şükela:  tümü | bugün
  • huawei'nin son bombası;
    ben çok beğendim. güzel bir windows cihazı olmuş.
    1850 usd'den başlıyor.

1.33 kg
    ekran boyutu: 13.9" touchscreen
    çözünürlük: 3000 x 2000, 260 ppı
    nvıdıa® geforce® mx150 2 gb gddr5
    8 gb / 16 gb lpddr3 2133 mhz
    256 gb / 512 gb nvme pcıe ssd
    core i 5/7 8. gen
    usb-c x 2
    usb-a x 1 (usb3.0)
    3.5 mm stereo headset jack
    windows 10 home
    12 saat batarya

(bkz: https://consumer.huawei.com/…ablets/matebook-x-pro/)
  • inanılmaz kibar tasarımı ile göz kırpan laptop.

kendisini thinkpad ile bir tutmak biraz saçma olur. zira thinkpad biraz bilgisayar manyaklarının tercih edeceği bir seridir, tasarımı herkesi cezbetmeyebilir. fakat bu arkadaş herkesin zevkine hitap eden bir tasarıma sahip, çerçevesiz, az yer kaplayan kibar bir ürün.

thinkpad bilgisayar kaşarlarına, matebook ise plaza kaşarlarına hitap eder.
  • thinkpad ne alaka? bu seviyedeki thinkpad x1 yoga 3rd gen fiyati $2800. simdi daha guzel gorunuste ve daha hafif bir bilgisayari $1000 daha az odeyerek almak varken neden gidip sirf thinkpad diye $1000 fazla para vereyim?

laptop almaya gidecegim gun tesaduf youtube da gorup beklememe sebep olan harika alettir. 16gb/512ssd olan modeline sahip olmak icin sabirsizlaniyorum.
  • cakma macbook pro, geciniz...
  • ince, hafif, guclu bir islemcisi var, dolby atmos ses sistemini destekliyor, usb girisi var, dokunmatik ekranli, parmak izi guvenlikli, kamerasi sadece istendigi zaman cikiyor.
    bu ozelliklere gore fiyati cok iyi bence.

cakma macbook pro yeaa di'mi max zorin reyiz, tabi tabi...
    (bkz: zorina mi gitti) boyle de komik espriler yaparim sana, ayagini denk al...
  • xiaomi mi air 13.3 modeli karşısında diz çöker, tövbe ister.
  • henüz haberim olan şık alet. kaç aydır bir ultrabook arıyordum. bir ultrabookta görmek istediğim her özelliği barındırmakta. olmuş bu.

i7-8550u, 16 gb ram, 512 gb ssd, mx150 2 gb gddr5, win10 özelliklerine sahip olan versiyonunun avrupa fiyatı ağustos 2018 itibariyle 1800 euro.

tek olumsuz yönü yavaş olan mx150 kartını kullanmış olmaları. ama huawei'ye de bir yönden hak vermek lazım. hem ısı gelişimini hem de güç tüketimini kontrol altında tutmak kolay iş değil. sanırım bu nedenle bu versiyonda karar kıldılar.

ama işlemci hızlı olduğu için yavaş mx150'nin kullanımından kaynaklanan performans kaybı bir bakıma kompanse edilebilir.
  • çok güzel tasarıma sahip macbooka göz kırpan müthiş bir ultrabook. uzakdoğu ülkeleri sadece telefon piyasasını ele almaya çalışmıyor anlaşılan xiaomi bir yandan huawei bir yandan çok iyi notebooklar üretiyor