şükela:  tümü | bugün soru sor
 • huawei'nin ekim ayında instagram hesabından duyurduğu ve en yaratıcı 7 story sahibine hediye etmeyi vadettiği mate 20 pro modelini, üzerinden aylar geçmesine rağmen kazananlara teslim etmediği gibi, kazananların telefon numaralarını çağrı merkezinden engellediği rezillik.

  uzun bir tanımın ardından konuyu daha da açmak gerekirse, malumunuz sosyal medya çekilişleri ve yarışmaları oldukça popüler ve ne yazık ki yasal bir denetime de tabii değiller. bunu fırsat bilen huawei firması, türkiye pazarına şu sıralar sunduğu yeni mate 20 pro modeli için bazı instagram fenomenlerini( enisarıkan, cumacevikphoto, umuteker, merveceranphoto, ilkerkizmaz vb gibi) de dahil ettiği bir yarışma düzenledi.

  takipçilerinden mate 20 pro temalı story'ler çekmelerini ve bunları bir takım etiketlerle paylaşmalarını talep etti. aralarında bir arkadaşımın da bulunduğu 7 kişi kazanan olarak açıklandı ve ekim ayında telefonların kendilerine gönderileceği söylendi. gel gelelim kasım ayını bitirmeye sayılı günler kala henüz bir gönderim yapılmadığı gibi, sürecin akıbetini merak eden kazananların çağrı merkezini aramalarını engellemek adına telefon numaraları kara listeye alındı.

  kardeşim sen huawei'sin yahu. 7 tane telefon için bu kadar taklaya ne gerek var.

  mesajlaşmaların duyuruların capsleri --?
  [http://ibb.co/qngl12j https://ibb.co/qngl12j]
  [http://ibb.co/gjjyttd https://ibb.co/gjjyttd]
  [http://ibb.co/ddqtn4p https://ibb.co/ddqtn4p]
  [http://ibb.co/5rzhj7k https://ibb.co/5rzhj7k]
  [http://ibb.co/1xylhjh https://ibb.co/1xylhjh]
  [http://ibb.co/q02tzvw https://ibb.co/q02tzvw]
  [http://ibb.co/lqfqs6z https://ibb.co/lqfqs6z]
  [http://ibb.co/vj66gjg https://ibb.co/vj66gjg]
  [http://ibb.co/sp6d7my https://ibb.co/sp6d7my]

  velhasılıkelam, 7 tane telefonu göndermekten aciz bir firma, yarın bir gün telefonunuz bozulduğunda bunun tamiri/değişiminden kaçmak adına ne taklalar atar varın siz hesap edin.

  not: iphone
 • bir huawei mate 10 pro kullanıcısı olarak versenize lan adamların telefonunu diye desteklediğim rezillik.
 • huawei p smart kullanıcısı olarak bana telefonu kırma kararı aldıran rezillik
 • bir huawei mate 10 lite kullanıcısı olarak ürününü almış olduğum markaya sövmek üzere geldim ama rezilliğin şanslı katılımcı tarafında olduğunu gözlemliyorum.

  irem adlı arkadaş fazla sakız gibi çıkmış, soyadının hakkını vermiş doğrusu. kardeşim, adamlar ürünün türkiye'de satışa sunulmasından sonra dağıtımı yapacaklarını söylemişler ki bu ürünün satışı 10 gün kadar önce başladı. belli ki ürünün stoktan çıkabilmesi için bir takım işlemlerler gerekiyor. sevgili sakız ruhlu kardeş, milli piyangodan çıkan paranı bile sen pat diye alamıyorsun, sana uzun yıllar süren taksitlerle ödüyorlar. hiç verilmezse rezalet diye paylaşım yaparsın ama bir yarışmada sana yapılacak jestin gecikmesi için de adamlara böyle taciz ve aşağılama yaparsan seni engellemeleri normal. (paylaştıklarında bile seni haksız buldum, seni engellemelerine neden olan kimbilir başka ne tür mesajların olmuştur.)

  edit: rezalet başlığı açıcam diye rezilliğini paylaşanlar şimdi de rezilleriklerini ifşa ettim diye hakaretlerini bana yönlendirmiş. rezilliği asıl bu kişinin yaptığını ifşa ettiğim için huawei'den para alıyormuşum... ben bu başlığı ve linklerde adı görünen şanslı kişiyi aleyhlerinde yazdıklarını markaya iletiyorum; ki bu sayede -belki telefonu söz verdikleri için vermek zorunda kalırlar- lakin markayı karalamaya çalışmasından dolayı da telefonun yanında avukatlarını da salarlar bu çirkef arkadaşın üstüne. böylece saçmalığına eleştiri yapana bile yalan ithamda bulunan çirkef üslubu mahkemeyle terbiye olur.

  edit 2: bu irem fazla sakız çıktı. ya rezilliğe doyamadığı için çirkef dostlarından bu kez destek istedi, ya da klon hesaplarla hakarete sardırdı:

  --- spoiler ---

  (#83746311) mayışlar iyi mi, zamanında yatıyor mu?

