayacak. ama belki başarırız. bana bol şans dileyin.
  • 2.4ghz wi-fi performansi yerlerde surunen modem.5ghz calisiyor gayet guzel ama o da 2 yan odaya gelmedigi icin mecbur 2.4ghz baglaniyoruz evde,speedtest de su an 50mbit baglanti icin 4mbit veriyor.ayni anda 2'den fazla cihaz wi-fi'a baglanirsa veya ethernet uzerinden ps4 vs. baglanirsa aninda wi-fi patatese bagliyor.servis cagirip israrla degisim istememe ragmen degistirmiyorlar ayrica.yardim edebilecek olan varsa yesillendirirse sevinirim.resmen evde 146 gunlerini yasatiyor.

edit : daha once gelen servis komik bir sekilde 2.4ghz den degil 5ghz den baglanin siz de o zaman dedi.tamam telefonlar bir sekilde 5ghz baglaniyor da evdeki laptoplar 2.4ghz goruyor sadece onlari ne yapicaz cope mi atalim?