şükela:  tümü | bugün
  • huawei'nin mate ailesi içerisinde yer verdiği 4 kameralı 5.9 inçlik yeni modeli. 3250 mah pil kapasitesi ile geliyor ama asıl önemlisi üründe am/fm radyo olacak olması.
  • 2200 lira etiketiyle satışa çıkan alet.
  • türkiye'de satışa çıkalı 1 ay yeni olmuşken 1.980 liraya düşen telefon. bu telefonun ederi maksimum 1.800'dür.

alacaklar acele etmesin huawei hep böyle yapıyor. yüksek fiyattan çıkarıyor 2-3 ay sonra fiyat normal seviyeye iniyor.

http://www.hepsiburada.com/…rantili-pm-hb0000093bzb

gidipte garantisi ne olduğu belirsiz xiaomi mi 6 yerine alınabilecek bir alternatif.
  • yadigar note 3 telefonumun ekranı patlayınca yerine aldığım huawei ailesinin bir diğer fiyat performans ürünü. önde ve arkada çift kamera, am/fm radyo, yüksek ekran çözünürlüğü, güçlü işlemcisiyle şuana kadar iyi ki almışım dedirtti. bütçesi biraz daha fazla olanlar mate 10 pro alsınlar.
  • huawei mate 9 youtube'da videosu var yamuluyor ama 10'u bilmiyorum. iphone 6'da yamuluyordu 6s'de düzelttiler çok da şey yapmamak lazım, o çok ünlü firma bile böyleyse...huawei'nin sevdiğim yönü yazılım konusunda başarılılar kullanıcısı memnun oluyor keşke diğer firmalarda öyle olsa sonuçta bunu insan kullanacak ona göre yapsanız ne olur yani lüzumsuz bir sürü uygulamayla verem ediyorsunuz.
  • yaklaşık 2 haftadır kullanmakta olduğum telefon. muadillerine oranla fiyat / performans açısından aşmış bir aygıt diyebilirim. almadan önce samsung, lg gibi android rakiplerinden iphone'a kadar pek çok cihazla karşılaştırmıştım. açıkçası kararımı bu aygıttan yana kullanmamdan ötürü de beni hiç pişman etmedi ve gayet memnunum şu ana kadar.

gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. özelliklerine az çok burada değinmişler. ben, ek olarak kamera özelliklerine bayıldığımı söyleyebilirim. diğer özellikleri hakkında, cihazı almadan önce az çok bilgi edinmiştim ama kamerası beklentimin üzerinde çıktı. bir de leica optikle gelen pro versiyonunu hayal bile edemiyorum. bu bile piyasadaki rakiplerine nazaran gayet başarılı.

puanım: 9/10

edit: şu an 1.5 aydır kullanmaktayım. yazdıklarımın fazlasıyla geçerli olduğunu daha uzun tecrübe ile paylaşabilirim. alttaki, subjektif ve tecrübeye dayanmayan eleştirileri önemsemeyin. insanlar başkalarıyla tecrübelerini paylaşıyor. kimisi de kullanmadığı telefonla ilgili sağdan soldan duyduğu teorik bilgilerle ahkam kasma derdinde.

type-c bu telefonda elbetteki olmalıydı. bu zamanda çıkan bu nitelikte telefona konması gerekli bir özellik ama şarj süresi o kadar da uzun olmuyor. ve esasen çoğu kullanıcı için bu, o denli muazzam önem de arz etmiyor. 2 saatte değil 1.5 saatte şarj edemediğim için sorun yaşamışlığım yok. hele ki, bunu önemseyip neredeyse 1 gün dayanamayan telefon modellerini öven kafaların fanboyluk edip fanboy lakırtısı etmesi anlamsız olmuş. huawei piyasada yeni sayılabilecek bir marka ama benden görüp alan tüm yeni kullanıcılar da memnun kaldılar açıkçası. tecrübe etmeden sağdan soldan duyulan lakırtılarla subjektif yorumlar yapmak fanboyluk oluyor.

ekran kalitesi hakkında negatif yorum yapmak ise anca ezberden ahkam kesmekle olabilir. ben ekran kalitesi hakkında bir yerde bile olumsuz yorum okumadım. kafadan sallamanın gereği yok o nedenle. kamera konusunda ise leica kamera bulunan mate 10 pro ile elbet karşılaştırılamaz ama değil kendi fiyatındaki telefonla, kendi klasmanındaki tüm markalarla yarışabilecek bir kamera kalitesine sahip diyebilirim. bulunduğum ortamlarda artık fotoğraf çekilecekse, farklı model telefonlara sahip insanlar benim telefonumla çekim yapılmasını istiyor. çoğu zaman aynı kareyi çektiğimizde mate 10 lite'ın çektiği kare en gerçekçi ve kaliteli fotoğraf karesi oluyor. bu konuda telefonların kendi kameraları ile çekilmiş fotoğrafların olduğu siteler var. oralarda başarısını görebilirsiniz.

