şükela:  tümü | bugün
  • huawei mate serisinin şimdilik son modeli ve markanın amiral gemisi olacak telefon.
    yurtdışı satış fiyatının 1000 doların üzerinde olacağı filân yazıyor teknoloji sitelerinde.
    bekleyip göreceğiz bakalım.
  • muhtemelen türkiye'de 8 bin liraya filan satılır o yurtdışı fiyatından sonra.
  • "note 8 i almakta tereddüt edenler bunu beklesin" diye bir haber gördüm. bir de baktım ki yurtdışı fiyatı 1000 dolar. note 8 den pahalı..lan oğlum biz zaten note 8 pahalı diye tereddütteyiz. dalga mı geçiyorsunuz? neyin kafası bu?
  • huawei'nin yakın bir zamanda tanıtacak olduğu yeni amiral gemisi.
    samsung ve lg'nin yeni model telefonlarında olduğu gibi, bu modelde de nerdeyse sıfır çerçeveli bir ekran kullanılacak.

muhtemel özellikleri:
    6" büyüklüğünde çizilmelere karşı dayanıklı, full hd+ bir ekran.
    usb type-c şarj girişi.
    leica imzalı çift arka kamera.(megapiksel değerleri ve diyafram açıklıkları belli değil ama muhtemelen 12+20)
    8 megapiksel ön kamera. (kesin değil)
    10 nm, 8 çekirdekli, kirin 970 işlemci.
    4 veya 6 gb lpddr4 tip ram.
    256 gb'a kadar artırılabilir, 64 gb hafıza.
    parmak izi okuyucu. (büyük bir ihtimalle arka tarafta)

ayrıca kutudan android 8.0 oreo işletim sistemi ile çıkması bekleniyor.

iphone 8, samsung galaxy note 8 ve lg v30 modellerinin rakibi.

fiyat etiketinin 1000$ civarında olması bekleniyor. fiyatına değer mi tartışılır.
  • amiral gemisi olarak çıkacak bir telefona full hd ekran koymak 2017 yılında üstelik aptallık olsa gerek ama bekleyip göreceğiz.

sızan görsellere göre çok şık alet.
  • huawei'in "çift lensli #leicacamera ile hayatınızın her anını yakalayabileceğinize neden 10 yıllık bir yıldönümü bekleyesiniz? #huaweimate10" diyerek apple'a gönderme yaptığı yeni amiral gemisi.
  • smartphone değil intelligent phone.

huawei büyük oynayıp beklentileri arşa çıkarıyor. yapay zekaya sahip zeki telefon iddiası var. lansman 16'sındaymış. youtube

--- spoiler ---

görüyor
    düşünüyor
    öğreniyor
    tıpkı bizim gibi
    bizim için
    --- spoiler ---

ben fena yükseldim.

ekleme: ingilizcesi daha seksi
  • iphone x'in face id olayı ile ağır maytap geçmiştir.
    https://twitter.com/…ngel/status/909754649913282561

bir üst entrydeki videonun iddialılığı ile birleştirildiğinde yapay zeka adına çok bomba bir şey gelmeli, yoksa dağ fare doğurur.
  • eğer huawei'in iddiası doğruysa ilk yapay zeka telefonu olacaktır.
  • hani geyik var ya, burası bilmem nere olsaydı herkes beğenirdi ama burası şura.

ulen bugün tanıtımı olacak telefon var herkeşler sessiz. iphone olsaydı yıkardınız ipneler.. eki eki..

700-800 euro olacakmış. mate 10 ve mate 10 pro..

bir de porsche design var ki ciddi hoş yapmışlar ve hız testlerinde iphone ve note 8 in eline veriyor. yalnız 1395 eurocuk. ama korkmayın alamıyoruz diye zaten türkiye de ilk etapta satışa sunulmayacak. su geçirmez özelliği falan var la. bir de tv ye bağladılar dev ekranda işlem yapıyorsun pc gibi. güzel olmus valla.