• hani geyik var ya, burası bilmem nere olsaydı herkes beğenirdi ama burası şura.

ulen bugün tanıtımı olacak telefon var herkeşler sessiz. iphone olsaydı yıkardınız ipneler.. eki eki..

700-800 euro olacakmış. mate 10 ve mate 10 pro..

bir de porsche design var ki ciddi hoş yapmışlar ve hız testlerinde iphone ve note 8 in eline veriyor. yalnız 1395 eurocuk. ama korkmayın alamıyoruz diye zaten türkiye de ilk etapta satışa sunulmayacak. su geçirmez özelliği falan var la. bir de tv ye bağladılar dev ekranda işlem yapıyorsun pc gibi. güzel olmus valla.
  • sabaha karşı gelen sistem güncellemesiyle face id teknolojisini getirmiştir. özellik hakkında ilk izlenimim: gerçekten hızlı ve stabil bir yüz tanıma sistemi olmuş. telefondan zaten aşırı memnunum. ıphone'a daha dönmem ben.
  • note4'ten geçiş yaptığım cihaz. android 8.0 ile çalışıyor. klavye sorununu swiftkey ile başarılı bir şekilde çözmüşler. pil tüketimi çok iyi. ortalama kullanımda iki gün rahat gidiyor.

benim alışmakta zorlandığım konu uygulama bildirimleri oldu. hangisi ne yapabilsin diye ayarlamak oldukça zaman aldı. örneğin whatsapp web aktifken ne zaman tarayıcıda bu sekmeye gitsem whatsapp web aktif diye bildirim veriyordu. bir ara umutsuzluğa kapıldım ve bildirim delisi olacağımı düşündüm ama zamanla hallettim.

telefonla birlikte gelen mesaj, müzik vs uygulamaları ve tasarımları başarılı. melodiler daha zengin olabilirdi ama olanlar kötü değil.

telefon kılıfsız kullanılabilecek gibi değil. çok kaygan. ama maalesef samsungdaki gibi zengin kılıf seçeneği yok. flipcover alayım dedim siyah rengi yoktu. mecburen içinden çıkan silikon kılıfı kullanıyorum şimdilik.

note4'ten daha büyük ekrana daha küçük çerçeveli bir telefonla kavuşmak, hiç takılmayan akıcı ekran geçişleri güzel.
  • huawei'nin lg g2'si olmasını umduğum telefon modeli.
  • yarın siparişini vereceğim telefon, ithalatçı garantili telefon kullanmadım daha önce o yüzden pek güvenemiyorum. 4 sene sonra telefon değiştireceğim ve adam gibi bir şey olsun istiyorum. ithalatçı garantili ürün kullanan olduysa yeşillendirebilir mi?

alırsam deneyimlerimi editleyeceğim.
  • "note 8 i almakta tereddüt edenler bunu beklesin" diye bir haber gördüm. bir de baktım ki yurtdışı fiyatı 1000 dolar. note 8 den pahalı..lan oğlum biz zaten note 8 pahalı diye tereddütteyiz. dalga mı geçiyorsunuz? neyin kafası bu?
  • huawei mate serisinin şimdilik son modeli ve markanın amiral gemisi olacak telefon.
    yurtdışı satış fiyatının 1000 doların üzerinde olacağı filân yazıyor teknoloji sitelerinde.
    bekleyip göreceğiz bakalım.
  • cep yakan iphone fiyatları sonrası yakın zamanda edinmeyi düşündüğüm telefon. performans verileri mükemmel görünüyor fakat aklımda şu soru var.

uzun süreli kullanımda beni üzer mi? (androidlerin şişmesi vb. gibi) (bkz: android pişmanlıktır)
    bu yüzden kullanan yazarların yeşillendirmesini bekliyorum

kullanım sonrasında edit gelecek dertler bitecek.

edit: aldım, muhteşem telefon.
  • bugün itibariyle android 9.0 pie güncellemesi alan telefon. teşekkürler huawei.
  • sunumunda, parmak izi sensörü yok diye iphone x ile karşılaştırırken, çerçeve kalınlığı konusu olunca iphone 8 ile karşılaştırılan telefon.
hesabın var mı? giriş yap