son olarak da, kimsenin beklenti çıtasını gereğinden yükseğe çıkartıp hayal kırıklığı yaşamasını istemem. öncelikle bu telefonu kullanan bir tanıdığınızdan rica edip biraz inceleyin. nacizane kendi incelemelerim neticesinde iyi performans sunan bir telefona bir dünya para ödememek için tercihimi bu telefondan yana kullandım ve fiyat performans olarak gayet memnun kaldım. belirteyim, piyasanın en top telefonu değil tabi ki ama iyi bir performansı en uygun fiyata alabileceğiniz kaliteli bir telefon diyebilirim. (aradaki 1500 tl farka değecek olsa, daha iyisi olarak yine huawei mate 10 "pro" modelini seçerdim ama açıkçası o fiyat farkına değecek özellik farkı da olmadığı düşüncesindeyim. 500 tl'lik bir fark olsaydı tercih ederdim tabi)
    en kısa yoldan, nette her hangi bir teknoloji karşılaştırma sitesinde bulabileceğiniz karşılaştırmayı sizinle paylaşayım. vasat bir telefonla da değil, iki katından fazla fiyata satılan iphone 8 plus ile huawei mate 10 lite arasındaki karşılaştırmayı siz kendiniz analiz edin.
    https://cepkolik.com/…-lite-ve-apple-iphone-8-plus/
  • keşke azıcık daha küçük olsaydı dediğim, f/p olarak başarılı telefon.
  • kimse fiyat performans demesin,çok düşük kalitede ekran ve kamera performansına sahip,şarj girişi micro usb ve type c değil hızlı şarjı da desteklemiyor bu fiyatlara alabileceğiniz xiaomi nin 4-5 tane daha iyi cihazı var note 8 e s8 e benziyor ve ucuz mantığıyla cihazı almayın

edit:şaka maka huawei nin de fanboyları oluşmuş hayırlı olsun.ekran kalitesi sadece cm 2 ye düşen piksel ile ölçülmez.nit diye bir değer vardır,ok note 8 çok uç bir örnek 1200 nit kendileri.bu cihaz 500 nit yani gün ışığında tam aydınlatmada bile ekran net görünmez.superomoled vs ips olayı.iphone x un ekranı neden samsung marka oled bir araştırın derim.samsung fanboy değilim ama 850 tl lik modele bile amoled ekran koyuyor adamlar.
    batarya olayına da ekranın ciddi bir katkısı vardır.oled ekran 3000mah batarya,ips ekran 3500 mah bataryadan daha verimli olabilir.buarada huaweinin sar değerlerinin normalin üzerinde olduğunu duymuştum daha önce buda eksi bir nokta.
    ayrıca hızlı şarjı desteklemeyen bir cihaz hangi adaptörle şarj edersen et hızlı şarj olmaz malesef.
    huawei fanboyların sorularına açığım buyurun
  • yarım saatlik türkçe incelemesi :
    https://www.youtube.com/watch?v=owqpwdzmhai
  • 2200tl civarına başka seçenek var mı, bence yok.

409 ppi ekran çözünürlüğü çoğu apple telefon serisinden yüksek.

2k veya 4k ekran cep telefonu için aşırı gereksiz. note 8 bile hala youtube'de veya diğer video uygulamarında tam ekranı desteklemiyor.

işlemcisi qualcomm snapdragon 625'in rakibi, aynılar yani.

sony 6'' ekrana 2400mah batarya koyuyor ve 1 günü çıkarıyor, bu telefonda 3340 mah batarya var ve nasıl dayanıksız olacak onuda çözemedim.

type c ise o kadar gerekli bir giriş henüz değil, micro usb'ler de hızlı şarjı destekliyor eğer uygun bir adaptör ve kablo alırsan.

almayı düşünüyorum ve bu fiyat aralığına başka telefon yok, 3. yılına giren samsung s7'lere hala 2500-3000tl arası fiyat çekiyorlar, illa samsung fanboyusunuz diye gidip 3 yıllık telefon mu alalım?