şükela:  tümü | bugün soru sor
  • huawei'nin yeni çıkacak modeli. türkiye satış fiyatının 3.000 lira olması bekleniyor. telefon lite model olmasına rağmen özellikleri gayet iyi.

http://i.hizliresim.com/mdbg8a.jpg

• 6.3inç 19:9 fhd+ ıps ekran
    • kirin 710 işlemci
    • 6gb ram / 64gb depolama
    • 20mp f/1.8 + 2mp arka / 24mp f/1.8 + 2mp ön
    • 3650mah batarya
    • parmak izi okuyucu (arkada)
    • wi-fi 802.11 ac (2.4ghz / 5ghz), bluetooth 4.2 le
    • cihaz ölçüleri 158.3×75.3×7.6mm; ağırlık 172g
    • muhtemel avrupa fiyatı €400
  • bataryası efsanedir. başka söze gerek yok.
  • bugün teknosada 2600 liraya aldığım telefondur. eski telefonu getir yeniyi götür kampanyası yapmışlar. biraz kullandıktan sonra deneyimlerini editlerim.

edit: teknolojiden anlamam ama benim hoşuma gitmeyen yanları var.

1- satış yapılırken kullanılan teşhir telefonunda bir video oynuyordu çok canlı gayet net fakat kazın ayağı öyle değil.
    youtube’dan full hd video yazıp izlediğimde o kalite yok ve bu büyüklükteki bir ekranda video oynatırken ekranı full kullanmıyor.

2- video izlerken veya müzik dinlerken dışarı ses verince de çok kaliteli gelmedi bana. bunun yanında kutudan çıkan kulaklık da hoşuma gitmedi.

3- fotoğraf çektiğinizde yakında duran nesneler, objeler iyi fakat biraz uzaktakiler çok net değil. bokeh efekten bahsetmiyorum.

4- sarj iyi gidiyor.

5- telefon hızı gayet güzel. daha tık demedi.

benim aldığım fiyat için fiyat-performans iyi.
  • yaklaşık 3800 lira vererek aldıgım telefon bir çok kişi fiyatını eleştirmişti belki daha iyi bir telefon alabilirdim ama şuanki performasından oldukça memnunum.telefona gelirsek

bataryası çok iyi şuana kadar yüzde 40 bile düşmedi.çok uzun gidiyor ve dayanıklı
    kamerası iyi fakat kusurları bazen renkleri aşırı açıyor buda kaliteyi bozuyor.
    ram 4 gb uygulamalarda gayet hızlı ama bazen oyunlarda hafifçe takılmalar olabiliyor.

şuan için alınabilir dedigim telefon bence kesinlikle pişman olmassınız lakin o fiyata daha iyi telefon alınabilir mi orası size kalmış.
  • bomba gibi telefon. berbat bir kamera. cok fotograf cekiyorsaniz denemeden almayin.
  • geçen hafta hepsiburada'dan 2400 tl'ye huawei türkiye garantili aldığım telefon. başlıktaki bazı arkadaşların 3800 tl vererek aldığını görüp üzüldüm açıkcası. kısa yorumum ise; telefon çok şık, özellikle almış olduğum mavi rengi, batarya inanılmaz derecede iyi, kamera orta-üst segment için oldukça tatmin edici, ekran kalitesi ve boyutu çok iyi, işlemci idare eder. şu aralar internette 2300-2600 tl arası bulunabilir. teknoloji mağazalarında ortalama 2600-3000 tl arası fiyatlar değişiyor. pişman olacağımı sanmıyorum ama bakalım, olumsuz gelişmeler oldukça da entry'i editlerim.
  • telefon alacağım ve alternatiflerimden birisi de huawei mate 20 lite.

kullanan arkadaşlar deneyimlerini aktarmak için yeşillendirirlerse sevinirim.
  • bugün itibariyle kullanmaya başladım. şarjı iyi gidiyor cidden. herhangi bir takılma, donma yaşamadım. parmak okuyucu hemen algılıyor. kamerasını pek deneyemedim ama güzele benziyor. hafif bir telefon. verdiğim parayı hakedecek gibi duruyor, ilk izlenimim gayet iyi.

edit: telefonda hoparlör çıkışı bir tane bulunuyor. bu telefona iki hoparlör yakışırdı aslında. müzik falan dinlerken bunu hissedebilirsiniz. sesi az vermiyor ama kesinlikle.
  • az önce sipariş verdim kullanmaya başlayınca edit yaparım. öncelikle iphone 7 den geçiş yapıyorum androide 5 yıl sonra ancak denediğim kadarıyla stabilitesi iphone ile benzer hoşuma gitti gerçekten ekranı da dev gibi.

burada karşıma çıkan sorun şu ki kampanyadan alırken 2279 liraya sadece gold rengi kalmış hiçbir teşir üründe de goldunu görmedim internette her gold farklı duruyor emin olamadım ancak fiyat olarak çok kardayım üstüne world kart 75+10 lira puan vericek 2200 e aldım diyebiliriz. faturalı 7 mi de 2 bine saydırıcam çankaya da bir yere (öğrencisin sana bir güzellik de yaparız dediler :)))

yani takas gibi olacak beni bu duruma iten şey ise iphone’umun çürük olması bataryasının kapasitesi %80 kalmış çok da hızlı bitiyor zaten bu sebeple ki her iphonenin sorunudur şarj. kulak hoperlörü bozuk telefonla konuşurken kulaklık ya da normal hoperlör kullanmak zorundayım. normal hoperlörü bile bozuk elimde çürüdü telefon kurtulup kendimi mate 20’min kucağına atacağım :)))