• bu amk telefonunun ekranında kararma meydana geliyor, yaşayan var mıdır?
  • kendisiyle dün akşam sözlük yazarı olan bir abimiz vasıtasıyla tanıştım. tek kelimeyle özetleyebileceğim, muazzam bir telefon olmuş.

iphone 3gs'den itibaren sürekli apple eko sistemi içinde bulunan bir kullanıcıyım. son kullandığım cihaz ise iphone x modeliydi. (taa ki çaldırana kadar) kıyaslama yapacak olursam gayet hızlı, akıcı bir telefon. kamera olayında tamamen aşmış durumda. imkanım olsa ilk alacağım cihaz olur kendisi.
  • bugun edindigim uber alet. (iphone 6s ten terfi)

en cok dumura ugradigim olay raw foto olayi. 42mb lik raw foto olusturdu, ki benim canon 7d 25mb lik raw dosyalar olusturuyordu. photoshopta editledim dng uzantili dosyayi gercekten de shadow/highlight dinamic range ile ayni canon fotosu gibi oynanabiliniyor. dof efekti 2.0f lik lens ile nerdeyse ayni.

video olayinda 920fps lik cekimler cok keyifli ama sanki kontrast problemi var gibi videoda tam inceleyemedim. 40mp lik foto ayarinda zoom yaptirtmiyor.
  • 1 aydır incelediğim telefon. lakin hala kararsızım, ancak sorun telefonun kendisinde değil; bi telefon daha olamaz gibi piç bişey.

fiyatı ise kesinlikle hayvani derecede yüksek ve fiyat böyle olunca f/p olarak daha makul telefonlar var gibi geliyor.
  • yeterli para biriktirebilirsem şayet iphone 7’den terfi edeceğim yeni telefonum olacaktır. teknosa’da 1 saat gibi bir süre bu afet-i devran cihazı inceledim, sonuç olarak affet baba oğlun bir telefona aşık oldu diyecek seviyeye geldim tek sorun sadece yaklaşıl 8000 lira civarında para biriktirmek zorunda kalmam. şu an cepte 55 liram var , telefonu alınca deneyimlerimi sizinle paylaşacağım 2020’yi bekleyin sevgili suserlar.
  • telefon hem bir kamera hem bir bilgisayar hem de bir telefonun özelliklerini taşıyor. fiyatı biraz sıkıntı olabilir gerçi
  • donanım olarak mükemmel ve rakiplerinin çok ilerisinde bir telefon olmasına rağmen maalesef yazılımda kaybetmiştir. huawei'nin artık gösterişi bırakıp biraz android arayüzünün cihazlara adaptasyonuna kasması gerek bence.
  • foto olayindan ziyade pil olayi su an gordugum en muhtesemi. aksam yatmadan sarj ettim (45dk full sarj), butun gece uyumus , sabah kalktigimda %98 gosteriyordu, ertesi gun yani bugun aksam saat 6:00 da pil %82, cok fazla kullanmadim gun icinde, toplam 30dk screen time var. wi-fi chipi dunyanin en hizli mobil wifi chipi diyolar ki gecen aksam fortniteyi 15mb/s gibi bir hizla indirdi.

gsm sirketi telenor 24 ay sozlesmeli aldim, ayda 150 lira gibi birseye tekabul ediyor.
  • samsung galaxy s10 plus ile karşılaştırması için: (bkz: #86935148)
hesabın var mı? giriş yap