  27.11.2018 15:36
  anthro -> fourtyone: neyle alakalı diyorsun bunu?

  27.11.2018 15:38
  kapı kulluğu için diyorum, kahraman marka yalakası seni.
  --- spoiler ---

  gerizekalıya durumu izah ediyorum. "tüketici olarak zaten her zaman biz haklıyız ama burada senin şu sebeplerle 'böyle böyle' saçmalığın var. üstelik sen o markanın tüketicisi bile değilsin sadece kampanyasına katılıp ödül kazanmışsın ve bunu da adamlar vereceğiz demişler. bekle ve cidden belli bir makul süre sonrası ses seda çıkmazsa başlık aç ve hepimiz de koskoca firmanın vaadedip 3 kuruşluk bedele sahip ürünü vermemesini o zaman eleştirelim" diyorum. hıyar ağası varoş ağzıyla iftiraya, kanıtlayamacağı ithama sarılıyor. klon hesaplarla saldırıya geçiyor. tam çirkef çıktı bu rıza baba!

  ben cidden bu olayı markaya yazdım ve ilgili kişinin üstüne üstlük ödül almaya hak kazandığı halde sosyal medyada rakip bir markaya ait markayı küçümseyici dipnotunu belirteceğim. (bknz: ipnone)

  ekşi sözlük gerçek tüketici mağduriyetleri için rezalet başlıkları ile faydalı iş görüyor lakin bu gibi rezalet tipler de bu kanalı kirletiyor.

  cidden rezilsiniz!
 • al işte tam da iphone'dan huawei'ye geçiş yapma planları yaparken beni iphone'a mahkum eden entry.

  ben nasıl güveneyim bu firmaya şimdi? kalbimi kırdılar..
 • maaşını huawei'den aldığını düşündüğüm bazı kişilerin, o markayı körü körüne savunma güdüsüne sahip olduklarını bizlere gösteren olay.

  ekim'de göndereceğiz dediler, kasım'da göndereceğiz dediler, kargoluyoruz dediler, engellediler, gelin iki de tokat atın herkes rahatlasın. sen ergenliğin başındaki liseli merve değilsin ki müşterini engelleyesin. bir süreç hazırlarsın, izinlerini vs alırsın, kurallarını açıklarsın ve o sürecin dışına çıkmadan, kimseyi de madur etmeden yarışmanın gereğini yerine getirirsin. getirmiyorsan da dürüstçe ve sabırlı bir şekilde durumu izah edersin.
 • sanmam ya bir yanlışlık vardır. koskoca firma 7 telefon için yapmaz bunu
 • bir telefon için amma ağlamışsın be irem. adamlar göndereceğiz demiş işte daha neyi kasıyorsun ki bu kadar? başlık altında da çıkmış iki yazar yok huawei telefonumu kırarım, yok değiştiririm komik olmayın allah aşkına. beleş mal için bu kadar ağlayanı ilk defa görüyorum vallahi pes.
 • huawei ' nin kurumsallıktan fire verdiğini gösteren rezilliktir.

  bu rezalet telefon seçme döneminde karşıma çıktığı için beni sevindirmiş.

  öncelikle telefon vericem diyerek sonra kazananları dilenci durumuna düşüren şirketi kınıyorum telefon seçeneklerimi 5 ten 3'e düşürdüğü için ise kendilerine teşekkür ediyorum.
 • vestel venüs kullanıcısı olarak % yerli ve milliden şaşmazxaxasxacsc....

  neyse . bırakın bedavayı 1000 lira indirimle satılsa (vatan fiyatı değil hepsiburda fiyatından bahsediyorum) sabahın 5'inde kuyruk oluşturacak yazarların 'altı üstü bedava bir mate 10 pro için amma ağladınız' diye eleştri kasması gerçekten komik duruyor.. hakkını aramak başka ülkelerde vatandaşın en doğal eylemi iken bizim ülkemizde ağlamak, enayilik oluyor.

  bir de huawei'yi boykot edenlere 'siz kim oluyorsunuz , aslan dağa küsmüş dağın haberi olmamış' minvalinde yaklaşanlara olaya bir de bu açıdan bakmasını tavsiye ederim. karşıda koskoca huawei değil 7 tane telefon için şark kurnazlığı yapan bir firma var.7 tane telefon için 40 takla atan fima satamayacağı 10 tane telefon için de yas tutması gerekir..

  not: yukarıda yazdıklarım bahsedilen olay gerçekse geçerlidir. iddia edilen durum gerçek dışı ,abartı ya da çarpıtma ise okumasanız da olur.

  not2: gerçekten vestel venüs..