şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2 gündür olup, sözlükte henüz hakkında entry girilmeyen olaydır.

  özgürlükler ülkesi amerika sırf çinli olduğu için huawei kurucusunun kızını tutuklamıştır.

  bu durumun özgürlükler ülkesi amerikayla bağdaşan herhangi bir yanını ben göremiyorum.

  ayrıca amerikanın sol t.şşağı olan japonya da huawei ve zte nin devlet ihalelerine girmesini yasaklayacağı konuşuluyor.

  ben çin hükümetinin yerinde olsam apple ın üretimini durdurtur. milyar dolarlık şirketin 3 yıl içerisinde batışını keyifle izlerdim.

  bu amerikan hükümeti sanki biraz fazla cüretkar!
 • küçük bir ekleme; tutuklama kanada' da gerçekleşmiştir.
 • dunya'da ucuz is gucunun sadece cin'de oldugunu sananlar apple uretimini durdura dursun, biz bu tutuklamanin sebeplerine bakalim.

  huawei yillardir iran ve kuzey koreye dinlenebilen cihazlar saglamakta. sattiklari telefonlarin da amerikan uretimi cipler bulundurmasi cabasi. hal boyle olunca amerikan'in iran'a uyguladigi ambargo delinmis oluyor. "amerika'ya ne oluyor kardesim isteyen istedigiyle ithalat ihracat yapar" gibi sig bir uluslararasi iliskiler yorumu yaparsaniz da o sizin gorusunuz. adamin urettigi malzemeyi ambargo uyguladigi ulkelere satamiycagin ambargo kararinda belirtilmis.

  cin'e gelecek olursak. madem bu kadar milliyetcisiniz, madem huawei devlet destegiyle arsa cikarilmak isteniyor, girmeyin bati marketlerine de kendi evinizde guzel guzel telekominikasyonculuk oynayin. cift tarafli oynayip isler sarpa sarinca aglamanin geregi yok.
 • çin'in sabrını zorluyorlar gibi gelen durum.

  donuna kadar çin'de yaptırıyorsun. alırla donunu o çekik gözlüler
 • he donunu alacaklarmış amerika’nın.

  götümle güldüm, amerika demek ki bi bok yendiğini farketmiş, çinliler dünyanın en çok iş karıştırmaya çalışan ülkesi ama amerika da armut toplamıyor, ince görür.